Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od jozinzbazin »

Zdravím všechny vespolek. Nenašel by se tady nějaký šikovný Pražák (případně bydlící poblíž), který by mi poradil a zároveˇflashnul novou ROMku i rádio. Chtěl bych co nejvíce očesanou, abych si ji mohl přizpůsobit k obrazu svému. Na kontaktu se domluvíme, ozve-li se někdo ochotný. Zatím díky.
Jožinzbažin :-)
Uživatelský avatar
huhu
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 27, 2008 23:13
Zařízení: MDA Compact IV

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od huhu »

Urcite to zvladnes aj sam :D

Ak si dokazal napisat tento prispevok, tak hadam dokazes aj flashnut novu ROMku :D
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od All.Os »

Jasne, taky jsem se toho trochu bal, ale je to uplne v pohode. Pokud umis trochu anglicky, tak na XDA-DEVu je to velmi srozumitelne popsane.
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od jozinzbazin »

To huhu: hmm tak to mě neznáš :tlem: Prostudoval jsem si návod na stránkách od Carnero a protože celkem slušně vládnu anglinou tak i na xda. Teoreticky je mi vše jasné. ALE!! - v praxi bych to nezvládl. Jen pro ilustraci, jaká jsem lama uvádím, že když jsem potřeboval udělat master reset (diamond), tak jsem ho nebyl schopen udělat dle návodu (to přidržení tlačítka, kolečka a stlačit reset) a to ani s pomocí kolegy. Měl jsem pocit, že to resetové tlačítko v otvoru pro stylus nefunguje.Tak jsem to vzdal. Asi po půl hodině jsem našel jiné řešení (/Start/Settings/System položka Clear Storage, 1234) a pak jsem to teprve resetnul. Jenže toto řešení resetu asi nemohu použít při flashi. Nedovedu si představit, kdybych byl před tento problém postavený během flashe. Nervovat se s tím nebudu, protože jsem tzv. samonasírací typ a asi by to s diamondem (nebo možná se mnou) špatně dopadlo :evil:

Proto touto cestou prosím někoho, kdo to fakt umí a bydlí v Praze či poblíž, jestli by mi to neflashnul. Samozřejmě bych přijel. Riziko beru na sebe a nějaký obolus by taky kápnul. Tak ozve se někdo ochotný mi věnovat chvilku času?
Zatím díky. Jožinzbažin

P.s. Prosím, nereagujte na článek tím, že budete říkat, že ten reset by zvládl každý. Jak už jsem uvedl, jsem lama a není třeba mi to znovu připomínat a tím se dotýkat mého zraněného ega :tlem:
Adow
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 253
Registrován: sob led 17, 2009 11:22
Zařízení: MDA Compact IV

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od Adow »

Dojeď do Brna a flashnu ti to :P
Uživatelský avatar
huhu
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 27, 2008 23:13
Zařízení: MDA Compact IV

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od huhu »

Ok ako myslis,
len pri flashovani je treba len vopchat kablik do telefonu a druhu stranu do PC (to predpokladam, ze zvladnes) A potom uz len myskou klikat na next next next potom pokukat na % a zase parkrat next.

Stylus ani brutalnu kombinaciu nieje treba pouzit :D
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od jozinzbazin »

To Adow: díky za nabídku. Teda jestli se někdo neozve tady z okolí, tak Tě asi chytnu za slovo. Někdy koncem února či počátkem března, jedu určitě do Brna. Jen ten můj čas pobytu se asi nebude shodovat s tím Tvým. Bylo by to tak od 11 hod do asi 14 hod. Byla by šance?

To huhu: no, kablík bych ještě zvládnul, ale ono to vyžaduje ten reset v průběhu flashe a ten by byl nad moje síly :grin:

Takže zatím jsem nucen nadále čekat, jestli se neozve dobrá duše.
Jožinzbažin
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od jozinzbazin »

To Adow - poslal jsem Ti soukromou zprávu.
JZB
Uživatelský avatar
huhu
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 27, 2008 23:13
Zařízení: MDA Compact IV

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od huhu »

Ja som ten reset este nikdy nerobil (tiez mi pripada takmer nemozne to urobit :D) a flashol som uz niekolkokrat :)
Siel som podla navodu http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=8415 - unlock a pri flashovani to urcite netreba robit (par dni dozadu som sa dal na tu odporucanu DUTYho ROM a netrebalo resetovat rucne)
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od jozinzbazin »

To huhu: mám potvrzeno i od Adowa, že reset netřeba. Tak se do toho asi fakt pustím. Dám vědět co a jak. Jo a díky za link.
Jožinzbažin
Uživatelský avatar
huhu
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 27, 2008 23:13
Zařízení: MDA Compact IV

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od huhu »

Drzim palce
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od jozinzbazin »

To huhu: Tak jsi mi asi fakt držel palce i na nohách :tlem: Já jsem to zvládl. Bylo to fakt jen o tom kablíku. Hodil jsem si tam ROMku od Duttyho v. 4. Rádio jsem neměnil, ale chystám se nějaké vyzkoušet. Zatím nemohu objektivně posoudit, ale dle fóra na xda je to jedna z nejlepších ROM. Otestuju a uvidím.
JZB
masterdead
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: úte úno 03, 2009 0:50
Zařízení: Nokia E66
Kontaktovat uživatele:

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od masterdead »

urcite si myslim ze radio by som dal nove, ja osobne pouzivam najnovsiu originalnu verziu od HTC a som spokojnejsi, tie repacked verzie neviem ci sa oplatia

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=470306
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od jozinzbazin »

Zdar při pondělku všem smartmaniakům :) Tak jsem se úspěšným flashnutím ROMky uvedené v předchozím příspěvku natolik osmělil, že jsem se rozhodl i flashnout nové rádio. Na radu masterdeada jsem si z xda stáhnul dvě rádia a to Radio_1.11.25.01 a Radio 1.09.25.23. Vybral jsem si k instalaci to Radio_1.11.25.01. Klasicky jsem spustil flash a když to došlo na 100%, tak to hodilo error a chtělo to nainstalovat ROMku. Zkusil jsem to znovu a se stejným výsledkem :evil: . Teda, mohl jsem konečníkem štípat osmičku drát, jak jsem byl vyklepanej, protože ty tři pruhy z ppc nezmizely. Ještě že v návodech všude píšou nevytahovat z usb, jinak by člověk fakt asi ztratil hlavu. Tak jsem se držel rad, co mi pto psalo a znovu jsem naflashoval tu duttyho ROMku. Flash proběhl v pohodě, restart a vše jak má být. Ppc je naprosto plně funkční, jen to rádio se mi takm nenainstalilo a zůstalo to staré 1.00.25.03. Tak mám dotaz, kde dělám chybku? Z toho co jsem si přečetl ve fórech vyplývá, že rádio můžu flashnout kdykoli a není tam zmínka, že bych musel znovu instalit i tu ROMku. Nebo že bych měl špatnou verzi rádia? Fakt nevím. Uvítal bych nějakou radu. Díky.
JZB
Adow
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 253
Registrován: sob led 17, 2009 11:22
Zařízení: MDA Compact IV

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od Adow »

Pokud nemáš přístroj SU (SucurityUnlocked), tak tam nemůžeš nahrávat rádio z jinýho přístroje. Máš to na té stránce napsaný cca 5 cm vysokým červeným písmem :tlem:
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od jozinzbazin »

To Adow: njn. vždyť to vidím, jen jsem si myslel, že to SU je Sowiet Union :-D :tlem: :-D No, konec srandy a teď vážně. Já pablb jsem to viděl i v příspěvku od Carnera a stejně mi to uniklo. Jen mi není jasný ten způsob odblokování. Carnero píše, že to stojí i nějaký peníz. Taky by mě zajímalo, jestli když se to jednou odblokne, tak už to bude jednou provždy a půjdou do toho všechny rádia.
JZB
Adow
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 253
Registrován: sob led 17, 2009 11:22
Zařízení: MDA Compact IV

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od Adow »

Když to takhle odblokneš, tak tam půjdou všechna rádia. Otázka je, jestli je to potřeba (origo Diamond rádií tam máš min. 10 - na porovnávání to stačí) a pak, jestli jde to odblokování vrátit - např. kvůli záruce..
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od matelkoxxl »

ked tam budes davat origo diamond radio,tak ten SU nemusis mat...ja mam Radio v1.09.25.23 (Quad Band)(52.51.25.26H) a som spokojny...je zbytocne davat tam radio z inych typov...
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od jozinzbazin »

Tak jsem tam šoupl tu v1.09.25.23 a hotovo. Koukal jsem na xda a je to nejvíc používané rádio. Uvidíme, jak se to bude chovat. Každopádně díky všem za rady.
JZB
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mam dovod prejst z oficialnej rom na inu?

Příspěvek od jozinzbazin »

BTW mám dotaz na uživatele ROMky od dutyho v.4. Zatím se s ní seznamuju a vypadá to dobře. Hlavně zmizelo virtuální tlačítko videotelefon. To mě teda fakt prudilo. Trochu mě zaráží, že tlačítka na zvyšování a snižování hlasitosti nefungují. Musím vypátrat, jestli jim duty neumožnil přiřadit nějakou funkci. Jestli to někdo už zjistil, tak by to sem mohl postnout. Ony se tam po zmáčknutí tlačítka ty čárky, ukazující úroveň hlasitosti, zobrazí, ale nereagují. Hlasitost teď reguluju tažením nahoru a dolů po displeji.
JZB
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti