HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro (Raphael)
Odpovědět
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

2 shaman171: všechno co popisuješ mimo hardware jsou údajně bugy v ROM (hlasitost se snad dá nějak řešit, alespoň tak jsem to někde na XDA viděl), pomohlo by asi nejspíš flahnutí ROM, na XDA jsou i novější originál HTC ROM, ale v angličtině. Ja sám tyhle potíže s Raphaelem nemám (zatím a zaplať pán Bůh :-D ), ale trošku mi cuká flashnou neoficiální ROM ad Monxe (ROMeOS ve verzi 1.50.3, nebo vyšší, až bude úplně odladěná - pořád ji "vaří" k dokonalosti), protože jsem se na ni dočetl docela super ohlasy a hlavně v ní není spousta toho "smetí" od HTC a Microsoftu, co člověk nevyužije a akorát to zabírá místo. No po pravdě pořád jsem na vážkách, ale asi to dopadne :twisted:
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned bře 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od shaman171 »

samozrejme vim ze nove ROM by to doladit meli sam jsme to psal jenze ja schanim co nejvic BUGU jak softwarovych tak hardwarovych abych jim mohl rict co nejvic zavad to vis ze je mi jasny ze mi jen flesnou novou ROM ale ja chci cesky ... :-/ atd jinak jako bych si flashnul jinou ROM i sam taky me svrbi prsty ale delat to nebudu kdyz to mam hardwarove "podelany" proste do servisu musi a jen hledam dalsi chyby aby mi to cele uznali :-( nic vic :-) nevis prosimte obecne ? jaky dalsi chyby bych tu mohl ale nemusel mit ? cokoliv co bych si mohl vymyslet :-D at je toho co ejvic :-D
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

No ještě můžeš určitě přihodit GPS - nelze aktualizovat s QuickGPS a pomalá a nestabilní navigace /vypadávání satelitů a připojení/, nejen softreset, ale i samovolné uplné vypnutí přístroje, zatuhnutí přístroje v Albumu při prohlížení fotek, špatná odezva HW klávesnice /ty píšen - ona nepíše - a když už skoro stratíš nervy tak na displeji naskočí všechna stisknutá písmena :tlem: / a určitě by se ještě něco našlo.
telatko23
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 12, 2008 1:11
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od telatko23 »

prestal jsem pouzivat cestinu jiz pred nejakou dobou.. Jak tam dostat ofiko novou ROM anglickou?? prijdu timhle zpusobem o zaruku? :?:
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned bře 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od shaman171 »

bj diky pripisu si to tam k tomu prispevku abych to mel pak po ruce a jim budu volat furt se k tomu nemuzu dostat :-D

- nejvetsi lol ale je ze jedina GPS mi snad facha bez problemu :-D sice v aute se chytne jen u predniho skla jinka pada ale na primem slunci :-D funguje dost dobre ale jak uz s etu resilo s iGO8 je spomalena .. ja to tam napisu :-D

EDIT:// tak jsme to douopravil ten predchozi prispevek diky moc za "chyby" :-D a rady zkusenosti kdyby mel nekdo dalsi nez tam zavolam budu moooc rad :-) diky vsem :-)
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

2 shaman171: Čau, hele, tohle mají na XDA jako řešení na špatnou hlasitost při telefonování. Soubor je nutno nakopírovat do zařízení do složky Windows a pak softreset. Hlasitost by se měla zlepšit cca o 30%. (Moc nerozumím tomu, jak to funguje, ale ohlasy jsou takové, že to opravdu funguje :-D ) Teda, než to vyreklamuješ :-D
Přílohy
00298400_AudioPara3_OJ6T.zip
(4.95 KiB) Staženo 72 x
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned bře 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od shaman171 »

diky moc jelikoz vlastne skoro netelefonuju prdim na to zatim :-) uvidim zitra chystam se zavolat do toho htc konecne furt sme se k tomu nemohl dostat a vracel se ze skoly v 5 ale zitra budu snad brzo doma tak an to vlitnu... :-) a jak budu neco vedet napisu sme diky moc zatim zdarec :-)
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned bře 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od shaman171 »

tak právě jsem dovytelefonoval ten servis :evil: moc nadsenej nejsem ... 15 minutovej hovor ..... a vlastne mi jen rekl poslete to mi vam prehrajeme romku rozeberem vykuchame zjistime jestli ste si na to nesednul ,spravime vyhodnotime popripade vam posleme fakturu na zaplaceni oprava konektoru je pry 800 kc ... coz neni tak strasny .... a to "zavreni" pristroje prej podle toho jestli jsem to rozbil ja nebo to tak uz bylo ale diky tomu ze vim ze to tak bylo snad mi to uznaji jako + dostanu novou ROM nejakou co maji oni prej ... ze s ni nejosu problemy ale to to bdu mit anglicky :-( mno nwm ale lidi rikaji ze je to lepsi a kdyz uz WM znam tak to snad nebude tak strasny .... jenom se chci zeptat nez to tam poslu kdyz si udelam pomoci toho SPB Backup nebo jak se to jmenuje zalohu a pak ji na opravenym rozbalim tak to bude proste stejny jako je to tedka ? poste kompletni zaloha ? programy nastaveni atd ? diky moc ... :)
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

V propozicích poslední verze SPB BackUp je, že lze vytvořit zálohu, která jde použít napříč různými verzemi ROM. Nemam to, ale vyzkoušené, tak nevím, jestli to je automaticky, nebo se to musí přímo nastavit. Ale jít by to mělo.
p.s. já ti to říkal, že to "spraví" přehráním ROM :roll:
p.p.s. WindowsMobile anglicky, jsou při určité předešlé znalosti v češtině a při znalosti základní anglické PC terminologie úplně v pohodě /a hlavně ENG ROM blbnou míň a jsou rychlejší/ 8-)
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned bře 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od shaman171 »

ja sem nekde nasel 2ku SPB Backup prave delam tu zalohu pak asik udelam hard reset a skusim to obnovit abych zjistiil co a jak :-) a uvidime ... vetsinu mam sejne na karte tak je to jedno ... :-)

je mi jasny ze to spravi prehranim ROM + vymeny tech podelanejch dilu to mi bylo jasny ale alepson neco ...
a ja si taky mylsim pocitac znam dobre a na tom ppc uz jsem se taky vcelku zorientoval :-) prinejhorsim tam dje cestina uz i dohrat ale na to se asi vyprdnu aleposn kdyz to budu mit v aj budu vypadat vic drsne :-D :-D :-D jediny co me na tom stve je to ze budu nejmin tejden bez rafa :-(
Math
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 01, 2008 13:10

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od Math »

prosim nejaky fungujici track id na htc? co jsem zkousel tak nefunguje. U sonyer. to fungovalo tak, ze to nahralo a hned poslalo, co jsem nasel ja tak je treba vyhledat nahravku v mobil, ale zobrazi se pouze korenove slozky a dale uz nejde pokracovat ani po potvrzeni cteni/ulozeni
nasel jsem i nejaky cab track id, ale ten sel spustit jen jednou, a potom uz se nejak sekl.

Nebo jde neco podobneho sehnat aspon na pc? treba i v nejakem javovem emulatoru.
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

2 Math: zkus tohle na Track ID, jmenuje se to Music ID, vlastní zkušenost nemám.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=439974
VladimirSE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 21, 2008 22:30
Zařízení: HTC Desire 8GB

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od VladimirSE »

Tak som tu o5 s dalsim problemom. Nainstaloval som si Nimbuzz na komunikaciu cez ICQ, Skype, MSN,... ale mam s nim nasledujuci problem: pocas pouzivania sa mi stava a to kazdy krat, ze sa proste zasekne obraz a nech kliknem na cokolvek, tak sa obraz nezmeni. Vedel by niekto poradit co s tym??
Po pat dnovom pouzivani po hard resete sa mi zase stalo, ze sa pristroj co bol v klude zasekol a ked som sa isiel pozriet ci mi niekto volal, tak obrazovka bola cierno biela a nepomohli nic iba reset. Tak som sa rozhodol, ze by som asi skusil preinstalovat komplet na anglicku verziu, ale vobec netusim, kde by som ju mal hladat a ako to urobit. Pomoze niekto?? Este by ma zaujimalo, ze keby som nainstaloval anglicku verziu, ci sa prichadza o zaruku. Dakujem
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned bře 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od shaman171 »

Ahoj takže aj jsem dneska zabalil rafa a zitra posilam do tábora do servisu s tema vadama co mi reknou sem 100% napisu ;-)
to VladimirSE : hele nevim jestli nekecam ale ENG ROM v tom telefonu mas staci udelat HR a pri zvoleni jazyka zvolit anglictinu ja jsme to tak dneska udelal nez jsem Touche zabalil na poslani do servisu aby v nem po me nic moc nezustalo stejne mi to flesnou takze o nic nejde a myslim ze byl Tocuh mnohem rychlejsi sice sem tam ta cestina chybela ale da se na to podle me zvyknout kdyz uz vis co kde je a slovnikem si prelozis zbytek a proste casem uz to bdue o stejne je vetsina programu anglicky tak o co jde :-D jinka myslim ze flesnutim origo romek zaruku nestacis jo a jinka romka na Rafa je jen jedna (jakoze ta ofiko je jedna hadal se se mnou servisak :-D )
ohledne toho programu co ti zamrza s celim Touchem skus na chatovani QIP PDA stahnout ho muzes tady:

Kód: Vybrat vše

http://qipim.cz/viewtopic.php?t=2433
konkretne verzi pro PocketPc jelikoz Touch PRO je PocketPC :-D
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

2 shaman171: pravdu můžete mít oba, ty i servisák, ty sice flashneš oficiální ROM od HTC, ale ta nemusí souhlasit s tvým CID /country ID/ která omezuje flash oficiálních ROM HTC pokud jsou určené pro jiný trh. Aby šla flashnou jiná ROM /a to i oficiální od HTC, ale pro jiný region/ musí se zařízení odemknou /aplikace HardSPL/ a tím se přenastaví CID do servisního kodu /a v něm můžeš flashnou jakoukoliv ROM/. Takže ty máš pravdu s oficiální ROM, ale on má pravdu, že pro region CZ je jen jedna :-D /ty změnou CID zasahuješ nedovoleně do zařízení/ /je proto lepší si svoji oficiální ROM ze zařízení zálohovat/ jo a zlom vaz :twisted:
Math
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 01, 2008 13:10

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od Math »

bj píše:2 Math: zkus tohle na Track ID, jmenuje se to Music ID, vlastní zkušenost nemám.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=439974
To je ten druhy, ktery jsem zkousel, funguje jen jednou :)
Ani kdyz ho potom vypnu se neda znovu pouzit, jelikoz zustane tak jak pred vypnutim.
Edit
Tak sorry, co jsi daval je nejaka jina verze, stahl jsem to VGA a funguje, Mockrat diky. Presne tohle mi chybalo.
VladimirSE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 21, 2008 22:30
Zařízení: HTC Desire 8GB

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od VladimirSE »

to shaman171: noo, moze to byt celkom fajn program, ale ja by som skor chcel nieco, co sluzi na prihlasenie aj na skypa a MSN
vectra
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř říj 31, 2007 8:09

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od vectra »

Dobry den,
mam problem se skrytim kontaktu na SIM karte. Mam HTC Raphael od Eurotelu s ROM 1.90.401.1 WWE. Pokud pouziji Advanced Configuration Tool 3.3 ke skryti kontaktu na SIM a dam soft rest, tak tato zmena neni ani po resetu zarizeni system provedena. Vypada to, jako by tato ROM od O2 byla nejak uzamcena:(.
Muzete mi prosim nekdo poradit, jak skryt kontakty na SIM ?

Diiiky moc

Martin
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

Zkus se podívat na stránku 14 této diskuse a použít přiložený soubor NikiSimFix. Mělo by to fungovat.
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned bře 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od shaman171 »

2 VladimirSE: asi bych to resil tim ze si stahnes program na kazdou sluzbu zvlast .. :-( jiank to nevidim ... :-( nebo se pokusit najit jiny program co zvlada tyto 3 najendou popripade jinou verzi tamtoho :-)

2 BJ: ok pravdu mel servisak :-D ja sme to bral tak ze existuje vice romek pro nas region mno nevadi :-D v tom pripade nechapu jakto ze maji ruzni lidi ruzne problemy a existuji i ti co enmaji zadne problemy a vsichni se stejnou romkou ..:-) ale to je nad moje sili to je fuk za zlomeny vas diky dneska odpoledne to odeslo do tabora .. :-)

EDIT:// kdybych to umel .. si zalohovat tu romku tak nevaham a uz sme si rafa flesnul .... ale pac to neumim .. :-D tak na to prdim na xda byl navod ale anglicky to mi nic moc nerekne ... :-(
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů