Výměna digitizéru a displeje

Diskuze o komunikátoru HTC Touch HD (Blackstone)
Vavroch
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 30, 2009 16:58
Zařízení: HTC Touch HD (Xannytech ROM Grid Evolution 2.8)

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Vavroch »

Dobrý den přátelé,

tak se mi dnes po několika komplikacích podařilo úspěšně vyměnit digitizér a displej na svém HTC Touch HD. Není to zas až tak jednuduché (a nebo nejsem dost zručný). Každopádně vzhledem k tomu že ani zde na fóru a ani na zahraničních fórech nejsou informace o výměné nikde uceleny, napíšu sem v dalším "postu" kompletní postup, s potřebnými linky na návody, manuály, radami kde koupit digitizér, kde displej a dále jednotlivá úskalí, která mi při výměně dělala větší problémy. Pokračování zítra ...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od htcjirka »

Vymena displeje nebo jen samotneho digitizeru na Touch HD neni nijak vice slozita,sam jsem to uz provadel na trech HDckach ;-) Ale odvazlivcum muze jiste pomoci pokud zarizeni jiz nemaji v zaruce a oprava v vservisu vyjde dost draze.
armos
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 11, 2007 21:07

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od armos »

Ahoj, nemohli by jste se dat nejake rady co se tyka vymeny digitizeru? Prave se na to chystam a nechci dopadnout blbe... Jinak mi rekli, ze servis to na 99 procent vrati s tim, ze byl vyvijen velky tlak na dislpej. Cena 4500 Kc...
Vavroch
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 30, 2009 16:58
Zařízení: HTC Touch HD (Xannytech ROM Grid Evolution 2.8)

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Vavroch »

Tak konečně vybyl čas, tak se trošku rozepíšu. Měnil jsem digitizér a displej.

Potřebné nářadí:

malej křížovej šroubováček 2.0 x 50
torx T5 šroubováček
nejlépe plastové páčidýlko (dá se sehnat s nářadím na mobilní telefony)
tenkou pinzetu (osvědčila se mi plochá filatelistická pinzeta - tenké a rovné konce)
oboustranná lepící páska 3M

Náhradní díly:
vše potřebné jsem pořídil na http://www.mnshop.cz

Postup:

našel jsem 2 návody na rozebrání Touch HD:

obsahuje fotonávod jak zařízení rozebrat i následně složit
http://www.htcdriver.com/uploads/service/blackstone.pdf

obsahuje fotonávod na rozebrání (na konci zobrazené webové stránky se nachází link na rozebrání "Demontáž HTC Touch HD, HTC Blackstone, HTC T8282"):
http://translate.google.cz/translate?hl ... 26hs%3Dj6P

Držel jsem se výše uvedených návodů, teď pár problému co jsem měl:

1. spodní plastovej kryt (malej kryt z lesklýho plastu) drží dost na fest, pokud si nechcete odřít spodní plasty, použijte plastová páčidýlka a mějte trpělivost, s trochou síly a opatrnosti kryt povolí.

2.displej s digitizérem jsou k rámu telefonu přilepený na několika místech lepící páskou + dokola lepidlem ... je nutné v plechovém rámu telefonu opatrně na několika málo místech tlačit ... diplej s digitizérem po chvíly pomalu povolí (při opštovném nasazování bude asi potřeba některá míste v rámu opětovně doplnit oboustrannou lepící páskou, zmuchlanou pásku odstraňte, ať vám pak po opětovném nasazení displej drží rovnoměrně a všude).

3. kámenem úrazu - alespoň v mém případě (netvrdím, že jsem nadmíru šikovný - spíš naopak) bylo oddělení digitizéru od displeje. Mezi digitizérem a diplejem je nalepená oboustraná lepící/gumová páska (tvar obdelníku - obepíná celý diplej). V této fázi dost hrozí zničení dipleje. Použil jsem opět páčidílka a tenkou pinzetu. Bohužel v jednom místě (spodní část dipleje) černá páska držela víc na fólii dipleje a digitizéru, než fólie dipleje na dipleji. Takže ano, měl jsem tu smůlu a displej v čudu. krom jiného se černá lepící páska napíná a vytahuje, takže se nejspíš nebude dát opětovně použít.

Nový digitizér přilepíme na displej následujícícm způsobem:
Použil jsem tenounké proužky oboustranné lepící pásky 3M, tyto umístil po okrajích displeje, tento pak opatrně přilepil na digitizér (pozor na nečistoti, ať nemáte mezi displejem a digitizérem řasy, vlasy atd.). Vycentrování dipleje na digitizéru při lepení - držte se orámování digitizéru - nutno dodržet, jinak budete mít problém se zasazením displeje s digitizérem do rámu telefonu, nejsou tam moc velký vůle a milimetr či dva už bývá problém. Spojte kablík od digitizéru s eletrkonikou dipleje, celou eletrkoniku opatrně protáhněte na druhou stranu rámu telefonu a diplej i s digitizérem usaďte do rámu a přitlačte/přilepte.

Dál už se držte návodu na sestavení či své paměti, jak jste rozebírali.

PS1: Dle informacích tady na fóru získaných, provádí opravy HTC zařízení servis VSP DATA s.r.o. údajně výměna digitizéru u nich obnáší i výměnu dipleje (mají zřejmě už celek), celkem to chápu, digitizér od dipleje se odděluje opravdu špatně, oprava prý stojí cca 6 000,- , ale je to neověřená informace.

PS2: Mechanicky rozbitý digitizér či diplej opravdu není záruční oprava.

Tento návod jsem sepsal proto, že jsem tady nikde na fóru nenašel ucelený postup. Věřím že několik zde přispívajícíh uživatelů má daleko větší zkušenosti (viz. "htcjirka"), takže piště doplňujte, raďte.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Pokud můžeš, tak uveď přesný typ pásky. Nakoupíme je a budeme me je přímo k digitizérům přidávat. Ušetříme tím zákazníkům další starosti.
Vavroch
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 30, 2009 16:58
Zařízení: HTC Touch HD (Xannytech ROM Grid Evolution 2.8)

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Vavroch »

Byla to klasická role oboustranný pásky, akorát to nebyla úplně ta nejobyčejnější, byla od 3M, mám ji v práci, po víkendu se mrknu, jestli tam je ještě nějáká specifikace, dle který bych mohl upřesnit. Každopádně lepící vrstva nakonec odpovídala přibližně stejně tlouštce původní černé pásky, takže s tím problém nebyl. Na nastříhání/nařezání na tenké proužky (pdhaduju že původní černá páska má 1mm šířku) jsem použil ostré nůžky, případně jsem to zkoušel i hobby skalpelem, taky to šlo.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Tomáš Kubec »

ok tak jukni, zatím dík
Shennlon
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 01, 2009 15:41
Zařízení: HTC touch HD

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Shennlon »

asi blba otaska, naco sluzi ten digitizer?
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Digitizér = dotyková plocha - snímá dotyk
Vavroch
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 30, 2009 16:58
Zařízení: HTC Touch HD (Xannytech ROM Grid Evolution 2.8)

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Vavroch »

Ospen píše:ok tak jukni, zatím dík
Tak jsem se zastavil v praci, předem se omlouvám, byla to má mýlka, nebyla to páska značky 3M, ale značky LITH. Bohužel lepší specifikaci na pásce nevidim. Šířka pásky je nějákých 5 cm (jdou nastříhat/nařezat proužky 5cm x cca 2mm).
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Tomáš Kubec »

ok :-) asi tedy tohle: http://mk3k.paleo.cz/shop.php?article=1233" onclick="window.open(this.href);return false;
caker
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 09, 2009 14:16
Zařízení: HTC TOUCH HD Topix 3.1

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od caker »

A jak se to tak stane ze se pokazi displey? Nebo presne ten digitizer?
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Tomáš Kubec »

třeba kladívkem :-D nebo silným tlakem na něj :-) atd, atd.
caker
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 09, 2009 14:16
Zařízení: HTC TOUCH HD Topix 3.1

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od caker »

no tak kladivkem ,to by pak nebyla oprava jen digitizeru:) ale tak jako digitizer ,pokud nespadne foun na zem atd. snad jen tak neodejde ne?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Svestka »

Co by ne, copak nemáš osobní zkušenosti, že ti něco jen tak odejde stářím? Elektronika zvlášť podléhá stárnutí a její životnost se dá přirovnat k lidské, neboli jak se říká, nějakých 50-60% se odhaduje, že má člověk předem dáno genetickou průpravou a zbytek si ovlivní sám životosprávou, stejně tak by šlo říci, že elektronika má místo genetické průpravy už danou nějakou životnost od výroby, prostě to může být "zmetek" a část samozřejmě ovlivníš svým chováním k danému zařízení.

P.s. Příspěvek berte s rezervou, má sloužit pouze pro ilustrování situace.
locki
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 18, 2009 22:13
Zařízení: HTC HD2

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od locki »

ta paska co tady doporucujete je vhodna na lepeni papiru a drzci dost slabe :-( je i neco jineho ?
Vavroch
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 30, 2009 16:58
Zařízení: HTC Touch HD (Xannytech ROM Grid Evolution 2.8)

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od Vavroch »

locki píše:ta paska co tady doporucujete je vhodna na lepeni papiru a drzci dost slabe :-( je i neco jineho ?
Viděl jsem na internetu i jiné pásky, např. 3M, ale neměl jsem možnost je odzkoušet.
sunic78
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 01, 2009 4:00
Zařízení: HTC Touch HD

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od sunic78 »

Kucíí, display a digitizér jsem koupil přes ebay.com a vyšlo mě to celkem na 70 doláčů.. 49,90 display a 19,90 digitizér i se sklem. Tak neutrácejte zbytečně. Doma jsem to měl za 8 dní.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od htcjirka »

Jenze tyhle levne displeje z ebay maji vyblitejsi barvy...
sunic78
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 01, 2009 4:00
Zařízení: HTC Touch HD

Výměna digitizéru a displeje

Příspěvek od sunic78 »

A kde si myslíš, že berou originály? Myslíš, že je to kopie někde z domácí manufaktury?? Je to s tý samý továrny.. Já ho mám a věř, že po 10ti letech práce grafika vyblitou barvu poznám a tady jsem si fakt ničeho nevšim. A jestli jsi ten kdo ty displaye v Asii kupuje a tady je za dráž prodává, tak sorry, že Ti kazím kšefty..

Necituj poslední příspěvek. ziminix
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů