Xperia X1: Otázky

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

To je absolutní kravina. Pokud nepočítám nějaký nepovedený čínský padělky z ebay, tak všechny 3,5mm jacky jsou prostě stejný a jinej jack (kor ne větší) tam prostě nenarveš, takže to byla dost hloupá výmluva. Říct mi tohle v servisu, tak se nejdřív rozbrečím smíchy a pak je slušně pošlu do háje.
Zivan
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 12, 2007 8:55

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Zivan »

Jak stare jsou ty Xperie, kde neprosla reklamace? Problem by nemel byt pri reklamaci v prvnim pulroce.
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Caddy »

no moje je stara rok a pul...a Farokh mel naprostou pravdu, po neuspechu jsme to odnesl tedy primo do T-mobilu a tam bez jedineho slova reklamace probehla s vymenou krytu....takze je to svinstvo, servisu zalezi na tom, jaka firma to tam posle, ne na naprave chyb.

Nicmene bohuzel ten telefon furt nejak blbne (nevim, jestli je to ceskou ROM, co jsem mel puvodne anglickou xperii, ta slapala jak hodinky, dokud nezacala blbnout klavesnice...), takze uz to pujdu dat na ctvrtou reklamaci a vraceni penez....a tak jsem zvedavy, jak to probehne v tomto pripade...nicmene nemam potuchy, co si koupim pak.....nejak neni co vybrat...nejblize predstavam je asi Rhodium, no...
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak zhruba před dvěma týdny se objevil problém s klávesnicí i u mě. Píše dvojitá písmenka a pokud stisknu mezerník v jeho pravé polovině, tak většinou napíše tečku. Ne že by se mi chtělo na měsíc zbavovat Xperie, ale holt se pustím příští týden do sepisování reklamace :/
Jak dlouho trvalo reklamační jednání vám ostatním?
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Caddy »

u toho T-Mobilu tak tri tydny..je fakt, ze normalne Arvato funguje rychleji...ale kdyz koukam naprotokol, tak to asi posilaji nejak davkove, pac prijem u T-mobilu byl 03. 06., ale prijem v Arvatu az 07. 06....a vystup z Arvata 14. 06.

Jinak Arvato obecne je asi nejrychlejsi mobilni servis u nas...nekdy se fakt telefon vrati do tydne

A s tou klavesnici jsem to mel u prvni xperie taky, dvojita az trojita pismenka, na nektera naopak reagovala az na druhy ci treti stisk...jiank ale zase byla daleko lepsi softwarove, tenhle s*it je hruza pouzivat... :( Na vine bude zrejme CZ verze, ta minula byla anglicka...
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Software mě netrápí, ten se dá vždycky vyřešit díky xda a už jsem se ujistil, že to je na 100% HW závada, spíš se nemůžu dokopat abych X1 odeslal na reklamaci, bych byl jak bez pravý ruky. Taky jsem přemýšlel, do čeho bych šel případně po třetí reklamaci, kdyby se vada objevovala znovu. Na dnešním trhu je fakt těžký si něco vybrat a měnit platformu se mi taky zatím nechce, možná bych zkusil X2ku, během testování na mě docela zapůsobila a po SW stránce už se to taky snad trochu hnulo.
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Caddy »

Ja uz ho poslal v pondeli, tak se modlim, at dostanu prachy...

jinak premyslim nejspis o Touch Pro 2 a nebo (a vzhledem k penezum to vypada jako nejrealnejsi) SE M1i Aspen.....ted si s nim hraju a prijde mi fakt super, az na ten podelanej display....mit to vetsi LCD i rozliseni, tak je to snad nejdokonalejsi telefon, jaky jsme zatim mel v ruce....jdu se kouknout, jestli je tu o nem uz nejaka rubrika :)

-- doplnění předchozího příspěvku (stř srp 04, 2010 14:11) --

Takze tentokrat velka pochvala, ctvrta reklamace byla vyrizena za tyden a den, penize vratili naprosto bez zadrhele a pokusu to nejak zvratit. No a ja jdu premyslet, co si koupim...nakonec asi skoncim fakt u toho Aspena...
asahi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte srp 31, 2010 11:27
Zařízení: Xperia X1, Xperia Arc

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od asahi »

Zdravim, taky se mi vyskytl problem s klavesnici x1, pise zdvojene, ztrojene znaky. Telefon jsem dal na zarucni opravu, byl odeslan na Arvato, kde mi napsali, ze vada byla odstranena prehratim poskozeneho sw a vymenou uzivatelskeho rozhrani. Tak jsem byl potesen, ze je vse v poradku a doma jsem zjistil, ze zavada je tam porad a vlastne nedoslo k zadne zmene. Odnesl jsem tedy x1 jeste ten den na dalsi reklamaci, po 14 dnech se z Arvato vratila s tim, ze opet prehrali sw (prehrali ten svuj) a uvedena zavada se na zarizeni neprojevila. Kdyz jsem si zkusmo napsal par radku textu, byly tam klasicky zdvojene a ztrojene znaky, nektere vynechane. Prodejce si vyzkousel par slov a u nej se zavada neprojevila, takze smula a mobil mi vratili. Muzete mi prosim poradit co delat? x1 je v tento moment pro me nepouzitelna, protoze psat sms a 10x umazavat vzdy nejake znaky je strasne.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Už tu jednou někdo psal, že ho takhle setřeli v servisu, normálně bych volal a pohrozil, že pokud ti příjde znovu taková odpověď, tak podáš žalobu, nebo to budeš řešit přes televizi, oni na tohle slyší, kdyby ani to nepomohlo, tak po třetí reklamaci žádej vrácení peněz. 13k , nebo za kolik jsi kupoval svojí Xperii, přece jenom není pětikačka.
r4in
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob zář 11, 2010 13:53
Zařízení: Xperia X1

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od r4in »

Zdravím, asi se budu zbavovat svojí Xperie X1, chtěl jsem se jenom zeptat, kolik bych tak měl (mohl) požadovat? Původně stála cca 10 000, koupena u T-Mobile, stále ještě 10 měsíců v záruce, ve slušném stavu.

Díky.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od htcjirka »

Moc se to sem nehodi,pocitej tak 4000-4500Kc
Uživatelský avatar
M4Touch
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř úno 11, 2009 22:27
Zařízení: HTC One X White

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od M4Touch »

Dneska jsem dal taky Xperii do reklamace, je stará cca rok a 3/4, koupená v T-Mobilu. Popraskal mi kryt na několika místech a blbne klávesnice. Prodavačka se nejdřív cukala, šla se zeptat kolegyně, jestli to vůbec lze reklamovat, nakonec, že teda jo. Teď už jen čekat, doufam že mi aspoň vymění za novej kus, za vrácení prachů už bych se vůbec nezlobil :P
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od tslany »

Zrovna dnes jsem čistil na Xperii klávesnici dle tohoto návodu, nefungovala mi korektně téměř polovina kláves (nejdřív jsem si myslel, že se překlikávám, avšak později jsem tuto možnost vyloučil), mezerník si dělal co chtěl atp. Nyní mi funguje celá OK a ještě mnohem lépe, než před koupí, a ušetřil jsem měsíc :-) Akorát bych varoval před usazováním klávesnice, já jsem ji usadil trochu nakřivo a má to za následek nerovnoměrné podsvícení (a přišel jsem an to až jsem měl Xperii složenou, tak se mi to nechtělo rozdělávat znova :-D )
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

U mně se objevila prasklina, zmíněný problém s klávesnicí, začal blbnout audio jack a klávesnice byla odřená od vysouvání. Vše jsem sepsal, poslal na reklamaci do SunnySoftu, za týden už mi volali, že se Xperia vrátila ze servisu, závady jsou neopravitelné a nabízí mi odstup od smlouvy s návratem původní ceny nebo výměnou za jiné zařízení. Takže v tomhle ohledu jsem rád, že jsem si připlatil a koupil Xperii u SunnySoftu, tak seriózní a rychlé jednání při reklamaci už jsem hodně dlouho nezažil.
Uživatelský avatar
M4Touch
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř úno 11, 2009 22:27
Zařízení: HTC One X White

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od M4Touch »

To seš pěknej lucker, vsadim se, že mě ho T-Mobile vrátí opravanej. :lol: No aspoň vim, kde příště koupit mobil 8-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak s tím jsem taky počítal. Kdyby mi ho opravili, tak bych ho hned prodal, akorát bych ztratil asi tak 60% původní ceny.
Uživatelský avatar
M4Touch
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř úno 11, 2009 22:27
Zařízení: HTC One X White

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od M4Touch »

Asi nevíš do jakýho servisu ti ho poslali co ? Je tu možná šance, že můj šel do stejného.. No taky bych ho rád prodal, chtěl bych jít nejspíš do Androida, možná WP 7, ale obávám se, že už moc velkou cenu mít nebude.. Aspoň kdyby mě dali nový kus, ten by se prodal lépe. Já navíc tuhle Xperii měl za nějaký ty T-Mobile body, takže vyšla asi na 5 tisíc, takže kdyby mě vraceli peníze, tak bych dostal jen těch 5 tisíc, co ? Nebo možná výměna za nějaký podobný mobil (ale doufám že ne s cenou kolem 5 tis.). Ale stejně nic z tohohle se při mém štěstí stejně nestane. :lol:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

SunnySoft posílá asi jako většina obchodníků PDA na servis do Arvata:

Kód: Vybrat vše

Arvato Services
Osvobození 535
Stochov 273 03
Česká republika
Jestli jsi ji kupoval za 5k, tak se obávám, že ti víc nedají, ale pořád lepší než drátem do oka. Někdo tady na fóru naopak psal, že si kupoval Xperii v první várce za 20k, takže si teď po reklamaci může vybrat prakticky jakékoliv zařízení na trhu a ještě mu zbyde na rohlíky :D
Uživatelský avatar
M4Touch
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř úno 11, 2009 22:27
Zařízení: HTC One X White

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od M4Touch »

Tak teď mi právě přišla SMS od T-Mobile (4603): "Dobry den, Vas telefon zaslany do servisu se vratil a je pripraven k vyzvednuti. S pozdravem...)" Telefon jsem tam dával minulý týden ve čtvrtek, že by ho stihli opravit za týden ? Nějak rychle. Jednou jsem ho už reklamoval a trvalo jim to min. 14 dní. No uvidim, zítra tam asi zajedu a doufám, že uznali záruku a byl neopravitelný jako u tebe, ikdyž podle toho textu v SMS, vypadá, že ho opravili, ale mohou posílat pokaždé to samé (snad).
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No tak tuším že pokud se vyskytne ta samá závada na reklamovaném zařízení potřetí, tak máš pak právo na odstup od smlouvy, ale nevím jestli bych měl nervy na to čekat. Pak dej vědět, jestli ti Xperii opravili nebo nabídli výměnu.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů