HTC Touch Pro (Raphael), rady, postřehy, poznatky

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro (Raphael)
Zamčeno
suda
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 23, 2005 10:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suda »

pri startu to pise vpravo dole nejaka tri cisla a jedno z nich ma uvedeny tvar. to neni cislo romky?

Lubos
Tomula
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát led 11, 2008 21:18
Zařízení: SE Xperia Active, Samsung Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomula »

Tak jsem právě rozbalil HTC Touch Pro v české verzi a jdu to testnout. :wink: Hlavně mě zajímá, jak je to s tím psaním diakritiky na hardwarové klávesnici, takže až si tu s tím trochu pohraju, tak dám vědět. Jinak CZ lokalizace od Sunnysoftu a český manuál je přiložen v balení na CD.

Edit: Tak oprava. CZ lokalizace je přímo v ROM. Na přiloženém CD jsou pouze manuály.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

A je to CSY ROM nebo jen počeštěné (jsou tam 2 soubory od Sunnysoftu) ?
Tomula
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát led 11, 2008 21:18
Zařízení: SE Xperia Active, Samsung Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomula »

Je to pouze počeštěné a hned po kliknutí na „Start“ je dole nepřeložen název „Settings“. :wink: Je tam anglická ROM 1.90.401.1 a k instalaci češtiny tě Touch Pro vyzve klasicky na začátku po zapnutí přístroje.

Jinak mám hned jeden dotaz na všechny uživatele HTC Touch Pro. Při vysunuté klávesnici, když s tím trošku zatřesu, tak tam jakoby něco chrastí a nevím jestli tam náhodou není něco uvolněného. Když je klávesnice zasunutá, tak je to ok, ale s horní častí mohu cca o 1 mm pohnout do stran a přitom spodní strana drží fest. Nevšiml si někdo něčeho podobného??
Mike 77
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 17, 2008 10:08

Příspěvek od Mike 77 »

a jak je to s psaním českých znaků na HW klávesnici?, jde napsat třeba ť?
Tomula
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát led 11, 2008 21:18
Zařízení: SE Xperia Active, Samsung Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomula »

Tak na psaní českých znaků jsem zatím nepřišel… Zatím jsem nikdy komunikátor s hardwarovou klávesnicí neměl, tak třeba dělám něco špatně, ale zkoušel jsem to přes tu klávesu „FN“ a nic. A pak jsem zkoušel zapnout v InterWritu podporu hardwarových klávesnic a také bez úspěchu… V manuálu jsem také nic neobjevil. :-(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

To je divné, před uvedením českých kusů Touche Pro bylo avizováno, že na hardwarové klávesnici bude možné psát české znaky přes klávesu Fn.
bohus
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát zář 05, 2008 10:19

Příspěvek od bohus »

no cekal jsem,ze to bude aspon kvalitne pocestene a ne jen tak aby to bylo. Co procitam hodne diskuzi tak vetsinou ctu,zetam neco neni prelozene anebo ze nejdou psat ceske znaky, coz se hodne rikalo, ze to pujde pres klavesu "Fn".. tak nevim.. Premyslim, jestli by nebylo lepsi koupit EN verzi a stahnout si CZ z netu zadara, nez priplatit 400 (u sunnysoftu) za preklad a manual si stahnout z netu...
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned bře 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman171 »

nazdarek me dneska odesilali objednavku ze Sunysoftu tak doufam ze zitra prijde mel by to bejt CZ Touch PRO :-) tak jsem celej antesenej ale docela me mrzi ze to nebdue ceska ROM ale jen pocesteni ... :_( to jsem si vazne mel koupit EN a stahnout CJ z netu vyslo by me to ip ... ale jiank jsem se chtel zeptat pujde pak nekdy casem tam nahrat nejaka nova ROMka (ceska) a treba oficialni cestou ?
Tomula
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát led 11, 2008 21:18
Zařízení: SE Xperia Active, Samsung Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomula »

Tak mám nakonec jedno celkem účinné řešení na psaní českých znaků. Pokud v nastavení InterWritu zapnete podporu hardwarové klávesnice a dále zvolíte jako softwarovou klávesnici CS Czech (qwerty), tak se tlačítka na hardwarové klávesnici chovají stejně jako u klasické stolní klávesnice, tedy horní rada píše české znaky s diakritikou a při podržení Shiftu píše číslice. Stejně tak píše klávesnice slovenské znaky, pokud zvolíte jako softwarovou klávesnici SK Slovak (qwerty).
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

to není účinné řešení, ale nutné řešení. jinak hw klávesnice česky psát nebude ;)
Druby
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát srp 22, 2008 18:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Druby »

takže pro lamy polopatě..
koupím si ENG verzi, sosnu češtinu od Sunnysoftu, nastavím tu soft klávesnici a pak budu mít Raphaela v češtině, píšící české znaky jako na desktop/laptopové klávesnici..???
nebo mi bude na displeji zaclánět ta soft klávesnice..??
a bylo by možné mít ENG stroj, a jenom přemapovanou klávesnici nebo musím mít celý telefon v češtině..?? (na PC / laptopu si nastavím X různých klávesnic (CS, EN, FR, DE...) a jenom se přepínají pomocí hot keys..)..??
a je tam taky rozložení QWERTZ nebo pro češtinu taky pouze QWERTY..??
wím, že bych toho chtěl asi moc, ale co ď, ť, ň, ó, ú, ů..???
hasy
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 18, 2008 16:12

CZ klávesnice

Příspěvek od hasy »

No mám taky český kousek a ono to s tou češtinou není tak horké! Fungují české znaky pod číselnýma klávesama. To je ale vše. Pokud by vás napadlo napsat nejdřív háček nebo čárku a pak to písmeno, tak zjistíte, že to nejde. Pod diakritikou bude mezera. Otazník nenajdete na české klávesnici vůbec.
A pokud už narvete české znaky do emailu, tak neodejdou korektně, protože je natvrdo nastavená západoevropská sada znaků. Když mají odejít, tak v každém novém emailu musíte přehodit jazyk na středoevropský. V sunnysoftu mi řekli, že to že HW klávesnice funguje aspoň takhle je zázrak. Že jí vůbecnepočešťovali a je tam jen kvůli té SW. Kdybych to věděl, tak jsem se na českou verzi vykašlal. Kdyby jste někdo narazil na korektní českou klávesnici, tak za to i zaplatím!
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

ve \windows jsem našel zajímavé soubory - eT9.Raphael.wwe.kmap.txt, eT9DeadKeys.txt, sympad0409.txt, sympad0409_email.txt, sympad0409_phone.txt. nechcete se na to někdo podívat a něco s tím vymyslet?
Přílohy
windows.zip
(3.98 KiB) Staženo 115 x
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

tyhle soubory tam jsou, o tech se vi, ale nahrat je upravene zpet je zcela nemozne.. nebo se pletu?

ale mel bych i vic dotazu a prosim, kdo by vedel, prosim o radu..

1) aplikace typu ALT+TAB by se hodila...
2) pri dotyku na displej, nemohlo by to lehce zavibrovat, jakoze feedback?
3) totalni odstraneni SW klavesnice, aby NIKDY nevyskocila, nebo JEN TEHDY, kdy si ji preji (tudiz pri tapnuti na ni) jinak pouzivat jen HW klavesnici
4) prepsani systemoveho souboru ve slozce windows v interni pameti (viz prepsani tech souboru vyse..)
5) jak pridat vice nez 15 kontaktu do oblibenych v TF3D?

diky za rady.. pomuze to jiste vice lidem...
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Příspěvek od kome »

na alt tab je vybornej taskswitch
miki
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát zář 19, 2008 7:49
Zařízení: iPhone 5S, HTC Touch Pro, SE k750i
Bydliště: Praha

Příspěvek od miki »

Carnero na svém microblogu uvedl, že u MobilHouse je k dispozici český manuál v PDF - http://www.mobilhouse.cz/-HTC-Touch-Pro ... -8055.html (dole)
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Bigis píše:tyhle soubory tam jsou, o tech se vi, ale nahrat je upravene zpet je zcela nemozne.. nebo se pletu?

ale mel bych i vic dotazu a prosim, kdo by vedel, prosim o radu..

1) aplikace typu ALT+TAB by se hodila...
2) pri dotyku na displej, nemohlo by to lehce zavibrovat, jakoze feedback?
3) totalni odstraneni SW klavesnice, aby NIKDY nevyskocila, nebo JEN TEHDY, kdy si ji preji (tudiz pri tapnuti na ni) jinak pouzivat jen HW klavesnici
4) prepsani systemoveho souboru ve slozce windows v interni pameti (viz prepsani tech souboru vyse..)
5) jak pridat vice nez 15 kontaktu do oblibenych v TF3D?

diky za rady.. pomuze to jiste vice lidem...
nahrát je upravené zpět by neměl být problém, otázkou je, čím je nahradit (resp. kdo si s tím dá tu práci a pohraje si s tím)
ad 1) google --> alt+tab ppc
ad 2) asi ne (za tu dobu, co mám pda jsem nenarazil na nic, co by to umělo nebo aby to někdo požadoval)
ad 3) měl by to umět advanced config - input - auto deploy SIP - disabled (nezkoušel jsem)
ad 4) jednoduše novým souborem přepíšeš starý. po HR to musíš udělat znovu
ad 5) nepoužívám
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

1) Má to omnia a je to celkem fajn. Jen takový lehký zavibrování asi jako když hraješ teeter a kulička nabourá :) ale je to takvá zpětná vazba..

4) Systemový soubor ještě k tomu pro čtení nelze ve windoes přepsat... Bohužel se mi to nepovedlo..
Jonage
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát zář 19, 2008 13:56

Touch Pro připojení k pc

Příspěvek od Jonage »

Zdravím.
Mám problém s připojením HTCTPro k pc v režimu USB Mass Storage.
Mám Win Vista a po připojení usb kabelu se mi tam tahle položka vůbec ani nezobrazovala... Pouze "activesync" a "modem"... Tak jsem si stáhnul fix pro diamonda, no a po tom se mi tam položka pro "Mass Storage" objevila, ale je neaktivní. Nevíte jak to zpravit? Rychlejší přenos dat by se opravdu hodil... :-)

Předem díky za radu.[/b]
Zamčeno

Zpět na „HTC Touch Pro“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 52 hostů