O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Diskuze o komunikátoru HTC Touch HD (Blackstone)
Odpovědět
hys
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 17, 2008 15:22
Zařízení: HTC Touch HD [ROM 1.56.401.0]

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od hys »

Zdravim, mam neustálé problémy s příjmem zpráv z raifky. Posílám-li si pouze jednu zprávu většinou to je bez problémů, ale jde-li jich více za sebou, nějak se to zasekne a buď nepřijde žadná nebo chodí s velkým zpožděním, třeba i 15 minut.
Restartnu-li phone část občas se to urychlí, většinou to ale stejne nepomůže. Často to dělá například to že čekám na zprávu 5 minut tak pošlu další certifikaci, hned přijde zpráva, ale dorazí ta předchozí která je tím pádem už neplatná, dnes jsem strávil placením jedné částky 57 minut, snad rekord :-(
Mezitím jsem stihnul zavolat na O2, operátorka byla absolutně mimo, neměla potuchy o co se jedná, furt mlela něco o premium SMS a že se prý mám zavolat do banky. Tak jsem si tam zavolal ať mám čím argumentovat, operátorka v bance poslala zprávu, po asi třech minutách čekání přišla zpráva, bohužel zcela jiná, ta na potvrzení platby, ale také už neplatná, operátorka mi sdělila že zpráva od nich odešla okamžitě a že to je problem O2, takže znovu volám.....
Teď jsem už chytil někoho kdo tomu aspoň rozumí, takže chtěla vědět časy apod. a že to předá dále, během toho desetiminutového hovoru mi alespoň přišel správný kód na potvrzení platby tak jsem to konečně zaplatil.
Před chvilkou mi přišla od O2 zpráva že mám zkusit jiný telefon..grrrr, je mi jasné že když napišu na HTC že bude tvrdit že to je věc operátora, což si také myslím od začátku ale ten se k tomu absolutně nemá.
Používal jsem pouze originální ROM, zatím dvě verze, na obou to fungovalo dost podobně, i hned po reinstalaci.
Setkal jste se už někdo s něčím podobným a vyřešil jste to nějak?, mně už docela dochází trpělivost, problém je prakticky při káždém přístupu do banky.
Snad to aspoň někdo dočet až do konce :-D
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od Nolf »

já měl podobný problém u T-Mobile + eBanka - klikal jsem na autorizaci a sms nikde. Chyba byla samozrejme u T-Mobile. Stalo se to ale jen jednou. Taky jsem volal do banky a tam mi rekli ze sms od nich odchazeji ihned a rekli mi i pocet a cas. A to jsem mel obyc telefon jeste.
hys
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 17, 2008 15:22
Zařízení: HTC Touch HD [ROM 1.56.401.0]

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od hys »

Stále se to opakuje, z banky rikaji at zmenim telefon ze to je tím systémem který tam je nainstalovaný.
Poslu si kod, po 5ti minutach dalsi, za dalsich pet minut volam do banky, "poslu vam kod.......vsechno v poradku, od nas to odchazi", po peti minutach hovoru prijde prvni zprava, tak se rozloucim a v zapeti prijdou dalsi. No muze tohle byt telefonem ?, ja jim nejak neverim :-D
Vavroch
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 30, 2009 16:58
Zařízení: HTC Touch HD (Xannytech ROM Grid Evolution 2.8)

Vodafone (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od Vavroch »

Mám sice Vodafone, ale potýkám se stejnými problémy, pokud banking zkousim na jinym telfonu (Nokia, Sonny Eric. atd.) tak pohoda. ROM: Dutty Leo R5. Zkousel jsem uz vic ROMek, různé fw radia a nema to žádný vliv. Takze to musim být buď telefonem jako takovým, či OS WM 6.1 i WM 6.5. Ještě jsem nezkoušel jít do banky, ať mi nahrajou znovu GSM banking na SIM .. ale pochybuju že to pomůže.
hys
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 17, 2008 15:22
Zařízení: HTC Touch HD [ROM 1.56.401.0]

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od hys »

u O2 mi v bance nic nenahrajou, tak to mam smulu :-d
Jinak jsem komplet nainstaloval firmware a o neco se to zlepsilo, uz to neni 15minut ale 2-4 minuty :-D
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od PITT »

U T-mobile se mi to stává jen občas ale stačí vypnout (nebo dát režim letadlo) a zase zapnout telefon a zpráva hned po přihlášení do sítě přijde,není to žádný extra řešení ale nemusí se čekat 15 min na zprávu.
hys
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 17, 2008 15:22
Zařízení: HTC Touch HD [ROM 1.56.401.0]

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od hys »

To jsem take zkousel, myslim ze jsem to psal vyse nebo jinde, ale ani to nepomahalo, jen obcas.
Stale vice si myslim ze to je problem HTC+Operator a ne pouze HTC.
fan
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob lis 07, 2009 22:20
Zařízení: TYTN

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od fan »

Tak to vidim, ze je to obecne asi vlastnost WM (pricemz tohle zjisteni me moc netesi). Mam sice jeste stary TyTn a sem jsem zabloudil nahodou, ale dost casto nadavam, kdyz chci zadat platby v Reifce. A vim, ze co jsem chvilku pouzival uplne obycejnej low-end mobil, tak to vsechno fungovalo. :(
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od Nolf »

Tak na Diamondovi s Origo rom i s Eržikou žádnej problém. TP2 s origo romkou i s EnergyRom 6.5 v pohodě, jen ty tóny jsou teď nějak zdvojené. Ale co si pamatuju, tak ještě dříve s obyč telefonem mi nahrávali novou verzi aplikace na simkartu.
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od PITT »

Tak já už mám s raifkou problém vyřešen, přešel jsem k jiný bance (mbank). Raifka je jedna z nejdražších bank tak jsem jim dal vale. :wink:
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od niky79 »

Jedna z nejdražších bank? Ja mam prakticky vse zdarma (az na par veci). Staci jenom delat obraty na uctu :-)
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od PITT »

No a to je právě ono vše je něčím podmíněno. mBank má vše zdarma a bezpodmínečně (bavím se o firemním účtu)
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od dvzd »

No mBank má myslím u účtů pro OSVČ poplatek 3 Kč za odchozí platbu. Ale u osobních účtů má defakto všechny základní služby zdarma, alespoň jsem tam za skoro dva roky nezaplatil ani 1 Kč za bankovní poplatky (za stejné služby jsem předtím platil u ČS asi 100 Kč měsíčně). Jinak internetové bankovnictví mBank se dá velice dobře ovládat na displeji HáDéčka. http://www.mbank.cz/
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od PITT »

jj na HD maximální spokojenost dokonce i přes operu mini ale toto vlákno je o problémech s raifkou tak to nebudeme už dál prohlubovat. :wink:
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od Nolf »

No podle grafu mBank se srovnáním bank je RB druhá po mBank nejlevnější.
http://www.mbank.cz/mbank/srovnani/#tabs=0
Ale podle mne je to hodně o používání účtu a doplňkových služeb. Co by mě zajímalo - má mBank ty autorizační sms šifrované jako eBanka nebo je má jako spořka obyč ?
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od Tomáš Kubec »

kurňa svěřit firemní účet polákům, tak na to musí bejt fakt odvaha :-D

soráč za ot
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od dvzd »

No když to vyjde o dost levněji, tak proč ne? U firemních účtů jsou ty rozdíly určitě ještě markantnější než u osobních.
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

O2 (GSM banking) + Raifka = dost problémy

Příspěvek od PITT »

mbank má obyč sms a co se týče poláků tak jsem měl taky obavy ale jsou členem německý banky Commerzbank což je jedna z největších bank tak snad je padnout nenechá. :wink:
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů