Xperia X1: Výkon a Windows Mobile

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filippo »

Osobně si myslím, že standartní telefony od SE jsou docela kvalitní a něco vydrží (joystick je asi jedna z mála slabin, která ale nepostihuje všechny SE)

Za 2. SE X1 nemá SVGA ale WVGA

Za 3. Kaiser a X1 mají hodně podobný procesor (32bit Qualcomm MSM7200 vs MSM7200A) takže s rychlostí na tom X1 nebude nejlépe, a pokud by pánové od HTC chtěli do Kaisera narvat VGA (WVGA) tak by to rozhodně neudělal na 2.8" displej a s tímhle procesorem.
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

Uvidime jak se stím poperou ale mam na Xperii spadeno. Doufejme že neudělají stejnou chybu jako s Kaiserem :twisted:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

jirkab píše:SonyEricssony jsou šmejdy prakticky všechny. Plastové hračky pro malé děti.
Na zařízení s WM se sami nezmůžou, tak jim to musí vyrobit HTC! A jelikož HTC si nepodkope vlastní modely, tak to bude velice slabé zařízení.
Co třeba důvod, že nechat si udělat pda u HTC přijde levněji, než ho vyvíjet sám? A že si HTC nepodkope vlastní modely? To jako čekáš, že dostanou zakázku, a schválně ji zmrší (a SE to schválí), nebo že samo SE si poníženě nechá vyrobit nekvalitní model aby hátécéčku nekonkuroval? HTC vyrobí jakékoli pda i tobě, pokud si to zaplatíš.
Na to, jaký tón používáš, meleš docela hlouposti. I samotná firma Sony má takové know-how (ne jen v pda) a kapitál, o jakém se spoustě společnostem ani nezdá. Jeji dávná Clie byla jedny z nejoblíbenějších a technologicky nejlepších pda.
A když tady mluvíš o hračkách pro děti - co třeba Kaiser? Malý displej, malá klávesnice, nedostatečný výkon, nemožnost připojit jednoduše sluchátka... Tomu říkáš solidní top zařízení? Zjisti si, jak dlouho před HTC potratem Kaiserem Sony nabízela Clie UX50...
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

HTC si nepodkope vlastní modely

Podle mě už to udělali s kaiserem a cruisem, podívejte se po bazarech. Kaiser za 10 000Kč a nikdo ho nechce. A to stál 17 000 a teď se ho hodně lidí snaží zbavit a kupí si uniho nebo něco jiného.
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

Bohuzel je to tak jak rika Kapu Kaiseru je tedka vsude mraky :) Snad se mi ho podari prodam :wink: a pak hned jdu do Universala.
Kabuto
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte srp 08, 2006 20:44
Zařízení: Samsung Galaxy S8+

Příspěvek od Kabuto »

Pročetl jsem si celé toto téma a nedá mi to, abych nepřispěl. Já jsem dlouhodobý fanoušek SE, vlastnil jsem T610 od té doby co se začla prodávat, pak K750 a teď už jsem přešel na PPC.

Co se týče kvality SE, tak nerad musím přiznat, že mi pokaždé joystick porouchal, ale na druhou stranu znám opravdu hodně vlastníků SE, kterým se na telefonu nic neporouchalo a spokojeně ho používají třeba i 3 roky a dýl.

Co se týče Xperie, tak na toto zařízení jsem opravdu zvědavý a natěšený. Jen doufám, že neudělají stejnou chybu jako u P990 o kterou jsem měl také zprvu zájem, ale to dlouhé čekání mě přesvědčilo o jiném zařízení. Na druhou stranu pokud si nějáký ten měsíc počkáme, tak by výrobci softwaru mohli přispůsobit více aplikací tomuto abnormálnímu display. Jinak to, že se diplay pomalu na videu otáčí bych dával za vinu nedoladěné ROM. Přeci jen na její dokonalou verzi mají ještě dost času.
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filippo »

pokud si nějáký ten měsíc počkáme, tak by výrobci softwaru mohli přispůsobit více aplikací tomuto abnormálnímu display
Většina VGA aplikací/her se WVGA rozlišení přozpůsobí
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Příspěvek od jacek »

na X1 mám taky spadeno, pokud ovšem vyleze na svět až v roce 2009 :-(, únor, tak nevím, nevím.Potřebuji řešit, ne čekat. Mnohem blíže je V900 od e-tenu.

A navíc, v té době už budeme znát mašiny s WM 7 a novým čipen na 1Ghz od Q.
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

No právě toho se obávám že jí vypustí koncem roku nebo nedej bože až příští. To příjde z křížkem po funuse :evil: No ale třebas nás SE překvapí a bude už v srpnu září (já vím hodně optimistický termín :twisted: :tlem: ) ale co kdyby.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

většinou když se na stránkách SE obvjeví ňáký zařízení tam max. do půl roku je dostupnej všude
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Ted je to možná pecka, ale v roce 2009 to bude propadák.
To už PDA od e-tenu budou uplně někde jinde. 8-)
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

Tak o tom raději ani nežertuj :grin: Spíš mě zjíma co přide od HTC.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Příspěvek od jacek »

Jeden čas se povídalo o HTC Omni, teď ni vidu, ni slechu. Škoda :???:
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

HTC Omni bude mít Android a ne WM. A android se ztratil i s omnim, ale nedávno ukázali screeny z androidu, ale po omnim se slehla zem.
Kabuto
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte srp 08, 2006 20:44
Zařízení: Samsung Galaxy S8+

Příspěvek od Kabuto »

tslany: Zase tak optimistickej bych ohledně prodeje X1 nebyl. SE většinou dodržuje svoje pozdní termíny jako například už u zmiňovanéhé P990.
Tomula
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát led 11, 2008 21:18
Zařízení: SE Xperia Active, Samsung Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomula »

V nabídce oficiálního slovenského internetového obchodu Sony Ericssonu se objevil Sony Ericsson Experia X1, který si již můžete dokonce předem zakoupit. Cena je stanovena na 22 980 Sk což je v přepočtu skoro přesně 18 000 Kč. Poměr cena : výkon vypadá tedy velice příjemně. Dá se ale očekávat, že se cena ještě změní, než SE Xperia X1 přijde na trh.

Obrázek
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

SonyEricsson oficiálně potvrdil Windows Mobile 6.1 ve velmi očekávaném ppc Xperia X1.

Zdroj mobil.cz
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Příspěvek od jacek »

to je dobře :-), na ruských servrech očekávají prodej v CCCP,, v druhé polovině roku 2008", doufám, že nemyslí 31.12.2008 :???:

jinak SE je v případě X1 tajemnej jak hrad v Karpatech
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

Sony Ericsson Xperia X1 otevře nové možnosti personalizace více zde

Zdroj MobilMania
SPIKEBOY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv srp 30, 2007 14:05
Zařízení: Galaxy S10+
Bydliště: Nové Zámky, SK

Příspěvek od SPIKEBOY »

Nejaké "nové" foto ;-)
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů