XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
dorko20
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 21, 2010 18:45
Zařízení: SE Xperia X2 4GB

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od dorko20 »

Tak som aj ja majiteľom Xperie X2 a napíšem sem pár dojmov.
Hneď na začiatku chcem povedať, že som na internete čítal nejaké tie recenzie pred kúpou, ale mobil som si vyberal hlavne podľa parametrov( dôležitá bola u mňa HW klávesnica, Rezistívny displej, kvalitný foťák, ...). Keby som však čítal aj názory užívateľov, tak tento mobil si asi nekúpim. A dobre že som tak urobil resp. neurobil, pretože aj keď ju mám len 3. deň, som s týmto telefónikom na 92% spokojný. Pred tým som mal Nokiu N95 ktorej som tiež nič nemohol vyčítať a od iných užívateľov na internete čítam samé negatíva.
Na mobil som dosť náročný (pôvodne som chcel Nokiu N900 ale keď som videl tú výdrž batérie, tak som dal ruky preč - nepotrebujem mať mobil 2x denne na nabíjačke. ) a v Xperii využívam všetky funkcie a možnosti s ktorými som veľmi spokojný. Mám tam najnovšiu aktualizáciu od SE, mobil mi za tieto 3 dni síce zamrzol, ale robila mi to jedna aplikácia (GpsGate) takže v podstate zamŕzanie minimálne, rýchlosť systému postačujúca.
Jediné čo ma štve je, že keď som chcel tez TV out pozerať nejaký film na televízore, film sekalo a nedalo sa to pozerať. Skúšal som aj iné nastavenia videa v prehrávači CorePlayer, no nepochodil som a stále sa to sekalo. Škoda, možno by pomohla nejaká konvertácia videa keďže to bol klasický 700MB film na PC.
Na koniec zhrniem moje SUBJEKTÍVNE ! dojmy:
+ displej je veľmi kvalitný, pozeranie fotiek/filmov/... je krása a takisto je dobre citlivý na dotyk, reaguje veľmi dobre
+/- celkovo systém nie je pomalý, pri spúštaní náročnejších(väčších) programov však cítiť nejaké to "oneskorenie"
+/- fotoaparát robí pekné fotky, nečakajte však zázraky, megapixely nie sú všetko
+ na druhú stranu má foťák veľa nastavení čo ma potešilo
+ veľmi sa mi páčia HW tlačítka pod displejom (hlavne optické tlačítko v strede - parádna vec)
+ dobre riešená nabíjačka
- bral by som miniUSB konektor
+ parádne slúchadlá dodávané s telefónom
+ na klávesnici sa fakt fajne píše
- pri fotení treba správne držať telefón, pretože pri stlačení spúšte sa vysúva klávesnica
- trošku slabšia wifi (zhruba ako na N95)
- pamäťovka pod krytom (nie však pod batériou)
- hlavné menu sa nedá upraviť podľa vlastných predstáv (aspoň potriediť ikony do priečinkov keby sa dalo)

Takže zatiaľ toľko, keď ma niečo napadne/ na niečo nové prídem tak sa ozvem. Ak by mal niekto záujem sa niečo opýtať, kľudne, rád odpoviem.
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Qaz »

dorko20 píše: - hlavné menu sa nedá upraviť podľa vlastných predstáv (aspoň potriediť ikony do priečinkov keby sa dalo)
použij nějakého správce souborů a běž do \Windows\Start Menu\Programs a tam jsou všechny ikony co máš v menu. Můžeš si vytvořit složky a přesunout do nich ikony podle tvých představ.
DanielX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř říj 29, 2008 21:14
Zařízení: SE Xperia X2, HP iPAQ 114
Bydliště: Opava

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od DanielX »

S posledním firmware není už třeba používa GPS Gate, ten se mi na předchozích firmware choval divně taky. Stačí nakonfigurovat GPS na COM port a v navigaci použít stejné nastavení (např. u TomTom ne interní GPS, ale ručně parametry).
Jinak já poslal X2 do servisu, poškodil se zámeček stylusu (nechápu proč je tam plastová zarážka, když na P1i byla kovová), nechápu proč byl v balení jeden stylus a vůbec mě dostalo, že se nedá nikde náhradní sehnat. Samozřejmě, že jsem díky tomu stylus ztratil, tak jsem zvědvý zda mi servis dá nový a navíc jsem je poždál o zakoupení náhradního. Jestli je nebude mít ani servis, tak už nevím, na dotaz SE se nikdo neozval (typické). Všechny předchozí modely SE a i jiných výrobců dávají náhradní stylus, tady šetří na nesptávném místě... tak uvidíme. Jo a ještě mi začal cvakat pravý spodní roh displeje, ne sice moc, jenže když už jde do servisu...
Jo a taky začal divně zlobit Pocket Outlook. Používám IMAP a před nějakou dobou se stala taková divná věc, že při aktualizaci schránky skončil na připojování. Sice klasicky aktivoval datový profil a připojil se k Internetu a tam zůstal viset, pak napsal že se nemůže připojit k serveru. Ně vždy pomohlo, ručně vypnout připojení, killnout Outlook, zapnout ručně připojení a pak Outlook. Dělalo to z datovým tarifem i Wi-Fi. No až se vrátí ze servisu, tak stejně udělám MR.
dorko20
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 21, 2010 18:45
Zařízení: SE Xperia X2 4GB

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od dorko20 »

Qaz vďaka za radu, to ma nenapadlo :oops:
Inak k tomu gpsgate, vedel som že to netreba inštalovať, ale Igo8 mi odmietal pracovať a nenašiel gps. Gps mám nastavený na com0 a nevedel ho nájsť, tak som si dal Sygic a ten to vyriešil bez zbytočných rečí :)
P.S. ja som kúpil pol ročnú X2-ku a tiež ju musím dať do servisu, pretože je zošúchaná taká fialová vrstva na sklíčku foťáka (neviem či je to polarizačná vrstva alebo niečo podobné) a fotky sú teraz také s "bielym nádychom" :(
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

K tomu iGo: Musíš si nastavit ručně port a rychlost v souboru sys.txt, který je ve složce s iGo, ideální je nastavit si tam port 4 a rychlost 4800 , protože to je defaultní nastavení GPS ve Windows Mobile, takže po hardresetu nebo updatu firmware nebudeš muset nic měnit.
Sjone
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:17
Zařízení: SE750 -> Touch HD -> E51 -> Desire Z

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Sjone »

Chtěl jsem se zeptat... jak je na tom teď X2 co se týče odladěnosti systému? Všude možně se na ní nadávalo, jak se seká, mrzne a tak vůbec... Podle poslední reakcí tady mi přijde, že jsou uživatelé celkem spokojení. Dostala nějaké hotfixy nebo nový FW? Mohli byste mi jí doporučit nebo raději jiné zařízení?

btw. prý je problém jí nějak přeflashovat vlastní rom. Platí to stále?
jeron
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 26, 2014 13:40
Zařízení: xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od jeron »

Zdravím, mám Xperii X2 a spadl mi tam software, naběhne jen logo SE. Telefon lze uvést do download modu stlacenim volume down+power. Mám stáhlou flash X2_1230-7152_GENERIC_CZ_R3AA035_CDF1231-7599_R10A.software ale nevím jak a čím to mám do telefonu nahrát. SE upadete service tento telefon nepodporuje. Předem díky za rady.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů