Nefunguje mi horní informační panel

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
Odpovědět
Twistius
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:25
Zařízení: HTC Touch Diamond

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od Twistius »

Dobrý den, HTC Diamond jsem dostal včera a hned jsem ho až do dneška (nespal jsem :tlem: ) začal zkoušet. Když kliknete na horní pravý informační panel, měla by se vám zobrazit černá obrazovka s jednotlivými položkami. Do dnešního rána mi to tak dělalo. Teď stylusem klikám ostošest a nic, nereaguje a proto se například na stav o baterii musím koukat přes Start->Nastavení->Napájení což je celkem zdlouhavé. Nevíte čím by to mohlo být?

/Nereaguje ani tlačítko Synch. data v Nastavení (když je mobil připojen přes ActiveSync s počítačem) - když kliknu jen to zezelená a nic víc

/Na displeji vpravo dole jsou jakoby fleky (nejlépe to de vidět na bílém pozadí). Moc to ani nevypadá na poškozené pixely (netušim).Nemůže to být třeba špatně nalepená fólie nebo tak něco? (pokud tam je už při rozbalení :???: )

/Ještě něco co jsem nepatří ale přijde mi kvůli tomu zbytečné zakládat nový topic : Když jsem rozbalil Diamonda byla přes něj velká folie (až po dolní tlačítka) tu jsem sloupl - předpokládám, že teď už na to můžu nalepit fólii v balení? Nebo už tam je? Jaké jsou výhody a nevýhody mít fólii na diamondu?

Předem děkuji za odpovězení mých lamských otázek :lol:
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od wizaard »

No, nevím, co jsi s telefonem dělal, ale je dost těžké radit takhle na dálku. Já osobně bych zazálohoval data a udělal hard reset (samozřejmě až poté, co bych zkusil soft reset = restart). Víc informací o tom Ti řekne wiki. Jinak - jakou verzi ROM máš? (Viz. info o zařízení v nastavení.)

Taky doporučuji zkontrolovat následující:
Deaktivace zvětšeného Title baru (horní lišta)
Pokud kliknete na libovolnou položku v horní liště, objeví se další obrazovka se zvětšenými ikonami. Pokud ale chcete raději používat standardní vzhled systému WM, upravte v HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\EnlargeTitleBar položku Enable z hodnoty 1 na 0.
Fólii telefon po rozbalení nemá a musí se "nalepit". Fólii jsi tam měl dát hned - používáním telefonu bez ní znamená škrábance na displeji od stylusu (zvlášť hodně to platí u Diamonda). Co se fleků týče - nemůžeš je vyfotit nebo víc popsat? Takhle neporadím.
Twistius
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:25
Zařízení: HTC Touch Diamond

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od Twistius »

Bohužel nemám fotoaparát, který by to byl schopen zachytit. Vždy je to rozmazané atd...Pokusim se to teda popsat - jsou to takové skvrny, kde je barva například o něco tmavší, blbě se to popisuje. Vypadá to podobně, jako když nalepíte špatně fólii a zůstanou vám tam bubliny, až na že tohle je na displeji a ani moc nemají tvar bublin, ale spíše jedno kolo a od toho zakřivej pás (pro lepší představu - představte si že dolní pravý roh obrazovky je dolní pravý roh pomyslného čtverce, kdyby ste mu opisoval kružnici tak ta čtvrtkružnice tak nějak to vypadá ale je to nepravidelný a někde je pás tenčí a někde tlustší) Stojí to za reklamaci? Svůj telefon jsem koupil v kamenném obchodě Sunnysoft. Ovládání horního panelu už jde, stačil restart. A jak je to s těmi GPS? Má tam být předem něco nainstalované (TomTom)? A musí se pokaždé připojovat k EDGE (jak mi to dělají google maps) a nebo má mobil GPS čip...?

A ještě jedna otázka. Jak můžu například poslat video přes Bluetooth? V Průzkumníku mi to hodí akorát přes mail nebo MMS...

Používej tlačítko Upravit. ziminix
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od ziminix »

Diamond má GPS čip, takže normální navigační software nevyžaduje datové přenosy, ale využívá je aplikace QuickGPS, která si stahuje data o tvé aktuální pozici. Potom je rychlejší náběh GPSky. Není nutné ji však využívat.
Navigační software a mapy máš k telefonu, jen pokud jsi ho koupil u T-Mobilu. Jinak si je musíš koupit zvlášť.

Co se týče těch fleků, běž jim to do SS ukázat na posouzení, ohledně reklamací jsou velmi vstřícní.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od IkE Blaster »

ad fleky - muj tip je folie - resp. "mastnota" pod ni :wink:
Twistius
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:25
Zařízení: HTC Touch Diamond

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od Twistius »

Ok s ěmi flekamy tam zajdu. Ale rozhodně to neni fólií. Byly tam ještě předtím, než jsem fólii nasazoval. A nedá se nějak nastavit u google maps aby zjištovali polohu pres GPS chip a ne internet? Nebo znáte nejake free mapy, které to umí?
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od kissman »

google maps zjistuje pologu pres gps, to co vyuziva internet jsou mapy, ktere se stahuji 8-)
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od wizaard »

Ohledně displeje - klidně se může jednat o problém s dotykovou vrstvou a já osobně bych jednoznačně reklamoval.

Ohledně GPS - jak tu již padlo, Google Maps Mobile není GPS software v pravém slova smyslu. Funguje jako Google Earth nebo online verze Google Maps - stahuje mapy z internetu, proto se připojuje telefon k internetu. V základním nastavení se poloha určuje podle polohy vysílačů (ve městech přesnost slušná, na venkově minimální). Dá se zapnout poloha dle GPS, potom Google Maps Mobile ukazují polohu pomocí vestavěného GPS čipu. Na navigaci to však ale bez velmi slušného připojení a velké míry tolerance a trpělivosti není. Na to jsou plnokrevné softwary jako TomTom Navigator nebo iGo - ty je ale nutné dodatečně dokoupit. Mají již mapové podklady v sobě, takže se nic nenačítá z internetu.

Ohledně ikon - jsem rád, že restart pomohl (tak nějak jsem si to myslel).

EDIT: Aplikace QuickGPS (v CZ Rychlé GPS) může stahovat pozice satelitů z internetu pomocí mobilního připojení, ale to se stane jen zřídkakdy. Jinak je nastavená tak, že stahuje informace o satelitech pokaždé, když je telefon připojený k PC pomocí ActiveSync.

EDIT 2: Smazána jedna pasáž :wink:.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od kissman »

wizaard píše:Času uplynulo málo, můžeš žádat nový telefon nebo peníze zpět
pakliže se za posledního půl roku nezměnili zákony, tak žádat sice může, ale je jen čistě na ochotě a obchodních podmínkách prodejce, zda-li zařízení vymění či vrátí peníze (pakliže nakupoval v kamenném obchodě).
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od wizaard »

Ano, ale zákon mluví jasně - vyskytne-li se první vada, zákazník na to má právo (pakliže se na zboží objeví uznaná vada), prodejce ale nemá povinnost. V reálu je ale samozřejmě řešení malinko jiné. Každopádně jsem nechtěl vyvolat flame - nechal jsem se při odpovídání trochu unést :wink:.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od kissman »

reklamovat můžeš jít kdy chceš a co chceš, to je snad jasný :lol: bavím se tu ale o tom že tě obchodník nejspíše pošle někam, a ty s tim nic neuděláš :wink: a podstoupíš řádnou reklamaci (max. 30 dní).
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od wizaard »

A já jsem odpovídal na co? Že čápi letos nepřiletí? Možná by to tu chtělo promazat, ten náš OT je maličko trapný.
Twistius
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:25
Zařízení: HTC Touch Diamond

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od Twistius »

Tak díky :) v pondělí tam sjedu , objevil jsem totiž další vadu - nefunguje zadávání textu dotykem. Když na to kliknu tak swe mi objeví nastavení (checkboxy jako oprava pravopisu atd.) a když dám hotovo tak se mi zase objeví naz5 qwerty klavesnice a psát nejde :)
Twistius
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:25
Zařízení: HTC Touch Diamond

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od Twistius »

Tak v pondělí jdu reklamovat. Nemám s tím moc zkušeností...Mám mobil zase alepit všemi možnými fóliemi co na něm byli při rozbalení, vyndat baterii, zalepit krabici atd... nebo jim to tak nějak stačí všechno přinést v té krabici? Na mobilu mám i fólii na displej, tu mám odlepovat nebo ji tam nechat?
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od wizaard »

Přines jim to komplet, ale pokud je fólie Tvoje, sundal bych ji. Pokud je to ta, co k tomu byla v krabici, no... sundal bych ji taky (novou Ti určitě nedají). Ukaž jim to, co to dělá, pokud to přijmou, vyndej SIMku, můžeš si zálohovat doma kontakty a data a pak jim to dát.
Twistius
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:25
Zařízení: HTC Touch Diamond

Nefunguje mi horní informační panel

Příspěvek od Twistius »

Tak dnes jsem šel reklamovat svůj telefon právě s vadným displejem. Jenom se na to koukl, během minutky uznal že to je výrobní vada a přímo okamžitě na místě mi telefon vyměnil :) Musím říct, že mě tímto Sunnysoft příjemně překvapil. Celou krabici mi nechali, baterii i zadní kryt také, jediné co vyměnili byl telefon :) Dokonce mi dali i novou fólii.
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů