Jak změnit písmena na hardwarové klávesnici X2?

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Jak změnit písmena na hardwarové klávesnici X2?

Příspěvek od Radek33 »

Prosím o pomoc.
Jak mohu změnit písmena na hardwarové klávesnici Xperie X2?
Nebaví mě překlápávat dvacetkrát abych mohl napsat dlouhé áčko. U druhé verze ROM to šlo snadno, tam jsem nenainstaloval všechny ty s.... od SE a měl jsem čistou WM ROM včetně klávesnice. Stačilo si upravit soubor sym.405.txt v kořenu windows. Do první verze a současné verze ROM už SE nacpali svoji softwarovou klávesnici přímo do základu a souborem sym nelze hardwarovou klávesnici upravovat. Nevím jestli to má nějakou spojitost. Každopádně H klávesnici je ovládána jinak než je standard. Ale jak? Nechal jsem telefon vyhledat soubory txt, ale žádný jiný neobsahuje seznam písmen pro klávesnici.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Jak změnit písmena na hardwarové klávesnici X2?

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

U většiny ROM je to soubor sym.0409.txt (čísla v názvu se mohou lišit podle lokalizace) - ten si uprav a ulož někam na kartu. Po flashi nové ROM pak stačí jenom zkopírovat do \Windows. Ale na některých ROM je to bohužel zapsané v DLL knihovně a zatím jsem nepřišel na způsob jak to obejít, protože klasický postup nefunguje.
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Jak změnit písmena na hardwarové klávesnici X2?

Příspěvek od Radek33 »

No a to je přesně příklad poslední ROM na X2, pořesto že v minulé ROM t šlo.

-- doplnění předchozího příspěvku (úte čer 15, 2010 13:14) --

Tak dámy a pánové je to jinak.
SE na nás udělali fígl. V nové ROM nepoužili soubor sym.0405.txt, ale SonyEricsson_Xperia.Keyboard.Qwerty.English.kmap.txt, český soubor tu není.
Pokusil jsem se ho upravit vymazáním nepotřebných písmen, ale..... Malá písmena fumgují bez problému a mnohem rychleji, u velkých mi diakritika nefunguje a já nevím proč.

-- doplnění předchozího příspěvku (úte čer 15, 2010 16:19) --

Tak se mi to už snad podařilo odladit. Přikládám txt soubor, který stačí nakopírovat do adresáře windows a budete mít na HW klávesnici pouze české znaky.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů