MDA Compact IV - v létě nepoužitelná navigace :/

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
Odpovědět
Boldrik
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 15, 2009 15:04
Zařízení: MDA Compact IV

MDA Compact IV - v létě nepoužitelná navigace :/

Příspěvek od Boldrik »

Používám-li telefon jako navigaci, umísťuji ho do originál držáku na sklo do spodní střední části okna - myslím, že je to klasika a nic zvláštního. Problém ale nastane v létě, resp. při jízdě za slunečného počasí. Telefon se za sklem zahřeje natolik, že se přestane nabíjet (což je prý normální bezpečnostní opatření) a při používání navigace (a nedej bože ještě např. BT) během relativně krátké doby "chcípne". Je to neskutečně nepříjemné, k úplnému vybití od okamžiku kdy vyjedu stačí ujet cca 100 km a konec. Přístroj se navíc vyšťáví dokonale, takže mu pak dlouho trvá než se znovu nabije aspoň na zapnutí. Navíc pokud je už zahřátý, musím opravdu dlouho čekat než zchládne a nabíjení opět začne. Pokud s něčím podobným člověk nepočítá, je to na vyhození telefonu z okna, protože ráno nabijete naplno, vyjedete na jednání se zapnutou navigací, po 80-100 km telefon umře a nejen že ho nenabijete, ale ani si už nikam nezavoláte do doby, než se telefon uvede do normálního stavu a uráčí se nabíjet. Zkoušel jsem ho dát do stínu k levému sloupku, tam ale zavazí kabel od nabíječky, držák na palubce samozřejmě nedrží a lepit páskou se mi nikde nic nechce. Sledovat navigaci položenou někde u tunelu řadící páky je k ničemu, zkoušel jsem i nasměrovat ventilátor v autě, ten ale přehřívání telefonu neutáhne a v létě stejně jezdím hlavně s klimatizací, která tak nefouká. Má někdo nějaký tip a nebo je MDA Compact IV na navigování za slunečného počasí skutečně k ničemu? Předem díky za odpověď či radu "jak na to" - je-li vůbec řešení... A pokud ne, bylo by to na reklamaci? Díky.
landov
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 141
Registrován: pát pro 07, 2007 10:25
Zařízení: HTC Cruise I

MDA Compact IV - v létě nepoužitelná navigace :/

Příspěvek od landov »

No neviem...ja som v lete isiel do Chorvatska (cez den, 28-35C) a Cruise sa nevypol ani raz...je ovsem pravda, ze po dialniciach som PDA vypinal - naco bude napr. 200km ukazovat rovnu cestu? :grin:
spacirv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: pát pro 12, 2008 21:07
Zařízení: HTC HD2

MDA Compact IV - v létě nepoužitelná navigace :/

Příspěvek od spacirv »

co vyzkoušet takovej ten "košíkodržák" co se píchne do mřížky větráku. Mám ho a je to ucházející v létě chladí ,ale v zimě tam nesmí pač se hřeje.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

MDA Compact IV - v létě nepoužitelná navigace :/

Příspěvek od All.Os »

pytlak01
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 17, 2009 19:13
Zařízení: MDA Compact IV

MDA Compact IV - v létě nepoužitelná navigace :/

Příspěvek od pytlak01 »

Měl jsem Cruise a setkal jsem se s úplně stejným problémem. Tam ale pomohlo umístit držák tak, aby byl přístroj ofukován z mřížky ventilátoru. A pak jsem projel s navigací v létě "půl Itálie".
Takže u Compacta to je obdobný problém. Na reklamaci to ale asi nebude. Spíše navrhuji zastínění, umístění ma jiné místo nebo před ventilátor.
Adow
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 253
Registrován: sob led 17, 2009 11:22
Zařízení: MDA Compact IV

MDA Compact IV - v létě nepoužitelná navigace :/

Příspěvek od Adow »

Tak se mi stalo včera to stejné... S tou reklamací nevím - vzhledem k tomu, že používáme originální držák a originální nabíječku co byla v balení u MDA - tzn, že celou tu sestavu používáme správným způsobem (jinak ten držák totiž uchytit nejde), tak bych řekl že možná i nějaká šance bude. Já už jsem reklamoval 2x uchycení magnetu stylusu. Takže ještě pár takových věcí a půjdu si pro novej přístroj nebo peníze :D..
OBeeOne
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 11, 2008 15:42
Zařízení: MDA Compact IV

MDA Compact IV - v létě nepoužitelná navigace :/

Příspěvek od OBeeOne »

Mně se nic podobného neděje a to mně navigoval přes 300km..

Já ho dám v autě na nabíječku (neřeším jestli je vybitej nebo nabytej), zapnu navigaci a i přesto že je v celku teplej normálně naviguje a dobíjí se zároveň..
Mám ho v orig. držáku uprostřed čelního skla..

Jediný co mi občas vadí, je slabá čitelnost diplay-e při přímém sluníčku..
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

MDA Compact IV - v létě nepoužitelná navigace :/

Příspěvek od Nolf »

Problém je zřejmě taky v tom, jaké auto používáte. Pokud má ofuk čelního skla uprostřed palubky směrem do vozidla jako Octavia, fouká vám v létě klima zezadu na telefon. Jiné auta mají ofuk podél skla a uprostřed palubky není nic - na té rovné ploše.
OBeeOne
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 11, 2008 15:42
Zařízení: MDA Compact IV

MDA Compact IV - v létě nepoužitelná navigace :/

Příspěvek od OBeeOne »

Nevím jestli to bude tím ofukem .. já mam u PT Cruiser-u ofuk uprostřed, ale sklonem předního skla je telefon dost daleko od něj, navíc klimu nenechávám foukat na sklo ale do prostoru řidiče a spolujezdce..

Dle mně bude problém v telefonu, mně se jěšte nikdy nazahřál tak aby se přestal nabíjet.. skusil bych to reklamovat..
Telefon předse nemůže v jednom autě fungovat v jiném ne - jen proto jak má které umístěné ofuky :idea:
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

MDA Compact IV - v létě nepoužitelná navigace :/

Příspěvek od Nolf »

jasně, ofuk neofuk :) jde o to že se zahřeje zřejmě příliš a teplotní čidlo v baterii ukončí nabíjení. Takže podle mne na to má vliv teplota v daném místě. Takže v autě bez klima a puštěné ventilace je daleko větší šance na přehřátí. Ale co to tedy takhle zkusit použít v jiném autě a až pak to reklamovat ?
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů