Chyba hardwarové klávesnice u HTC Raphael

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro (Raphael)
Odpovědět
Uživatelský avatar
-JD-
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 12, 2008 10:56
Kontaktovat uživatele:

Chyba hardwarové klávesnice u HTC Raphael

Příspěvek od -JD- »

Nevim, jestli tady padla uz odpoved na problem, kdy, kdyz je raphael pripojen k wifi, tak nekdy klavesnice funguje a nekdy ne, wifi musim mit na max vykon, jinak mi nejde net. Jestli jste tento problem nekdo vyresili, prosim odepiste, protoze od ceho jsem si raphaela kupoval, abych mel hd klavesnici.
JuriG
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 05, 2006 21:42
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuriG »

tipuji, ze by se to opravilo nahrani neake aktualnejsi ROMky :)
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bj »

Už jsme to řešily, možná ti to taky pomůže - viz. vlákno - HTC Touch Pro (Raphael), rady, postřehy, poznatky - stránka 27 (nebo 26)
8-)
Uživatelský avatar
-JD-
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 12, 2008 10:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -JD- »

Na těchto stranách jsem nenašel nic o řešení mého problému, co se týče celého tematu, tak jsem tam něco našel, ale nedopídil jsem se výsledku, jedině bylo přehrání romky, resp., jestli by mi to schválili jako reklamaci, ale jiné řešení jsem zatím neviděl, byl bych rád, kdyby nějaké bylo nebo kdyby někdo věděl jak na to.
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bj »

Hodně podobný problém popisoval shaman171, pomohlo mu následující -
Start - Nastavení a na 1. záložce ikona klávesnice (druhá zleva v horní řadě) a tam zadat defaultně zadávání - klávesnice a pak softreset. Pokud ti to nepomůže tak ma JuriG pravdu a je to bug v ROM.
p.s. v té diskuzi to je, omlouvám se, je to stránka 30, příspěvek číslo 439 a odpověď shamana 171 je příspěvek číslo 444 :-D
Uživatelský avatar
-JD-
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 12, 2008 10:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -JD- »

Diky za radu, ale kdyz to zkousim, tak i po softres. se tam porad objevuje qwerty klavesnice. Jinak jsem zjistil, ze klavesnice vypada, kdyz vypadne signal a znovu se pripoji do site, ale taky ne vzdy vypadne.
unzigmena
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 23, 2008 23:11

Příspěvek od unzigmena »

Mám úplně stejný problém, nejdřív jsem myslel že je chyba v domácí wifi síti, ale jak vidém tak ne. Několikrát jsem provedl restart telefonu kdyz ta klavesnice vypadla a pote se objevilo chybove hlaseni omlouvame, spadl program device.exe
unzigmena
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 23, 2008 23:11

Příspěvek od unzigmena »

Tak podle toho reseni ktere je tady popsano mi ot nefunguje. I po soft restart se tam vrati zase klavesnice cesky qwerty...tak nevim co s tim
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Na niektoré záhady často pomôže len hard reset a inštalácia odnova. Nie restore zálohy. Ja som po HR nainštaloval PDA a proste mi to napriekm priradených zvoneniam MP3 zvonenia neprehrávalo. Po ďalšom HR a rovnakom postupe inštalácie to už zvonilo OK.
unzigmena
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 23, 2008 23:11

Příspěvek od unzigmena »

Dobre, mas urcite pravdu, ale zase proc davat HR kdyz jsem nic neinstaloval, nic nedelal, raphaela mam rovnou z prodejny, je cisty...klavesnice zmenit nejde, HW klavesnice nefungujep ri zapnuty wifine...

Nejak to vyresit pujde, ted jen zjistit jak:)

//Necituj poslední příspěvek, tslany
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bj »

Je i líto, že to nepomohlo, ale při hledání příčiny mi vychází toto, kdyžtak mě opravte jestli se pletu.
ENG ROM to nedělá, všichni s potížema mají CZ ROM /sunnysoft čeština/, tudíž chyba vzniká po instalaci češtiny po zavedení systému po HR, tudíž nejspíš dojde ke změně nějakého ovladače, nebo exe souboru, tudíž chyba bude někde v cz lokalizaci a sunnysoftu se něco nepovedlo, tudíž někdo dobře programátorsky znalý by musel zjistit který soubou související s HW klávesnicí je změněn oproti originálu v ENG ROM /CZ ROM je vlastně ENG ROM + přílepek v podobě lokalizace/ a jak ho vrátit zpět do "normálu", tudíž bude potřeba někoho takového najít :-( , anebo hromadně obtěžovat sunnysoft ať s tím něco udělá sám /plus s dalšími "chybičkami" lokalizace/ no a to nevím nevím.
p.s. těch tudíž je asi trochu moc, ale je mi to jedno :-D
p.p.s a nebo "ukuchtit" vlastní true CZ ROM kde je systémWM přeložen přímo, teď se to někomu povedlo u ASUSU 535 /na ce4you - pitka/
unzigmena
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 23, 2008 23:11

Příspěvek od unzigmena »

Napady dobry, ale ja to urcite nezvladnu:)

S tim resenim ale mohu trochu napovedet. Obcas kdyz se mi zminovany problem stal, tak sem se hned nastval a dal okamzite soft reset. Po nastartovani mi nabehla obrazovka, omlouvame se, doslo k problemu s programem device.exe (coz je podle me ten, ktery obsluhuje HW klavesnici) Stalo se mi to asi 3x
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bj »

Já chych asi zkusil hardreset, pokud to bude neuspěšné a vzhledem k tomu, že ti to blbne i s tím nabíjením bych řekl, že to asi nepomůže /i když bůh a Bill jsou mocní :???: / . Pak bych se asi poohledl po servisu a přinejmenším bych chtěl zařízení zkontrolovat a přehrát ROM.
p.s. soubor device.exe je přímo ve složce Windows a má 1kb, to mi příjde dost málo na HW klávesnici
unzigmena
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 23, 2008 23:11

Příspěvek od unzigmena »

Hard reset zkusit muzu, ale obecne pomuze to necemu? Vzdyt ta klavesnice blbla uz po prvnim nastartovani ty ROM hned co sem to prines z o2 prodejny..

A kdyz to ponesu do servisu tak zase dohadovani a navic to asi na pockani neudelaji, takze bych byl bez telefonu
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů