Pomalost Kaisera

Diskuze o komunikátorech HTC TyTN (Hermes) a HTC TyTN II
ajtiii
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 31, 2009 17:55
Zařízení: Nokia

Pomalost Kaisera

Příspěvek od ajtiii »

Koupil jsem si HTC Kaiser, ale štve mě, že je celý takový pomalý. Je tam WM 6.1 ofic s CZ od Sunnysoftu. Bratránek ma HP iPAQ rw6815, který např. i menu scrolluje plynule, SPB Mobile Shell 3 mu taky jde plynule, kdežto mě... přisekává se to, plynulost ani náhodou. Přijde zpráva - než se objeví dole nad tlačítkama, tak to je děs. Když něco zmáčknu, tak jen čekám a čekám. Občas musím klepnout víckrát, než se pan uráčí vůbec zareagovat... Dá se to snést, ale je to dost otravné...A to tam mám nainstalovaných asi jen 6 programů...

Je to normální? Díky :)

(pokud poradíte nějakou jinou ROM, tak mě EN nevadí, jen bych si Kaisera nerad bricknul, pač flash na jinou (neofic) ROM neumím a dost se toho bojím ;) )
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

"Pomalost" Kaisera

Příspěvek od ziminix »

Projdi si tohle fórum a pak fórum na XDA Developers. Kolem ROM je tady toho plno, když se budeš držet návodu a uděláš HardSPL, tak by neměl být problém. Ta pomalost je určitě tou ROMkou.
ajtiii
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 31, 2009 17:55
Zařízení: Nokia

"Pomalost" Kaisera

Příspěvek od ajtiii »

A neporadil by jsi mi prosim nějakou konkrétní? :)
Uživatelský avatar
Lynx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon čer 02, 2008 13:52
Zařízení: Huawei P30 Pro 8/256GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

"Pomalost" Kaisera

Příspěvek od Lynx »

Pomalost způsobuje především lokalizace od Sunnysoftu. Chceš-li WM 6.1cz najdi si oficiální cz ROM 3.28.462.01
ajtiii
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 31, 2009 17:55
Zařízení: Nokia

"Pomalost" Kaisera

Příspěvek od ajtiii »

Už jsem ji odinstaloval, a je to o trochu rychlejší, ale stále žádná sláva...
Jak si mohu zazálohovat celý soft od Sunnysoftu pro případ příští potřeby?

A pokud provedu hardSPL, jde to nějak vrátit, aby šla uplatnit záruka???

Díky moc :)

Aktualizováno:
Čtu různé návody a stejně jsem z toho paf. Sice vím, jakš takš, jak tam hodit HARDSPL, ale nevím, jaké regiony použít a jaké ne, nechcu si ho bricknout... Nevadí mi, když to bude v AJ, sic CZ je lepší...
ajtiii
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 31, 2009 17:55
Zařízení: Nokia

"Pomalost" Kaisera

Příspěvek od ajtiii »

Lynx píše:Pomalost způsobuje především lokalizace od Sunnysoftu. Chceš-li WM 6.1cz najdi si oficiální cz ROM 3.28.462.01
Kde bych ji prosim mohl najit? Hledal jsem a nikde jsem ji nenasel... jeste se zkusim podivat, abych nekecal, ale opravdu jsem ji nenasel.
1echeck
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: čtv bře 13, 2008 20:04
Zařízení: Touch Pro 2
Bydliště: near ml
Kontaktovat uživatele:

Pomalost Kaisera

Příspěvek od 1echeck »

Milý příteli, proti Kajzrovské pomalosti nepomůže NIC - ono bez ovladačů (grafiky, usb portu, atp.) to může jen těžko fungovat. Používám TyTn II 24 hod/den asi rok a půl a je to PRO MĚ to nejlepší řešení na trhu (navíc HDčko je pomalý úplně stejně)-ALE- ano, novou Romkou a tunou tunningu ho zrychlíš o 200 % než je Sunnysofťácká verze, ale chraň se srovnat jeho "svižnost" s jakýmkoliv starším PDA (Acerem, HP, čímkoliv), nebo i tím zapráskaným Iphonem, který nás připravil o D-Pad.. Hořce zapláčeš. Je to o tom, že ani pokuta v řádu milionů (za krádež technologií) a následný zákaz jakékoliv technické podpory nezastaví Taiwanského giganta HTC ve vývoji dalších shitů.. Opravdu netrpělivě čekám na Xperii 2, pokud ji tedy o5 nevyrobí THC.. :evil:
ajtiii
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 31, 2009 17:55
Zařízení: Nokia

Pomalost Kaisera

Příspěvek od ajtiii »

Ach jo. S TyTNem jsem takovýhle problémy neměl.

Chcu psát SMS, otevře se to docela v normě, napíšu, znaky to sice nepíše hned, ale jde to. Odešlu. Vyjedu z toho a zmáčknu start. Zmáčknu start. Start konečně vyjede a čekám, než budu moct klepnout na něco dalšího... TOHLE mě štve...

Škoda že sem bratránek přinesl hp rw6815 či jak se to jmenuje... má to WM5 a scrollování svižný, všechno... grr, kdyby tohle Kaiser uměl, tak ho nevyměnim ani za zlato...



Furt se bojim flashování... po HardSPL je úplně jedno, co tam narvu?
Nebo tam půjde ta CZ rom bez HARDSpl???
Uživatelský avatar
Lynx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon čer 02, 2008 13:52
Zařízení: Huawei P30 Pro 8/256GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pomalost Kaisera

Příspěvek od Lynx »

Mám Kaisera asi rok a půl, jakmile se objevila lokalizovaná ROM 6.1 3.28.462.1 hned jsem do ní šel (první zkušenost s flashem ROM-OK). Teď mám asi měsíc WM 6.5 3.34.00 cz (neoficiální) a jsem naprosto spokojený...
ajtiii
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 31, 2009 17:55
Zařízení: Nokia

Pomalost Kaisera

Příspěvek od ajtiii »

Tak jsem ji zkusil... no, plynule mi zrovna nejde... na něco klepnu a zamrzne na chvíli vše...
Uživatelský avatar
Lynx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon čer 02, 2008 13:52
Zařízení: Huawei P30 Pro 8/256GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pomalost Kaisera

Příspěvek od Lynx »

Kterou? Já neměl problém ani s jednou...
ajtiii
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 31, 2009 17:55
Zařízení: Nokia

Pomalost Kaisera

Příspěvek od ajtiii »

Tu, co máš Ty, WM 6.5... po chvíli se to kousání ustálilo. Zkusil jsem ještě Shifu v10 a taky se chvílema zasekává. Nevím, zda to bude jen ze začátku.... uvidíme.
Uživatelský avatar
Lynx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon čer 02, 2008 13:52
Zařízení: Huawei P30 Pro 8/256GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pomalost Kaisera

Příspěvek od Lynx »

Pozor na kombinaci Radia a HardSPL. Použil jsem Radio 1.71.09.01eMo HSPL 3.56...
ajtiii
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 31, 2009 17:55
Zařízení: Nokia

Pomalost Kaisera

Příspěvek od ajtiii »

Aha, nevedel jsem, ze to ma takovy vliv... Ja mam tusim stejny hardSPL, ale radio 1.65..... Nikde jsem nenasel, ktere radio dobre je a ktere neni. Ani na xdadevelopers mi neporadili... nevim kde to najit. Jde mi o rychle fixnuti GPS, pokud mozno, aby se fotak tak nelagoval (chvilema hruza, ale da se to prezit) a aby to vydrzelo co nejdyl na baterii :). Netusim, co dal Radio ROM ovlivnuje...

Ale ta ROM, ta 6.5, co mas, je hodne hezka a cista...
Petr Němec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: pát čer 02, 2006 16:00
Zařízení: Moto Nexus 6
Bydliště: Jevíčko
Kontaktovat uživatele:

Pomalost Kaisera

Příspěvek od Petr Němec »

Zdravim,
asi pred mesicem sem poridil Kaisera v bezva stavu jeste v zaruce z druhy ruky.byla tam rom od O2 s cestinou...jelo to docela dobre ale porad mi neco naseptavlo ze by to melo byt lepsi,rychlejsi atd. tak sem na doporuceni vyzkousel 6.1 rom od jednoho manika z xda...jmenuje se Ultimate X2.Nejak sem tomu neprisel nachut,navic byo tam Touch FLO 2D,vyzkousel jsem si jak se da pekne plynule prejizdet po tech zalozkach ale na moje gusto to neni nic moc a behem hodiny to muselo jit pryc...bylo to moje vubec prvni flashovani a slo to v pohode ale za to vdecim lidem tady z fora, ktery mi pomahali radou a trpelivosti...

Takze tam ted mam oficialni ROM od HTC pro evropu v AJ a maka to suprove
Tior
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 02, 2007 11:26
Zařízení: Orange San Francisco, Ainol Aurora II
Kontaktovat uživatele:

Pomalost Kaisera

Příspěvek od Tior »

Neoficialni ROM jsou obecne lepsi, samozrejme jich je potreba par vyzkouset a vybrat si tu nejvhodnejsi, zrovna pro Kaisera jich malo neni:)
Uživatelský avatar
Lynx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon čer 02, 2008 13:52
Zařízení: Huawei P30 Pro 8/256GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pomalost Kaisera

Příspěvek od Lynx »

2ajtiii: dej si Radio 1.71.09.01 eMo , s tím 1.65 mi to taky moc nechodilo. Flash Radia Ti žádná data nesmaže, takže jich můžeš vyzkoušet víc. Kdyžtak dej vědět, co Ti šlape nejlíp. Ze začátku se mi GPS chytalo docela dlouho ale teď je vcelku OK...
ajtiii
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 31, 2009 17:55
Zařízení: Nokia

Pomalost Kaisera

Příspěvek od ajtiii »

Jak mohu prosím zálohovat RADIO ROM, co tam je?
A jak mám dát potom zpátky Kaisera do pův. stavu, kvůli záruce? (nechápu, kterou ROM tam nahrát, jak se zbavit HARD spl a jakou ROM bez hardSPL vůbec flashovat můžu? Postup si pak už nějak najdu, ale nechápu tyto kroky...)

Dík :)
Uživatelský avatar
Lynx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon čer 02, 2008 13:52
Zařízení: Huawei P30 Pro 8/256GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pomalost Kaisera

Příspěvek od Lynx »

Zde na fóru je dostatek návodů (+xda-developers )
ajtiii
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 31, 2009 17:55
Zařízení: Nokia

Pomalost Kaisera

Příspěvek od ajtiii »

Tak jsem asi slepej... nemohu to najít...
Odpovědět

Zpět na „HTC TyTN/TyTN II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů