Bootloader problém

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
Odpovědět
cafesk8
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 20, 2010 13:54
Zařízení: HTC Diamond Touch

Bootloader problém

Příspěvek od cafesk8 »

Zdravím, už dva dny pročítám všechny možné diskuze a nemůžu najít řešení na můj problém. Pokud telefon není připojen do USB, tak vůbec nereaguje, žádné tlačítko, žádná kombinace tlačítek a soft resetu, prostě nic. Jakmile telefon připojím k USB tk sám automaticky najede do bootloaderu, nahoře hlásí RUUNHB chybu pod tím Upgrade ROM code error, please try again. Takto to vydrří tak 2 vteřiny aniž by to dole ukázalo USB nebo Serial a telefon se sám zase restartuje do bootloader modu v kterém zase nevydrží déle než pár sekund a takto pořád dokola. Nevíte někdo co s tím? Předem díky ...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Bootloader problém

Příspěvek od Jiří Hrma »

Co se s telefonem stalo, že začal takhle blbnout? Nepovedený flash nebo to začalo dělat samo od sebe? Zkus vyndat baterii, pak ji dej zpět, telefon připoj do sítě na nabíječku a nech ho úplně nabít. Pak zkus udělat hard reset pomocí hardwarových tlačítek a třeba se telefon oživí. Případně zkus lépe popsat, po jakém zásahu se ti telefon začal takhle chovat, ať můžeme zkusit zjistit příčinu.
cafesk8
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 20, 2010 13:54
Zařízení: HTC Diamond Touch

Bootloader problém

Příspěvek od cafesk8 »

Nepovedené nahrávání Hard-SPL. Telefon jsem nechal v nabíječce 8 hodin a celou dobu se neustále restartoval do bootloaderu, jak jsem popisoval v předešlém příspěvku. Hard reset taky udělat nejde, protože když není telefon na nabíječce nebo v USB portu, tak vůbec nereaguje, a když připojený je, tak hard-reset taky udělat nejde, protože se telefon dřív restartuje než stihne najet taková ta obrazovka šedá s textem ohledně hard-resetu.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv črc 22, 2010 13:49) --

co? žádný nápad? :(
ONDR4SH3K
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 16, 2010 14:49
Zařízení: Htc Touch Diamond

Bootloader problém

Příspěvek od ONDR4SH3K »

Stačí přes mtty napsat

Kód: Vybrat vše

set 16 0
Farao607
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:44
Zařízení: Galaxy S, HTC Desire, HTC Evo3D, Acer Iconia A500
Bydliště: Kladno

Bootloader problém

Příspěvek od Farao607 »

to ONDR4SH3K: Napsal si mu to sice pekne a mozna je to i reseni, ale jak to provede kdyz pise, ze se to s PC ani nestaci spojit. To mu mtty nepomuze

edit: me spis napada, ze to "USB" v tom bootloaderu se mozna i zobrazi (nebo spise nez zobrazi, se zkratka s pc spoji), ale to se provede tak rychle ze uz se to na ten display ani nevykresli. Mozna by stalo za to, vyhradit si hodinku casu a testovat prehravani. Zkus si na pc pustit znova to odemknuti pda a odklikej se az do posledniho kroku - pak tam rychle pripoj pda a mozna dojde ke spojeni (cili nerestartovani zarizeni) a zacne normalne flash. Jednalo by se pochopitelne o ten "spravny" moment zasunuti kabelu a napoprve by se ti to asi nemuselo povest, ale zkousel bych to. Vzpomenme na siemensmanii a flashovani urcitych modelu kdy prave o to zminovane nacasovani slo - nekdy i na 50. pokus
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů