Xperia X1: Otázky

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

I speedbooster i gfxboost sem odinstaloval jeste ten den. zbyl mi tam nejakej driverpack, ten sem odstranil pred hodinou, udelal sr a pred pul hodinou zase zásek....

EDIT: Problém vyřešen, zřejmě to zavinil některý z driverů. Sry za planý poplach.
Dreamo
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 19, 2009 19:38
Zařízení: Sony ericsson xperia x1

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Dreamo »

Dobrý den potřeboval bych poradit. Když mi někdo volá vidím jeho číslo a jméno ale hrozně malým písmem. Jde to nějak zvětšit ???
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od mike-biker »

Celkově jde v nastavení změnit písmo, jmenovitě v SMS, atd.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Start-->Settings-->System-->Screen-->Text size
kuclb
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát úno 05, 2010 20:42
Zařízení: Xperia 1

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od kuclb »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je možné nějak nastavit, abych mohl psát i sms s háčkama a čárkama? Docela mě štve, že pokud tak píšu, mám jen 70 znaků...Chtěl bych 160 jako u jiných mobilů.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od mike-biker »

Ale to je všude, jak píšeš s intepunkcí, tak máš k dispozici menší počet znaků. Ještě jsem neslyšel o telefonu, který by psal 160znaků s interpunkcí! :?:
kuclb
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát úno 05, 2010 20:42
Zařízení: Xperia 1

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od kuclb »

To tedy nemáš pravdu. mám jako druhý mobil (kvůli baterce) Obyč. Nokii a když tam píšu sms, tak se všemi interpukčními znaménky a sms má standardních 10 znaků. Je možné, že každý příjemce sms nevidí znaménka, ale ode mne to odchází v pořádku a lidi s Nokií vidí znaménka
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od mike-biker »

Je to divné, ptz. interpunkce je brána jako znak, ale Nokii jsem měl naposled před 11ti lety, tak nemohu potvrdit. ;-)
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od koumes »

Platí stále to stejné,jako před lety.Stačí si to VYGOOGLIT.Diakritika bere znaky,proto je jen 70 znaků.Je to o kódování GSM.
kuclb
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát úno 05, 2010 20:42
Zařízení: Xperia 1

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od kuclb »

OK, už se nehádám :-) Je možné, že to tak zobrazuje jen telefon, ale do sítě to už pošle bez diakritiky. Ale prostě když píšu sms na staré Nokii, tak tam diakritiku skutečné mám. Tak aspoň pro dobrý pocit :oops: Ale díky
Ivanm0607
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 23, 2010 17:52
Zařízení: Xperia X1i, 16GB MicroSD
Kontaktovat uživatele:

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ivanm0607 »

Chcel by som sa spytat co robyt ked my xperia hlasi ze su sluchadla s mikrofonom pripojene a pritom vobec niesu... neviem co robyt uz som ho vypol a zapol, vybral baterku za chodu, dal do tovarenskeho stavu a nic. stale to ukazuje ze tam je ten blby obrazok tych sluchadiel :evil: ... neda sa volat bo toho co vola nepocujem a on mna tiez. prosim pomozte my :cry: ... mam Xperiu X1 Windows Mobile 6.1 CZ.. a sluchadla co pouzivam su KOSS Spark Plug.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od mike-biker »

Servis! Zřejmě HW chyba! ;-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Zkus profouknout, nebo se něčím opatrně pošťárat v audio konektoru na xperii. Pravděpodobně se zasekla páčka, která se ohýbá když zasuneš sluchátka a indikuje tak systému, že má přepnout z repráků na headset. Možná je tam jenom nějaký bordel, nebo se to o něco zaseklo. Kdyby to nepomohlo, tak reklamace.
Ivanm0607
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 23, 2010 17:52
Zařízení: Xperia X1i, 16GB MicroSD
Kontaktovat uživatele:

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ivanm0607 »

HMM... waw.. ja som stastny ako blcha ... posprtal som pofukal do toho.. a ide... waw.. tisiceree diky :tlem: ... HMM... takze.. este raz dakujem veľmy.
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Caddy »

Mohl bych poprosit o malou pomoc? Jde o praskani krytu, vim, ze se to dost resilo a uznavalo jako reklamace. Jenze mne se ted v Arvatu cukaji, ze jedine placene, ze tohle se proste na zaruku uhrat neda....nemate nekdo nejaky precedens, servisni protkol, kde to uznane bylo? Nechce se mi to jen tak vzdavat....diky

a pro pobaveni jeste pridam ukazku, co mi ted prislo za vyjadreni:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 4821_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Caddy píše:Mohl bych poprosit o malou pomoc? Jde o praskani krytu, vim, ze se to dost resilo a uznavalo jako reklamace. Jenze mne se ted v Arvatu cukaji, ze jedine placene, ze tohle se proste na zaruku uhrat neda....nemate nekdo nejaky precedens, servisni protkol, kde to uznane bylo? Nechce se mi to jen tak vzdavat....diky

a pro pobaveni jeste pridam ukazku, co mi ted prislo za vyjadreni:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 4821_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak to je docela sarkazmus když pošleš telefon na reklamaci kvůli prasklému krytu a oni ti odepíšou, že to napravili přehráním SW :lol:

Jinak co se týče uznávání prasklin na X1, tak záleží na solidárnosti toho konkrétního obchodu. Právě proto jsem si před rokem radši doplatil a koupil si Xperii u SunnySoftu, kde jsem byl ujištěn, že v případě praskliny nebude s reklamací problém. Takže nezbývá než bombardovat a vyhrožovat dokud ti to neuznají.
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Caddy »

Tomu moc nerozumim zase, jak to souvisi s obchodem, kdyz se to stejne vsechno posila na Arvato...? Je to T-mobilovka, myslis, ze se vyplati to zkusit reklamovat primo u T-mobilu?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Já myslim, že obchod jako takový má na reklamaci také své slovo. Jinak co se týče T-Mobilu, tak to určitě zkus. Jednak za pokus nic nedáš a jednak jsem tu někde četl, že u T-Mobilu jdou reklamace Xperie bez problémů (myslím, že se to řešilo u vadných klávesnic).
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Caddy »

OK, zkusim to, diky...apson nebudu riskovat poplatek za dopravu v pripade zamitnuti :) Jeste o tm teda mluvim primo se zastupcem SE, ale pres T-mo to poslu tak jako tak
Ivanm0607
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 23, 2010 17:52
Zařízení: Xperia X1i, 16GB MicroSD
Kontaktovat uživatele:

Xperia X1: Otázky

Příspěvek od Ivanm0607 »

Zdravim... uz som raz mal problemy s 3.5 jackom na xperii... aj som to tu riesil... zase sa to vratilo... tak som to dal opravit... a oni mi na to povedali ze som to pokazil ja, tym ze som tam daval vacsi jack ako sa ma, ja som si myslel ze 3.5 jack su vsetky rovnake... ak nie tak ma vyvedte z omylu a este ked som bol v obchode sony tak som sa isiel spytat na sluchadla pre xperiu.. pre istotu... a oni my povedali ze tam je 3.5 jack a ze tam pasuju vsetky sluchadla z 3.5 jackom... tak teraz neviem kto klame viac...? tak ci tak... som si ho dal opravit... ale toto ma zaujima co si o tom myslite..? Mam sluchadla KOSS PathFinder tu je stranka... http://www.mp3.sk/koss-pathfinder-p-1630.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 26 hostů