HTC Touch Pro - problem s pripojenim k netu

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro (Raphael)
Odpovědět
Lordus
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 27, 2008 22:22

HTC Touch Pro - problem s pripojenim k netu

Příspěvek od Lordus »

Dobry den, vlastim HTC Touch Pro, en verze.

Zaroven mam aktivovanou sluzbu od 02 Internet 384 (neomezeny mobilni internet), vyuzivam 3G sit.

Pokud pouzivam net pouze v mobilu, nemam problem, ale pokud chci pripojit k netu i PC, prave prest tento mobil, tak tam problem mam.

Puvodne jsem byl pripojen primo pres USB kabel, kde jsem si po zasunuti kabelu vybral polozku "Internet sharing (Use phone as modem)".

Na PC (Win Vista Home Premium, 64bit) se mi automaticky pridal novy sitovy adapter a ja se prakticky ihned pripojil k netu, obdobne, jako kdyz strcite LAN kabel do svoji sitovky).

Problem byl, ze mi internetove pripojeni po nejake chvilce vypadlo a me nezbylo, nez vytahnout a zatahnout znovu kabel.

To bylo otravne a i kvuli delce kabelu neprakticke, tak jsem se rozhodl, ze mobil pripojim pres Bluetooth, pomoci PAN.

To se mi podarilo, ale problem pretrvava.. Po urcite dobe se PC, ackoliv ikonka sitoveho pripojeni je nadale aktivni, nemuze pripojit k internetu, resp. nenacitaji se stranky v prohlizeci.

Pomoci prikazu ping (ping www.seznam.cz -n 123456789) jsem zjistil, ze server je nejaky cas uspesne pingovan, ale po urcite dobe se ukazuji pouze zpravy "Vyprsel casovy limit zadosti". Toto se stava velmi casto, kdyz mi prijde sms (ackoliv pro sluzbu sms pouzivam GSM, nikoliv GPRS (ktere ani nevyuzivam - mam 3G)), ale nekdy se neaktivita projevi i proste po urcite dobe bez pouzivani netu, nekdy i behem jeho pouzivani.

Momentalne jsem schopny nacist tak 2 -3 stranky, pak se to zase nejde.

Momentalnim "resenim" je, ze (ackoliv vyuzivam BT PAN spojeni!!) zapojim a odpojim usb kabel (PC - Raphael), a net chvilku bezi.. musim to udelat proto, protoze ikdyz odpojim a zapojim BT PAN, a v zalozce Settings -> Communications -> jsou Data Connection aktivni, net mi na PC proste nejde.

Automaticke vypnuti obrazovky jsem deaktivoval, netove pripojeni k 02 je v mobilu nastaveno v poradku (nic moc tam ani nastavovat nejde).

Poradte mi prosim co s tim, uz mam chut s tim telefonem trisknout o zed, pac jsem ocekaval klidne pripojeni a ne tuhle hruzu.. Navic se to jen a jen zhorsuje (muj subjektivni dojem).

Diky za odpoved.

P.S.: Visty mi rikaji (Diagnostika a oprava), ze doslo pravdepodobne k problemum s DNS serverem, ale Visty co se tyce netoveho pripojeni a diagnostiky jsou velmi velmi neuzitecne.
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

Informace Vist o problému s DNS, znamená, že se nemůžeš připojit k síti, kde se DNS nalézá. Nemáš v nastavení napájení nastaveno vypnutí po určité době :wink: ?
Lordus
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 27, 2008 22:22

Příspěvek od Lordus »

Tak problem jsem asi uz vyresil.. Nevim jak, asi takovym tim samovolnym zpusobem.. Ale nejspise to bude tim, ze kdyz jsem pripojenej k netu pres BT, tak po zapojeni usb kabelu do mobilu, kdyz mi vyjede nabidka, zda chci active sync, ulozne zarizeni, nebo sitove sdileni, tak v ten moment je zaklad nemackat nic, resp. zmacknout tlacitko home a nechat to plavat.. pak ten net funguje treba i celej den.. radeji se v tom dal nebudu motat, pac by meto akorat nastvalo :-)
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů