T-Mobile vydal českou ROM 1.93 pro MDA Compact IV

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

T-Mobile vydal českou ROM 1.93 pro MDA Compact IV

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pokud vlastníte komunikátor T-Mobile MDA Compact IV a dáváte raději přednost oficiálním verzím ROM, pak vás jistě potěší informace, že na stránkách českého T-Mobile se objevila ke stažení česká verze ROM s označením 1.93.

Přímý odkaz na stažení ROM naleznete zde. A zde jsou detailní informace o verzi:
Verze ROM 1.93.113.2
Radio ROM 52.29a.25.13
Protokol 1.00.25.16 (SPL)

Obrázek

Za tip na bleskovku díky našemu čtenáři Nolfovi, který na novou ROM upozornil v tomto vlákně.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

A jedná se jen o T-mobilovou růžovou 1.93 WWE, nebo je to konečně opravdová CZ ROMka ?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Nemám to možnost vyzkoušet, ale myslím, že je to opět růžová 1.93 ROM.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

Růžová bude na 100% ,ale mě šlo spíše o to , že to nejspíš bude zase jen ENG ROM a když budu chtít češtinu,tak mi nezbývá než použít IW od Sunnysoftu.
Na to by ale zákazníky měli upozornit,aby si vyzálohovali cab s češtinou.
Tak jestli to někdo prubnete,tak dejte vědět.
tazzmania
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř lis 08, 2006 8:03
Kontaktovat uživatele:

a MDAIII

Příspěvek od tazzmania »

Dobrý den a náhodou na MDA III (HTC TYTN II) nevíte novou romku vcz, nebo kde ji stáhnou? Díky za info
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

Myslím že poslední ROM pro HTC TyTN II je tato. Konec OT.
shark
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: čtv čer 23, 2005 7:07
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: praha

Příspěvek od shark »

nevite co presne resi za problemy ?
kdesi jsem cet, ze diamondy maj problemy s gps, ze se hodne pozdi za skutecnou situaci.
tak jestli nahodou se neresi i tohle...
cednicek
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 07, 2008 15:27

Příspěvek od cednicek »

Je potreba pred updatem na tuto verzi nejak zalohovat cestinu v zarizeni a Tomtom?

Diky
Mirko
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob srp 25, 2007 18:10
Zařízení: HTC Desire HD

Příspěvek od Mirko »

Zaloha cestiny neni potreba,po upgradu je compact IV stale v cestine a tomtom je tam samozrejme take.Pouzivam tuto verzi od minuleho ctvrtka co ji t-mobile uverejnil a jede bez problemu.
dinks
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 07, 2008 23:01

Příspěvek od dinks »

ROM je růžová a 100% česká. Jen po koupení telefonu jsem měl ve vnitřní paměti mapu pro TomTom a ta je pochopitelně v trapu.
Nevím, jestli je to novou ROM, ale mám teď strašný problémy s kopírováním do vnitřní paměti. Seká se to jak při připojení přes "flash", tak i přes ActiveSync (ano, ještě používám WinXP). Přes "flash" vypadá vše v pořádku, ale okno, kde vidím průběh přenosu se neobjeví a sekne se to. Přes ActiveSync sice vidím průběh, ale pro změnu se to zastaví a zahlásí, že soubor nemůže najít (přitom se zrovna přenášel!!!), a ActiveSync se odpojí. A tak pořád dokola :evil:
WM6 mi vnitřní paměť naformátuje normálně (snad, vše alespoň tak vypadá), ale chci se zeptat, jak se dá ověřit, nebo provést na 100% správný formát. Vše ostatní zatím šlape.
Díky.
Roman Vitámvás
redaktor
redaktor
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 25, 2008 14:08
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Nový Vestec

Příspěvek od Roman Vitámvás »

Lukáš Mano píše:Myslím že poslední ROM pro HTC TyTN II je tato. Konec OT.
Je to off-topic, ale nejnovější oficiální ROM pro MDA Vario III lze stáhnout přímo na stránkách T-mobile zde. Je to Verze ROM 3.31.113.3, rádio ver. 25.83.40.02, protokol ver. 1.70.18.02
Mirko
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob srp 25, 2007 18:10
Zařízení: HTC Desire HD

Příspěvek od Mirko »

Jakto ze jsi prisel o mapu tomtom??? Vzdyt pri upgradu ROM se vnitrni pamet nemaze,ta zustane nedotcena,leda pokud neudelas potom format kompletni i s vnitrni pameti.
rulezzzor
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: úte zář 23, 2008 11:33
Zařízení: Omnia W

dotaz

Příspěvek od rulezzzor »

jde to preflashovat na touch pro ?:x
aXer
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: ned lis 09, 2008 13:28
Zařízení: HTC EVO 3D
Bydliště: Broumov/Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aXer »

Opravdu při instalaci nove flash od T-mobile zustane MDA v cestine a TomTom také zustane???

Diky
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

verze od T-mobile

Příspěvek od Nolf »

nahral jsem si tu novou verzi 1.93, na vnitrni pamet jsem nesahal. Vse je jako drive, cesky, TomTom se po spusteni choval normalne. Sice si to uz nepamatuju presne, ale nechtelo to zadnou aktivaci map.
Samozrejme jsem pred nahranim prekopiroval obsah vnitrni pameti na hdd do PC a udelal zalohu PIMbackup programem.

Edit: se ty nazvy pletou :) - zalohoval jsem uloziste 4GB ktere jde pripojit jako flashdisk
rulezzzor
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: úte zář 23, 2008 11:33
Zařízení: Omnia W

heh

Příspěvek od rulezzzor »

tak mam naflashovany , tomtom je v zakladu ale bez map :x kazdopadne zatim to jede uvidim jak se osveci mel jsem romeos 1,23
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od Nolf »

mapy mas ulozeny na vnitrni pameti - 4GB, flashnutim premazes hlavni pamet. Takze pokud neformatujes uloziste a jen nahrajes novy firmware, budes mit MDA jako pri koupi.
buraccio
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 01, 2008 22:03

Příspěvek od buraccio »

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak se mně po flashnutí přemaže komplet celej Diamond včetně kontaktů? Nemám outlook a zálohoval jsem si Diamonda pomocí SPB Backup. Zálohovaly se mně s tím i kontakty nebo jen nastavení telefonu? Dík předem za odpověď ;-)
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

zaloha kontaktu

Příspěvek od Nolf »

ja si zalohu udelal programem PIMbackup. Nevim jestli ti to pujde obnovit pres SPB, ldyz je jina ROM. Snad ti s timhle poradi ostatni.
buraccio
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 01, 2008 22:03

Příspěvek od buraccio »

:oops: jejda sem se pomýlil . . . aplikace, kterou jsem zálohoval svůj přístroj, se jmenuje SPRITE Backup pro HTC .. bylo to myslím dodávané na CD spolu s telefonem. . . nemáte s tím nekdo zkušenost? . . jde mně hlavně o to, jestli se mně zálohovaly i kontakty? OUTLOOK nemám, abych to mohl synchronizovat.
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 14 hostů