Kvalitny a silny Sach? Pocket Fritz v3.x?

Diskuze o hrách pro Windows Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marmos
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 23, 2009 12:27
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Kvalitny a silny Sach? Pocket Fritz v3.x?

Příspěvek od Marmos »

Mate nejaky tip na naozaj kvalitny a silny sachovy program pre HTC Touch Diamond? Na PC mam Fritz a som spokojny. Viem, ze maju aj verziu pre WM, Pocket Fritz v3.x, no zatial mam len rozporuplne informacie, ci vobec funguje len s dotykovym ovladanim a HTC vobec. Pisal som mail aj vyrobcovi, zatial sa vsak neozval. Tipy mozu byt kludne aj na spoplatneny software (ako Fritz).

Dikes.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Kvalitny a silny Sach? Pocket Fritz v3.x?

Příspěvek od tslany »

oldsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 08, 2009 10:42
Zařízení: SE Xperia X1

Kvalitny a silny Sach? Pocket Fritz v3.x?

Příspěvek od oldsoft »

Zdravím,
mám Sony Ericsson Xperii X1. Pocket Fritz 3 je to nejlepší, co existuje, k dispozici jsou 2 motory (Hiarcs a Crafty), během přemýšlení může vypisovat všechny informace (v jaké je hloubce, kolik už probral možností, kolikátý tah z kolika možných analyzuje atd. atp.)
Umí zacházet s databázemi ve formátu PGN (verze 4 bude prý umět i nativní formát Chessbase!). Do partií mohu vkládat varianty i komentáře.
Umí online přistupovat do databáze zahájení a partií. (Spolu s programem je databáze 300 partií.)
Možnost trénovat zahájení, taktiku (zadává pozice, kde je nutno najít mat 2. tahem, kolik těch pozic má, netuším, možná to nějak bere z databáze partií), koncovky.
Proti tomu šachy od PDAmill Game studia jsou hračka pro děti (tslany promine).
Xperii pro Sony Ericssona vyrábí HTC, funguje to zcela bezchybně, jen se Pocket Fritz nesmí instalovat na paměťovou kartu, jedině do vnitřní paměti.
Objevil jsem jednu kuriózní pozici, pomocí které spolehlivě zmatu motor Hiarcs nejen ve verzi Pocket, ale i "velké" PC verze (FEN notace): 8/8/2rrp3/2rk4/2rrr2Q/8/5Q2/K7 w - - 0 1 (snaží se tahat neexistujícími figurami, krom toho má pocit, že na tahu je černý, na 10 s/tah zapíše do partiáře 1.xd5, nakreslí šipku z d7 na d5 a otočí si šachovnici.
Crafty nemá problém a mat 15. tahem najde relativně rychle. Taková pozice se však nikdy v žádné partii nevyskytne...
(Někde jsem viděl podobnou pozici, už jsem zdroj nenašel, tak jsem to po paměti nepřesně zrekonstruoval.)

Dále lze doporučit Chess Genia od R. Langa, neumí sice takové serepetičky, jako Pocket Fritz, ale síla hry bude značná. PGN umí, neumí ale varianty a komentáře. Viz http://www.chessgenius.com/wm/index.html

Za pokus stojí i Pocket GrandMaster: http://www.pocketgrandmaster.com/english/index.html

To nejlepší, co existuje zadarmo, je CEBoard: http://handheld.softpedia.com/get/Games ... 1928.shtml (ten taky umí varianty a komentáře).

Další dotazy zodpovím, pokud budu vědět.
Uživatelský avatar
Marmos
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 23, 2009 12:27
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Kvalitny a silny Sach? Pocket Fritz v3.x?

Příspěvek od Marmos »

Vdaka za info, nieco si snad vyberiem.

Kedze mam na PC Fritzka, inklinujem aj na PPC zatial k nemu najviac. Este by ma zaujimalo, aka je u Fritzka pre PPC politika upgradov na novsie verzie (zlavy a pod.).
oldsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 08, 2009 10:42
Zařízení: SE Xperia X1

Kvalitny a silny Sach? Pocket Fritz v3.x?

Příspěvek od oldsoft »

Co já o tom vím, tak v momentě, kdy vyjde nová verze s novým číslem, tak žádná sleva na upgrade neplatí. Pocket Fritze jsem koupil od určité firmy, hovořil jsem přímo s majitelem a diskuse byla zhruba tato:
Prodejce: "Na jakém stroji to budete provozovat?"
Já: SE Xperia X1.
P: S tím bývají problémy.
J: Přiznám se: Pocket Fritze jsem si "zapůjčil" z internetu, funguje bezvadně a hodlám si ho zakoupit, mj. proto, že k němu poskytujete češtinu. Obešel bych se sice bez ní, ale je to milejší.
P: Neměl bych to říkat, ale nechcete počkat do konce roku, kdy vyjde verze 4?
J: Bude na to sleva jako na upgrade?
P: S největší pravděpodobností nebude.
J: Tak dlouho čekat nebudu, objednávku potvrdím mejlem.
Toť vše, co o tom vím.
Až vystřízlivím, můžu zase zodpovídat dotazy.
Uživatelský avatar
suckme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pon pro 08, 2008 19:09
Zařízení: SONY Z3Compact

Kvalitny a silny Sach? Pocket Fritz v3.x?

Příspěvek od suckme »

Ahoj, měl bych malý dotaz..stáhnul jsem si demo PocketGrandmaster a celkem se mi líbí jak vypadá..celkem bych si ho asi i zaplatil, ale předtím bych rád věděl jestli tam jde rozehrát hra i jeden na jednoho (tzn. bez AI) v demu se mi to zatím nijak nepovedlo (což může být právě blokované)...

Díky :-)
lukin
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 02, 2011 23:15
Zařízení: sonny ericson

Kvalitny a silny Sach? Pocket Fritz v3.x?

Příspěvek od lukin »

?Jaky sachovy programek je nejlepsi do mobilu samsung galaxy ace? System android. Aby dokazal analyzovat zadane pozice na dobre urovni, zobrazoval varianty s hodnocenim. Diky.
oldsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 08, 2009 10:42
Zařízení: SE Xperia X1

Kvalitny a silny Sach? Pocket Fritz v3.x?

Příspěvek od oldsoft »

Zadarmo je velmi dobrý DroidFish: https://market.android.com/details?id=o ... rch_result" onclick="window.open(this.href);return false;
A Scid taky není k zahození: https://market.android.com/details?id=o ... rch_result" onclick="window.open(this.href);return false;
Jiří Hálek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 216
Registrován: stř lis 30, 2005 18:01
Zařízení: Od Nokie přes HTC, Eten, Motorolu, Samsung po BB
Bydliště: Strakonice

Kvalitny a silny Sach? Pocket Fritz v3.x?

Příspěvek od Jiří Hálek »

Tady je diskuse o hrách pro Windows Mobile, pokud chceš, aby na tvůj dotaz odpovědělo více příznivců Androidu, musíš se ptát v sekci pro Android
Odpovědět

Zpět na „Hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů