Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 FIN

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
Odpovědět
Adow
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 253
Registrován: sob led 17, 2009 11:22
Zařízení: MDA Compact IV

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od Adow »

Ne, Eržika je jen pro Diamonda.
jaque21
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 21, 2008 16:29

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od jaque21 »

ojéje , to je převeliká škoda. Jak tady čtu tak je pro mě ideál, a neexistuje něco z tvé produkce co by šlapalo na PROčko tak ,jako na diamonda? Jsme typ člověka, co za dobrou práci umí dobře ocenit.
Adow
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 253
Registrován: sob led 17, 2009 11:22
Zařízení: MDA Compact IV

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od Adow »

Já už toho mám i tak hodně a navíc je problém dělat něco pro zařízení, které nemám a nemůžu testovat :-(..
jaque21
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 21, 2008 16:29

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od jaque21 »

Já ti rozumím, jen mě tak napadlo , že to jsou skoro totožná zařízení akorát ma navíc paměťovku a klávesnici.
majitelu PRO je taky velká komunita a něco takového by nás určitě potěšilo
Scopres
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 21, 2009 6:02
Zařízení: HTC Diamond

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od Scopres »

Zdravím
testuji zrovna Eržiku 5 lite a musím říct klobouk dolů před autorem, doteď jsem měl 2.03 asii a eržika je o dost svižnější .... Přesto pár dotazů u věcí které mi nejsou jasné:
1. I když si nastavím Finger keyb jako default, stejně mi po resetu se zase nastaví zpátky klávesnice původní. Je to sice blbost, ale nevíte někdo jak to nastavit napevno? Zajímavé je že v nastevení klávesnice je pořád ten finger, ale když začnu psát zprávu tak je tam něco jiného.
2. Bluetooth - na co je ten OBEX inbox? misto pro uložení souboru stejně nejde změnit a když si v bluetoothu nastavím v FTP průzkumníka tak je tam hodnota jiná než v OBEX a je nastavená na paměť ne na internal storage. A Win se stejně řídí tím co je nastaveno v FTP
3. nešlo by měnit hodnoty v záložce komunikace? Před tím jsem používal správce komunikace kde jsem si to přes advance config poměnil (vyhodil letadlo a direc push a přihodil sdílení internetu a active sync), jenže teď má správce komunikace ještě i jiné funkce a přes AC to sice změnit jde ale je to pak kompletně dodrbané.
4.SMS - když mi přijde sms a já ji odstraním tak bych chtěl aby byla v odstraněných, nešlo by to nějak nastavit?
pytlak01
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 17, 2009 19:13
Zařízení: MDA Compact IV

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od pytlak01 »

A opět otázečka pro zkušeněnjší uživatele.
Lze nějak jwsnoduše odložit připomenutí (úkoly, akce v kalendáři) např. o 10min, 15min, 1 hodinu, 1 den? Dříve (na původní ROMce) mi to šlo. Jakmile se připomínka "ozvala", byla zde možnost jak ji odložit (+ volby o kolik). Nyní je v Oznámeních jen volba "Odložit" a "Odmítnout". Pokud klepnu na "odložit", připomínka se znovu ozve za 5 minut. Někdy při jednání bych ale přivítal možnost posunutí o delší dobu.
blackman_82
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon pro 01, 2008 16:31
Zařízení: HTC Desire

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od blackman_82 »

Adow píše:camicaze:
1. V Nastavení-Systém-Touchflo si můžeš zapnout zvětšený stav systému - pak se po klepnutí na title bar zobrazuje toto. Kompletně jdou nová oznámení vypnout v registrech NotificationManager.dll přepiš třeba na NotificationManager.bak a knihovna by se neměla načítat. UseDefaultUI bych zkusil přepnout na 1.

Kód: Vybrat vše

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Services\NOTIFICATIONMANAGER]
"Dll"="NotificationManager.dll"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Shell\Notification\OEM]
"CustomUIDLL"="NotificationLayout.dll"
"UseDefaultUI"=dword:00000000
Zkousel jste to nekdo??? Me to vypnuti pres menu nefunguje resp. se mi zobrazi klasicky velke ikony ale pokud na jednu z nich kliknu opet mi tam skoci nabidka oznameni :(
Adow
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 253
Registrován: sob led 17, 2009 11:22
Zařízení: MDA Compact IV

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od Adow »

Scopres: 1. musíš jednak třeba v editoru SMS vybrat FingerKeyb a pak spustit Výchozí klávesnici v Systémových nástrojích a tam vybrat znovu FingerKeyb. Pak už ji budeš mít po restartu automaticky.
2. Pomocí OBEX inbox si nadefinuješ složku pro příchozí soubory přes BT. Navíc to má propracovanější dialog kde vidíš procenta atd.
3. Nový Správce komunikace asi nekamarádí s AC. Podle by mohlo jít pořadí položek a jejich výběr nastavit v registrech. Hledej tady: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\CommManager.
4. Teď jsem to vyzkoušel a je to divný.. Fakt to neskončí v koši. Přitom když smažeš SMS ve složce Doručených, tak do Odstraněných spadne. Netuším čím toto může být.

pytlak01: Mělo by to jít deaktivcí NotificationLayout.dll... Měly by se tím vrátit klasické bubliny. Viz příspěvek nad tímhle.

blackman_82: Je to vyzkoušený, mrkni na CE4You.
Scopres
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 21, 2009 6:02
Zařízení: HTC Diamond

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od Scopres »

Adow:

1. přesně tak jsem to dělal, po resetu v systému zůstane finger ale v sms a jinde je zase default. Když to v sms změním na finger tak tam ten finger zůstane až do příštího resetu.
2. To jsem si taky myslel že OBEX je na tohle, ale po zapnutí průzkumníka BTOTH se systém neřídí tím co je v OBEX ale tím co má nastaveno v FTP u BTOOTH. A tam je něco zcela jiného, kde se navíc nemůžu zanořit hlouběji do adresářové struktury. Ke všemu se hodnota nastavená v OBEX nedá měnit je napevno.
3. Zkusím a pohledám
4. hmmm, čo sa dá robiť :)

5. Nedá se někde úplně vypnout Smart touch, mám s tím potíže v Totalcommaderu, přes AC jsem ho vyhodil ze seznamu SmartTouch, ale stejně to tam funguje pořád. Už jsem na nerwy z toho jak se netrefím do adresáře :-/
Adow
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 253
Registrován: sob led 17, 2009 11:22
Zařízení: MDA Compact IV

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od Adow »

1. Včera jsem to zkoušel a jelo to. Dneska jsem udělal další reset a opět mám v SMS FingerKeyb. Zkus to ještě jednou nastavit :wink:
2. OBEX Inbox je pro příjem souborů bez Průzkumníka BT
5. Dík za upozornění, další chybka v Advanced Configu... Rozbal a nahraď tento soubor ve Windows a pak už to nastavit půjde..
Scopres
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 21, 2009 6:02
Zařízení: HTC Diamond

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od Scopres »

Adow:
1. tak z toho jsem jelen, teď mi finger po resetu mizí i u nastevení v systému. Po resetu je default i v systému, včera ale tam ještě byl finger i po resetu ....
2. aha, tak to jo, ověřeno a funguje
5. nepomohlo, když to dám v AC smazat ze seznamu zeptá se mě to jestli ani, dám ano, ale v seznamu je totalcommander pořád.
Adow
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 253
Registrován: sob led 17, 2009 11:22
Zařízení: MDA Compact IV

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od Adow »

5. děláš to blbě, mě to pomohlo :P. Nevypínej to v Menu - More settings - SmartTouch, ale v seznamu tweaků (dole). Pomocí tohohle změněného xml už to funguje správně.. Předtím tam totiž bylo "Total Commander" místo správného "TotalCommander".
Scopres
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 21, 2009 6:02
Zařízení: HTC Diamond

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od Scopres »

Adow
5. Heureka řekl ten když překročil tu ... :)
---
Adow:
Tak jsem si pohrál s klávesnicí. A je to tak že když změním klávesnici ve psani sms tak se mi automaticky změní i v nastavení systému, ale když to změním v nastavení systému tak se mi to při psani sms nezmění. Po restartu se ale vše nastaví na původní hodnoty. Tak a babo raď :)

Používej tlačítko Upravit. ziminix
pytlak01
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 17, 2009 19:13
Zařízení: MDA Compact IV

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od pytlak01 »

Adow: Dík, zatím to funguje jako "za stara".

blackman_82: Změn to podle rady v příspěvku a restartuj PDA. Pak by to mělo fungovat. Bez restartu to funguje jen "napůl" - zobrazí se ty velké ikony, baterie funguje, u ostatního se zobrazí ty nová upozornění.
blackman_82
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon pro 01, 2008 16:31
Zařízení: HTC Desire

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od blackman_82 »

uz to funguje staci pouze prepsat NotificationManager.dll a udelat reset ;-) Parada diky
Adow
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 253
Registrován: sob led 17, 2009 11:22
Zařízení: MDA Compact IV

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od Adow »

Do prvního příspěvku jsem přidal odkaz na Eržika v5 Update 1 - oprava češtiny - Správce komunikace v nastavení připojení, obohacení Advanced Configu o aktivaci/deaktivaci nových doplňků (pouze Těžká ver.), menší oprava češtiny Total Commandera (pouze Těžká ver.), nová verze StylusLock (pouze Těžká ver.). Před instalací do Těžké verze ukončete StylusLock - ikonou v Systémových nástrojích!
Nejdůležitější je asi úprava Advanced Configu - v sekci "Ostatní nastavení a Eržika tweaky" si můžete aktivovat/deaktivovat velká menu, doplněk Oznámení, nové bubliny a Stav systému (načítání tohoto DLL do paměti při restartu) ;). Opraveny chyby s nastavením doručenek a SmartTouch v Total Commanderu.

Ve druhém příspěvku se stále rozrůstá seznam doplňkových CABů - např. Java, avatary nebo klasické ikony nabídky Start!
lupolupolupo
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob dub 25, 2009 21:05
Zařízení: HTC Touch Diamond

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od lupolupolupo »

Eržika je opravdu velmi povedená, chválím.
Chci se zeptat, ten update 1 pro eržiku v 5 je dá použít i pro verzi lite, nebo je jen pro těžkou eržiku?
Děkuji za odpověď.
Adow
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 253
Registrován: sob led 17, 2009 11:22
Zařízení: MDA Compact IV

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od Adow »

Dá se použít i na Lite, tam ale opraví jen nápis v Nastavení - Připojení - Comm Manager (a zbytečně přidá cca 150 kB).
lupolupolupo
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob dub 25, 2009 21:05
Zařízení: HTC Touch Diamond

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od lupolupolupo »

Děkuji moc za odpověď.
quest987
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: pát pro 12, 2008 22:20
Zařízení: Blackberry Bold 9790

Eržika - "pravá" česká RÓMka :) - ver. 05-2.03 - 14.4.2009

Příspěvek od quest987 »

Zdravim,mam jednu prosbicku,jak mam udelat to aby se mi automaticky otacela kalkulacka z htc diamonda 2
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů