HTC Touch HD: Návod na výměnu displeje

Diskuze o komunikátoru HTC Touch HD (Blackstone)
Odpovědět
cass
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 20, 2009 19:47
Zařízení: HTC Touch HD

HTC Touch HD: Návod na výměnu displeje

Příspěvek od cass »

Nenasla jsem tu nikde specificky topic, tak me napadlo, ze by to spouste lidem pomohlo. Jelikoz jsem tuto cast podstoupila a telefon rozebrala uz x krat, tak jsem se rozhodla tento topic zalozit.

Nez se pustite do demontaze, pozorne si prectete cely clanek a pustte si video.

Pro zacatek par zakladnich informaci:
HD je slozeno z pro vas dulezitych nekolika zakladnich casti:
Kryt baterie
Baterie
Kryt anteny
Zadni kryt housingu
Deska s fotoaparatem
Zakladni deska
Vnejsi kryt housingu
LCD
Digitizer (touchscreen)


Displej HD je sestaven tak, ze je rozdelen na dve casti: Digitizer a LCD. Nejsou k sobe prilepene, ale jsou pripojene flex kabelem. Jsou velice krehke, takze opatrne s manipulaci.

Postup rozebrani a odejmuti displeje:
1. Sundame kryt baterie a vyndame samotnou baterii, stylus, pametovou kartu a sim kartu

2. Odklopime kryt anteny, je to maly cerny plast vespod telefonu. Opatrne s nim, jde spatne ven a muzete poskodit housing. Doporucuju pouzit plastove packy, ne kovove. Na prilozenem videu je presne ukazano, z kterych stran se ma povolovat, ale i tak je to celkem prace.

3. Vysroubujeme sroubky: 3 v horni casti telefonu, 4 v spodni (3 tisicihrany + 1 krizovy, ktery pujde spatne vyndat, protoze se nachazi u magnetu)

4. Uvolnime zadni kryt housingu opatrne po stranach, mel by jit vycvaknout celkem jednoduse. Dejte si pozor abyste ho vycvakali smerem do horni casti telefonu, je na nej totiz nasazeny 3.5mm jack. Pravdepodobne vam vypadne ,Power button,

6. Zamerime se na cast s kamerou. Uvolnime jeden stribrny sroubek, ktery drzi celou desticku. Z kazde strany po bocich jsou k desce pripojene male antenky vedouci ze zakladni desky, jsou to moduly pro GPS a Bluetooth. Daji se velice jednoduse odpojit. Pote co je odpojite, deska se uvolni. Z teto desky vede folie prilepena k housingu, kde je vespod zapojena konektorem do zakladni desky a prelepena izolacni paskou. Opatrne poodlepte smerem zespod nahoru izolacni pasku. Konektor pujde jednoduse z desky vycvaknout. Nakonec jen opatrne odlepte folii od housingu a vypojte cely modul kamery.

7. Zakladni deska je opet prisroubovana jednim stribrnym sroubkem. Po tom, co sroubek vyndate a deska se uvolni, opatrne nahlednete pod ni ze strany pametove karty. Pod samotnou deskou je opet konektor podobneho typu, jako byl u desky s kamerou. Opatrne ho vycvaknete tenkym plochym predmetem (nejlepe nekovovym). V ten moment se deska povoli a pujde vyndat. Opet desku vyndavejte smerem k horni strane telefonu, protoze je vespod do housingu zapasovany USB konektor. Pote, co opatrne povolite desku, ze strany sim karty uvidite maly cerno-cerveny kabel s valeckem, vlozeny do gumicky a prilepeny na kryt. To je vibracni moturek. Nemusite jej vyndavat z gumicky, gumicka je tam prilepena oboustrannou paskou, staci ji odlepit a tim uvolnite celou zakladovou desku od krytu.

8. Ted prijde nejtezsi cast - povoleni displeje z housingu tak, abyste ho nerozbili (pokud uz neni davno rozbity). Meli byste vedet, ze je z vyroby displej prilepeny oboustrannyma paskama v mistech: Jedna paska podelna na horni strane displeje a z kazde strany po dvou svislych paskach po krajich displeje. Krom toho je samotny digitizer prilepen k housingu tenouckou folii vedouci podel celeho housingu. Displej musite vytlacit zevnitr ven tak, abyste na nej tlacili rovnomernou silou, jinak praskne. Je na to potreba hodne trpelivosti a urcite nespechejte. V krytu jsou diry, takze to jde teoreticky tlacit z kazdeho mista a podle useru na xda-dev by to melo byt nejlepsi reseni.

Doporuceni: pokud muzete, kupte si rovnou sadu ne ebayi, kde uz budete mit pripojeny digitizer k LCD. Je velka pravdepodobnost, ze vam neopatrnosti pri vyndavani praskne digitizer pri pokusu o vymenu pouze LCD.

8. Pote co vyndate cely displej, uz jen staci odpojit LCD od digitizeru jednoduchym vytazenim flex kabelu.

9. Zde uz zalezi, co menite. Pokud cely kompletni displej, pak uz staci jen nacvaknout ho opatrne do housingu. (zkontrolujte jestli lepici pasky stale drzi a pokud ne, dejte tam novou - pokud mozno co nejtensi oboustrannou pasku). Dale uz postupujte podle navodu vyse, jen pozpatku. Pokud menite jen jednu cast, dejte si pozor jak nacvakavate flex kabel z LCD do digitizeru a budte s tim opatrni. Polozte si LCD opatrne na digitizer tak, jak ma byt a pricvaknete flex. Potom opet nacvaknete opatrne do housingu. Doporucuju to delat bud v svisle poloze kdy drzite displej a housing proti sobe, nebo v poloze kdy nacvakavate housing na displej. Digitizer a LCD u sebe moc nedrzi, tudiz nedoporucuju to delat postupne nakladanim shora na housing.

Je to trosku zdlouhavy proces a budete na nej potrebovat hodne trpelivosti. Na druhou stranu: Rozbila jsem si pouze LCD padem na zem. V HTC by me kompletni vymena vcetne prace atd. vysla na 5500Kc. Na ebayi jsem objednala novy LCD za 40 liber. Pozdeji pri rozebirani jsem vsak zjistila, ze byl digitizer po padu praskly tez a to v mistech, kde jsou dotykova tlacitka, takze to tam neuvidite, dokud ho nesundate. Ten me vysel na ebayi na 10 liber.

Presto jsem nechtela riskovat montaz sama a poslala email do VSP Data, na kolik by me vyslo, kdybych jim vsechny tyto soucastky dodala a oni by mi pouze slozili telefon. Jedna se o mimoradnou opravu a v tomto pripade si uctuji 700Kc/hodina. Coz je minimalne pro me dost prehnane.

Pridavam videa, ktera mi pri postupu hodne pomohla. Najdete tam postup, jak namontovat displej zpatky a sestavit telefon do puvodni podoby.

Videa
Demontaz (dle me prehlednejsi)
[vimeo]http://vimeo.com/6892707[/vimeo]

Demontaz vcetne vytlaceni displeje
[vimeo]http://vimeo.com/7623264[/vimeo]

Vymena displeje a sestaveni telefonu
[vimeo]http://vimeo.com/7623264[/vimeo]

Pokud budete mit nejake otazky, pripominky, dodatky, troubleshooting - dejte mi vedet.

Cheers,
Cass

edit by admin: Téma jsem přesunul do správné sekce
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

Touch HD - vymena displeje

Příspěvek od Kwazzy »

Jo, ale jelikoz mam mobilek v zaruce ... nechal jsem vymenu displeje servisu ... a dostal uplne novucicky. ;o)
kubaghost
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 24, 2010 12:30
Zařízení: htc touch hd

Touch HD - vymena displeje

Příspěvek od kubaghost »

Ahoj potřeboval bych radu, mam HTC touch HD a byl používaný bez ochrané folie. potřeboval bych poradit jestli jde vyměnit pouze přední strana- pouze ta folie kde jsou popisky atd a nebo je potřeba vyměnit cely digitizer jak je uvedeno ve vašem příspěvku?
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Touch HD - návod na výmněu displeje

Příspěvek od Tomáš Kubec »

digitizer
Uživatelský avatar
Rady
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: ned pro 03, 2006 8:55
Zařízení: SG NOTE2, S2, SG Note 10.1
Bydliště: Bánov
Kontaktovat uživatele:

Touch HD - návod na výmněu displeje

Příspěvek od Rady »

Jedna se o digitizer a jeho vymena je problematicka. Je slepeny s dipslejem a pri oddelovani dojde vetsinou k prasknuti displeje. Objednej si cely set (predni kryt, displej, digitizer) a jen to precvaknes. Nakupuji tohle na ebay, maji to za dobre ceny a bezchybne kvality.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Touch HD - návod na výmněu displeje

Příspěvek od htcjirka »

Jeste ani jednou me displej neprasknul pri vymene digitizeru,takze urcite neni potreba hned objednavat displej.
Pokud je sikovnost,displej skonci pokazde bez uhony.Je to lepeno jen po okrajich.
TC
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 02, 2007 15:09
Zařízení: HTC Touch HD

Touch HD - návod na výmněu displeje

Příspěvek od TC »

Mam dva HTC T HD a kazdy ma neco spatne, jeden "olejovou" skvrnu na displeji, druhy vytlucena tlacitka na regulaci hlasitosti, atd. Po shlednuti videa si na vymenu displeje a celkovou rekonstrukci (ve stylu to nejlepsi z obou do jednoho) netroufam, nevite prosim nekdo o servisu v Praze (vyjma mp.cz) kde by bylo mozne NA POCKANI toto udelat? Predem diky za napady!

edit: Uz jsem to nevydrzel, prohlidnul znova video, precetl si postup a za par minut to bylo vyresene ;-) Timto bych chtel moc podekovat za navod zde prilozeny!!!
robert1
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř úno 27, 2008 22:02
Zařízení: Lumia 92'30

Touch HD - návod na výmněu displeje

Příspěvek od robert1 »

zdravím pánové,
dostal se mi do rukou Touch HD. asi lehce vytopenej. ovšem předtím nastavený budík zvoní, displej funguje (mění se čas atd). ovšem klasika nereaguje na dotyk. takže jsem sondoval, kdo a za kolik to opraví a všude chtějí nehorázné prachy.

takže se chci do opravy pustit sám. jenže - přesto, že jsem četl všechno možný, tak si nejsem jistý, co si přesně koupit za díl. resp. na netu se díly pohybují od cca 400 Kč po tisícové položky....
dáte mi někdo tip, kde a co koupit? díky
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Touch HD - návod na výmněu displeje

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Potřebuješ digitizer: http://www.mnshop.cz/zbozi-1756-dotykov ... uch_hd.htm" onclick="window.open(this.href);return false; a případně speciální lepící pásku: http://www.mnshop.cz/zbozi-2894-oboustr ... _vrste.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Touch HD - návod na výmněu displeje

Příspěvek od htcjirka »

A take potrebujes sikovne ruce, aby jsi pri odlepovani dotykovky neznicil displej ;-)
Mogwai
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 24, 2010 10:01
Zařízení: HTC Touch HD

Touch HD - návod na výmněu displeje

Příspěvek od Mogwai »

Zdarec, je tady nekdo, kdo by mel HDcko rozebrany a dokazal by mi poradit s vymenou dotyku? Mam ho celej rozebranej, jen si nevim rady s tim, co presne od sebe odlepit od sebe. Diky.
Redstar
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon led 24, 2011 22:15
Zařízení: HTC Touch HD

HTC Touch HD: Návod na výměnu displeje

Příspěvek od Redstar »

Dobrý den, chci se zeptat jestli ta lepící páska musí být taková na kterou tu dával někdo odkaz a nebo stačí jaká koliv lepící páska (oboustraná) libovolné šírky kterou bych si dle libosti nastřihl tak aby mi seděla. Jsem totiž z Ostravy a nemám tušení kde tady takovou pásku seženu. Nefunguje mi dotyková vrstva a potřebuju ji vyměnit a platit 100-150kč za pár centimetrů pásky mi příjde fakt hodně. Děkuji předem za pomoc
robert1
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř úno 27, 2008 22:02
Zařízení: Lumia 92'30

HTC Touch HD: Návod na výměnu displeje

Příspěvek od robert1 »

poraďte, viděl jsem na ebay sadu digitizer+nářadí za 10 dollarů. dá se to někde koupit v CZ v obchodě? nechce se mi to objednávat a na českých eshopech zase jsem nenašel komplet s nářadím.... btw. dneska po mě v mobilpohotovosti chtěli za výměnu digitizeru 3000.... dělají to jen s dipslejem....
Gizmo_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 19, 2012 8:38
Zařízení: HTC Touch HD

HTC Touch HD: Návod na výměnu displeje

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Zdravím.
Supr návod! Mám ale dotaz: Odhodlal jsem se k výměně poškrábaného digitizéru. Rozdělání bez problémů . co se týče toho oddělení digitizéru od displeye mám takový malinkatý zlepšovák - zkuste kraje nejprve nahřát opatrně fénem. Mě se to osvědčilo a rozdělat to šlo nádherně a více či méně snadno bez násilí. Pak už jen problém jak odstranti tu lepící hmotu s displeye. Ale povedlo se. Teď řeším problém jak - no spíš čím vyčistit displey aby byl bez nečistot a fleků? Okena asi ee :-D

http://auto.aukro.cz/digitizer-dotykove ... 21641.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak co se té oboustranné lepící pásky týče naprosto skvěle na to postačí oboustranná lepící páska na koberce z Interšpáru za 40kč. Jen je je toho na té pásce až moc :-D síla pásky je tak 0,2mm tak že supr a fakt pevně drží!
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

HTC Touch HD: Návod na výměnu displeje

Příspěvek od mike-biker »

Použij izopropylalkohol. Přinejhorším etanol - čistý líh. Ale ten dělá fleky. Pak stačí jemným hadříkem na čištění optiky - navhčit s trochou, ale opravdu trochou tekutého mýdla, spíše mýdlové vody.
Nic jiného na LCD nelze, i tak se musí opatrně. Hlavně ne benzín, nebo toluen. :tlem:
Gizmo_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 19, 2012 8:38
Zařízení: HTC Touch HD

HTC Touch HD: Návod na výměnu displeje

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Sakryš a to já toluen strašně rád... :-D Díky za rady. Co sprey na čištění LCD? Je to tak nejblíž po "ruce"
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

HTC Touch HD: Návod na výměnu displeje

Příspěvek od mike-biker »

Sprej bych klidně zkusil, asi bude stejně šetrný jako izopropyl. :-)
Gizmo_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 19, 2012 8:38
Zařízení: HTC Touch HD

HTC Touch HD: Návod na výměnu displeje

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Díky nerad bych ho nějak popsul když se mi ho povedlo tak krásně odlepit. Jen jsem hozapatlal...
garry_14
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 14, 2012 9:14
Zařízení: phone

HTC Touch HD: Návod na výměnu displeje

Příspěvek od garry_14 »

HTC Status Skin Cover are comes in many varieties and designs. You can choose your skins according to your favorite color.

HTC Phone Skin
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů