HTC TyTN II (Kaiser): Dojmy, zkušenosti a rady

Diskuze o komunikátorech HTC TyTN (Hermes) a HTC TyTN II
Zamčeno
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Ověřoval jsem to dnes u HTC a tohoto prodejce vůbec neznají a nechápou, že to někdo za tuto cenu může prodávat.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Vzdyt ti to pisu,HTC nema svuj zarucak.Koupis-li si HTC u SunnySoftu,dostanes danovy doklad a univerzalni zarucak ,obycejny papir A4 sunnysoftu kde vyplni zarizeni.Koupis-li si Kaisera napr u AHmobile,zase dostanes jejich zarucak ,coz je obyc papir A4, kde je uvedeno zarucni list Ah mobile.Pujdes-li arizeni reklamovat primo do GSMobile budou po tobe chtit nejen ten zarucak,ale i doklad o koupi.
Allnei
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 23, 2007 18:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allnei »

Aha sem to nejak nepochopil ale diky za vycerpavajici info
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Příspěvek od Radek Hübl »

Ospen píše:Ověřoval jsem to dnes u HTC a tohoto prodejce vůbec neznají a nechápou, že to někdo za tuto cenu může prodávat.
cenova valka je tu a my (zakaznici) se muzem jen radovat a vy (prodejci) mate zase o starost vic...
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

no nevím, já žádnou starost nemám :-D
protože vím, že za tuto cenu to může prodávat jen blázen a nebo to není z oficiální CZ distribuce
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Příspěvek od Radek Hübl »

koukal jsem ze TyTN 1 uz celkem polevnil prodava kolem 14 000 coz by naznacovalo ze ty Kaiser mohl casem (vyhledove do mesice...) o neco klesnout... i tech 16 000 by byl pokrok :-)

jinak co vy co mate origos verzi...mate tam kostku???jirka ji tam nemel...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Kosta v HTC Kaiser neni,ale nejak me to nevadi,kvuli tomu jsem to nekupoval.Funguje akorat rolovani textu atd.
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

Příspěvek od Revin »

Chtěl bych se zeptat někoho ze šťastných majitelů HTC Kaisera - jak je to s podsvícením? Na PDA si čtu ebooky často i ve tmě, proto bych ocenil kdyby podsvícení šlo nastavit na co nejmenší hodnotu.

Někde jsem četl, že pokud je podsvícení u Kaisera na minimum, tak svítí víc než jiné zařízení na maximum! Bylo to napsáno jako plus, ale to mi zrovna jako plus nepřijde :-(

Měl jsem chvíli symbian UIQ a i když mě to moc nechytlo, tak zrovna podsvícení tam bylo vyřešené dobře - sto kroků, při 0 zhasnutý displej. Takže si člověk nastavil podsvícení, které potřeboval a ne o kterém rozhodl výrobce že mu musí stačit :-(

Díky
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Příspěvek od Radek Hübl »

od zitrka pysny majitel :-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Revin píše:Chtěl bych se zeptat někoho ze šťastných majitelů HTC Kaisera - jak je to s podsvícením? Na PDA si čtu ebooky často i ve tmě, proto bych ocenil kdyby podsvícení šlo nastavit na co nejmenší hodnotu.
Podsvícení je možné regulovat v celkem 10 krocích, nezávisle na sobě pro napájení z baterie a ze sítě. Na maximální hodnotu je podsvícení celkem intenzivní, při nejnižší hodnotě mi ale příjde tak akorát třeba pro zmíněné čtení eknih nebo práci v noci. Je to stejné, jako u jiných zařízení :-)

Do Galerie jsem přidal několik fotek pořízených Kaiserem (resiznul jsem to na menší rozlišení).
DOM I.
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 25, 2007 7:29

Příspěvek od DOM I. »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se s ním dá volat normálně jako s mobilem tak jako to umí HTC Trinity? Mobily mě už nějak přestávají bavit, je to pořád to samé dokola a proto začínám pokukovat po ppc nebo podobném zařízení. Popřípadně nebyl by nějaký seznam ppc, která se dají použít jako mobil(myslíl tím tedy volání u ucha, ne přes headset, a ne smartphone, ale prostě PPC), děkuji za odpověď.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Samozrejme,ze se s nim da volat uplne normalne,jako s kazdym jinym mobilem
DOM I.
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 25, 2007 7:29

Příspěvek od DOM I. »

Tak to je supr, jsem v těhle zařízení nesběhlý a myslel jsem, že se s tím většinou volat nedá, tak to jdu do něj, hned objednávám, děkuji.

To potom nechápu že si někdo může koupit takovou Nokii N95(sám se o ní uvažoval), když ppc nabízí mnohem větší škálu možností a všeobecně je to použitelnější třeba při prohlížení pdf dokumentů, při kterém se symbianové telefony kousnou a většinu větších dokumentů ani neotevřou, to na WM asi nehrozí že?
sry za OT.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Kaiser - další poznatky a zkušenosti

Příspěvek od Jiří Hrma »

hrozí :-) operační systém WM občas také zatuhne, a je potřeba telefon restartovat. ale Kaiser mi po dobu testování zatím nezatuhl ani jednou a tváří se velice stabilně, a to mu dávám celkem zabrat :-)

Jinak zde je několik dalších poznatků:
- neumí ClearType v landscape režimu; resp. umí, ale jen částečně. Například popisky nabídek, položek nebo kontextová menu nejsou v tomto natočení displeje vyhlazena, ale třeba text u SMS nebo ve Wordu/Excelu ano. Trochu mi uniká, proč tomu tak je, když většina jiných PPC nemá s ClearType v landscape režimu žádné problémy (mám v telefonu ještě starou verzi ROM, tak je možné, že v té prodejní se to může lišit - to zatím nemohu prověřit).

- kloub; možnost vyklopení displeje je fajn, ale... pokud například ležím v posteli a odepisuji na email, jsem zvyklý, že displej je v jedné rovině s hardwarovou klávesnicí (jako u Varia, Universala, TyTNa...), ale u Kaisera se mi displej trochu překlápí (sám od sebe) směrem ke mě. Nevím zda je to dané opotřebením mechanismu (to tedy brzo) nebo je to vada jen mého testovacího kusu, každopádně, kdyby výrobce na zadní stranu umístil dva magnety, které by displej v takové pozici dokázaly udržet, bylo by to mnohem lepší.

- displej; při tapnutí na displej se obrazovka trochu vlní (duchové). Nejlépe je to videt například na černém pozadí. Opět nevím, zda je to problém zapůjčeného kusu, nebo global.

- pozůstatek TouchFlo; i když v telefonu chybí rotační Cube kostka, nějaký pozůstatek z TouchFlo v telefonu přece jenom najdeme. Kromě pluginu na Today funguje například skrolování v kontaktech nebo při prohlížení internetu. Jednoduše táhnete prstem po displeji, a obraz začne skrolovat. K efektivitě iPhonu to má daleko, ale přesto je to fajn věc.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Příspěvek od Radek Hübl »

no mel sem v ruce testovaci kousek asi hodinu a zitra bych se mel uz tesit z vlastniho prodejniho kusu tak to budu moc porovnat ;-)
SPIKEBOY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv srp 30, 2007 14:05
Zařízení: Galaxy S10+
Bydliště: Nové Zámky, SK

Příspěvek od SPIKEBOY »

To len u vás v ČR klesajú ceny ? :???:
EarthMiner
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 22, 2007 15:31
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EarthMiner »

Stačí se podívat na internet. Neklesají, nýbrž stoupají! Žádnou radost mi to nedělá...
Allnei
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 23, 2007 18:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allnei »

No to doufam ze ne cekam na cenu okolo 17000Kč
EarthMiner
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 22, 2007 15:31
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EarthMiner »

Myslím že se to zatím pohybuje asi kolem 200 korun zdrazeni. Dá se to vysvětlit velkou poptávkou, brzo to trochu klesne.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Příspěvek od Radek Hübl »

vse se odvyji od ceny tynta jednicky...pokud ta klesna logicky muze klesnout i cena kaisera...mne se ted dostane na 14 dni do ruky kaiserek...pak ho sice musim odevzdat ale hned si sezenu jineho...
Zamčeno

Zpět na „HTC TyTN/TyTN II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů