X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
Bitom
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2007 18:28
Zařízení: Xperia X1
Kontaktovat uživatele:

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od Bitom »

Zdravím,
mám SE Xperia X1 a WM 6.5 EnergyROM "Warhawk" v1.02
Mám problém s BT. V autě se mi nechce spárovat s autorádiem... vůbec to rádio nevidí... a rádio telefon taky nenajde... ostatní telefony ale Xperii vidí.
Taky ve Windows 7 funguje jenom Active Sync přes BT a žádná jiná funkce nejde... ale ve Windows XP mi jde plno dalších funkcí (wireles stereo, handsfree, ...).
Tak by mě zajímalo, jestli existuje nějaký BT patch, který by to dal do kupy :)
Zkusil jsem nainstalovat tohle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=281310 a zrušilo mi to celý telefon :D

Budu rád za každou informaci, jak tohle vyřešit :)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Podle mě to bude nějaká vada ROMky, nebo radioROM. Už si nepamatuju, která to byla, ale u jedny WM6.5 ROM pro X1 jsem mel podobny problemy.
Bitom
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2007 18:28
Zařízení: Xperia X1
Kontaktovat uživatele:

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od Bitom »

Nikdy jsem do telefonu ROMku nenahrával, tak mám docela strach, abych to nějak nepokazil :???:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Aha, no EnergyROM není originální ROMka, tak jsem pochopil, že už máš s flashováním zkušenosti. No každopádně se toho bát nemusíš. Jediný, na co si dej pozor je, abys měl před flashováním Xperii nabitou aspoň na 50% (jistota je jistota) a polož ji během flashování tak, aby se ti nemohlo stát, že třeba omylem vytrhneš kabel z USB, nebo jinak přerušíš flash.To je tak vše.

Samotné flashování je téměř tak jednoduché, jako nainstalovat program na stolních windows. Stáhneš si ROM (soubor s názvem ruu_signed.nbh), k tomu si stáhni flashovací utilitu (viz příloha) a dej do stejné složky jako ROM. Pak vypni X1, nahoď BootLoader (volumedown+powerbutton), připoj k PC, spusť flasher a pak už tě to bude samo navigovat k tomu, co máš dělat. Flash ROM trvá necelých 5 minut.
Pokud stažená ROM má název kovsimg.nbh, tak ji buďto přejmenuj na ruu_signed.nbh a pokračuj podle návodu výše, nebo pokud máš nějakou nevyužívanou microSD kartu, tak ji vyformátuj na FAT32, hoď na ní ROMku přejmenovanou na kovsimg.nbh, dej do vypnuté Xperie a nahoď BootLoader, pak už tě to zase bude samo navigovat na displayi. To je flashování přes kartu.
Přílohy
CustomRUU.rar
Flashovací utilita z xda-developers.com;
Zabaleno do RAR.
(370.41 KiB) Staženo 135 x
Bitom
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2007 18:28
Zařízení: Xperia X1
Kontaktovat uživatele:

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od Bitom »

oki, díky moc :grin:
A ještě bych měl jednu malinkou prosbičku :lol: Jakou ROMku mám stáhnout? Díval jsem se na xda-developers, ale fakt nevím, kterou stáhnout... V tomhle se vůbec nevyznám :oops:

-- doplnění předchozího příspěvku (pon úno 01, 2010 0:46) --

Tak jsem si nakonec vybral tuhle ROMku... snad to půjde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=542664" onclick="window.open(this.href);return false;
Doufám, že nebude moc pomalá...

-- doplnění předchozího příspěvku (pon úno 01, 2010 11:00) --

Tak jo... jdu na to :D

-- doplnění předchozího příspěvku (pon úno 01, 2010 11:06) --

Wow... to byla rychlost :D :D
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No vidíš :)
Před prvním flashem se bojí každý, pak už to půjde jak na běžícím pásu. ROMky si vybírej podle toho, co vyhovuje tobě. Jestli chceš mít nějaké nástavby UI jako manila atd. ,nebo naopak čisté ROMky, které si sám přizpůsobíš. Nainstaluj software, který používáš běžně a dej ROMce tak týden, pokud bude stále stabilní a svižná, tak není problém. Zrovna tuhle jsem já netestoval, vybírám si ty uplně čisté, tzv. vanila ROM, u téhle bylo na můj vkus předinstalováno až moc softwaru, který bych nevyužil.
Bitom
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2007 18:28
Zařízení: Xperia X1
Kontaktovat uživatele:

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od Bitom »

Tak ta ROMka byla na prd :lol: Zkusil jsem ještě další tři a nakonec jsem skončil TADY :grin:
Je to opravdu jednoduché... ještě jednou děkuju moc za návod :grin:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Rádo se stalo :wink:

Já teď testuju WM 6.5.x Valkyrie v5.7 FireStorm, konkrétně ten čistější build XPERIO a zatím šlape celkem dobře, uvidím po týdnu.
Bitom
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2007 18:28
Zařízení: Xperia X1
Kontaktovat uživatele:

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od Bitom »

Dneska se oteplilo, tak jsem šel vykopat auto a zkusit to :lol: Bohužel to pořád nefunguje... vůbec se spolu s rádiem nekamarádí :cry: :cry:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak to už fakt nevím. Zkontroluj jestli máš na PDA určitě zapnutou viditelnost zařízení a pro jistotu raději i zaškrtni možnost 'Receive all incoming beams' v Start-->Settings-->Connections-->Beam .

Pokud ani to nepomůže, tak zkusit jiný radio. Teď nemyslim to v autě :tlem: , ale jako radioROM. Já mám verzi 1.16 , myslím, že jsme někde v sekci o X1 řešili různé verze radia a lidi tam psali zkušenosti s konkrétní verzí. Jinak bys je měl najít taky na xda-devu v X1 ROM development sekci. A pokud máš možnost, tak zkus s jiným telefonem jestli funguje bez problému synchronizace s rádiem v autě...náhoda je blbec.
Bitom
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2007 18:28
Zařízení: Xperia X1
Kontaktovat uživatele:

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od Bitom »

Před Xperii jsem měl E-Ten M700 a ten fungoval dobře...
Zkusím teda jinou verzi radioROM... snad už to pak půjde...

-- doplnění předchozího příspěvku (sob úno 13, 2010 19:58) --

Tak už to funguje :grin: Vytáhl jsem na jeden den baterii z auta, pak jsem ji tam zase vrátil a chvilku jsem do toho vrtal a nakonec se to připojilo :grin: :grin:
kuclb
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát úno 05, 2010 20:42
Zařízení: Xperia 1

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od kuclb »

Farokh píše:Rádo se stalo :wink:

Já teď testuju WM 6.5.x Valkyrie v5.7 FireStorm, konkrétně ten čistější build XPERIO a zatím šlape celkem dobře, uvidím po týdnu.

Ahoj, koukal jsem na ty ROMky a kterou zkoušíš absolutně netuším. Mám v X1 R3AA010, je to rychlý, žádný problém, jen je to anglické. CHci češtinu. Můžeš mi doporučit? Ale doslova :lol: , protože i ve Tvém odkazu se ztrácím... Dík za radu.
A ještě mě napadlo, jak to udělat, abych mohl vrátit případně tu stávající... Nemám nikde kompu nic, je to ak po předchozím majiteli. Díky :oops:
KARBURAToR
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 01, 2010 15:42
Zařízení: SE Xperia X1

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od KARBURAToR »

Na xda-developers je návod na zálohu ROMky

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=462926" onclick="window.open(this.href);return false;
kuclb
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát úno 05, 2010 20:42
Zařízení: Xperia 1

X1 s WM6.5 - A2DP a BT handsfree problém

Příspěvek od kuclb »

Hmm, koukal jsem, ale netroufnu si, je to v angl. a stačí mi něčemu trošku nerozumnět a už to zpizdím. Znám se. Budu ještě hledat.Ale dík
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů