!!Návod na instalaci české verze systému do Xperia X2!!

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
Spartiak
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 23, 2010 20:43
Zařízení: SE Xperia X2

!!Návod na instalaci české verze systému do Xperia X2!!

Příspěvek od Spartiak » pon srp 23, 2010 20:45

100% FUNKČNÍ NÁVOD NA ZMĚNU JAZYKA

Měl jsem stejný problém jako vy! Nemohl jsem pro nic za nic nahrát do mé anglické xperie x2 češtinu a tak jsem brouzdal po netu a nakonec se povedlo a našel jsem to v angličtině. Návod je jednoduchý a dám vám ho sem do češtiny. Mimochodem podařilo se mi změnit GENERIC_SG na GENERIC_CZ.

UPOZORŇUJI, ŽE VŠE JE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!!
JE LEPŠÍ SI NÁVOD NĚKOLIKRÁT PŘEČÍST A POCHOPIT TO!!!

____________________________________________________________

1.Vyplnit všechny políčka a stáhnout instalační balíček CAB dle vlastního výběru, v našem případě vybereme GENERIC_CZ. Políčka vyplníme podle informací, které se nachází zde: Start(menu) - Nastavení - Systém - Informace o zařízení (Start-Settings-System-Device information)

http://files.hertell.com/xperiax2_custo ... ic_cz.cab/

2.Stažený soubor s koncovkou CAB nyní nahrajeme do rootu na kartu telefonu.
3.Restartujeme paměť telefonu a to tak, že najedeme na Start(menu) - Nastavení - Systém - Vymazání paměti telefonu (Start - Settings - System - Reset memory)
4.Po restartu je třeba udělat korekci obrazu (Align screen). Co nejpřesněji se dotýkejte středu křížku, který se bude na obrazovce posouvat. Po korekci se začnou instalovat CAB soubory. Teď je třeba vytáhnout baterku nebo zmáčknout reset tlačítko pod krytem.
5.Znovu zapneme telefon a system se zeptá jestli chceme pokračovat v instalaci a my odpovíme tlačítkem NE (NO). Telefon se načte v základním režimu Windows Mobile.
6.Teď je třeba nainstalovat ten stažený CAB soubor, který jsme dávali na kartu.
7.Vypneme telefon
8.Zapneme program SE Update Service (najdete ho na stránkách výrobce pokud ho nemáte) a vybereme telefon Xperia X2 a pokračujeme v programu dále, než se ukáže okýnko o výzvu připojení telefonu.
9.Na telefonu podržíme spodní tlačítko hlasitosti (-) a vypínací tlačítko nahoře. Jakmile se načte bílá obrazovka s logem SE, tak tlačítka můžeme uvolnit a bezpečně připojit mobil k PC. Chvíli potrvá než to ten mobil najde ale program hledá ovladače k mobilu.
10.Nyní program prohlásí, že je k dispozici nový software, potvrdíme, že chceme pokračovat a potvrdíme že všechna data v mobilu budou smazány (data na kartě jsou zanechána).
11.Nyní by měla probíhat samotná instalace a do telefonu by se měl nahrávat nový software.
____________________________________________________________

Pokud program nakonci nahlasí, že se instalace nezdařila, tak je vše v pořádku, telefon odpojíme, vytáhneme baterku a zapneme. Měl by načítat česky, poté to bude chtít korekci obrazu a pak se začnou instalovat CAB soubory. Celková instalace trvá asi hodinu a vše je na vlastní nebezpečí, za nic neručím. Ještě bych dodal, že pokud bude problém s bodem 10, tak vytáhněte baterku a mobil znovu připojte, zkoušejte to víckrát, i mě se to stalo ale hlavu jsem si z toho nelámal.
____________________________________________________________

Zde ještě návod zjednodušeně:

1.Uložit stažený CAB na sd kartu
2.Restartovat paměť telefonu
3.Po restartu mobilu udělat korekci obrazu. Po skončení mobil začne instalovat cab.Teď vyjmout baterku aby CABy nebyly nainstalovány
4.Znovu zapnout mobil, když se zeptá jestli pokračovat v instalaci, tak kliknout ne, telefon se načte v režimu WM default bez ničeho
5.Teď nainstalovat CAB jazykový balíček co je na SD kartě
6.Vypnout mobil
7.Zapnout telefon a držet hlasitost „-„ a vypínací tlačítko, než se dostane mobil do bíle obrazovky s logem SE
8.Zapnout SE Update, vybrat x2 a až si to vyžádá program tak připojit do pc
9.Pak SE update oznámí že je k dispozici nový software, stačí zmáčknout další(next nebo continue) a potvrdit, že všechna data v mobilu budou vymazány
____________________________________________________________

To je vše. Přeju aby se vám to povedlo :-) Hodně štěstí
Původní návod je zde:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=684323

Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti