XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Mno, taky se divím, že si SE takhle prasí vlastní práci. Kdyby tam radši místo všech vychytávek a kravin dali ultra čistou ROM, tak by byli i ti nejméně pokročilí uživatelé spokojeni a v případě potřeby by si zbytek doinstalovali. Já se osobně těšim, až se mi dostane X2 taky do ruky, nedělám si moc hlavu se zpraseným SW, to vždycky chlapi na xda dokážou napravit, ale věřím, že nové uživatele to musí dost odradit. Když si představím, že jsem se hypoteticky rozhodl koupit si první WM zařízení, najdu si dejmetomu na internetu, že X2 by mi po HW stránce vyhovovala, zajdu si ji otestovat do obchodu, se zklamáním zjistím, že je systém totálně zaprasený, nestabilní a pomalý, tak si vyberu jinou platformu a o Windows Mobile si udělám dost nepěkný obrázek... Tohle si zřejmě ani SE ani Microsoft neuvědomuje, hlásí všude jak jdou vstříc uživatelům, ale tahle taktika 'narvi tam co můžeš' podle mě jen odradí případné uživatele.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

Vy jste taky se vším nespokojení. :lol: Ale buďme rádi, pravděpodobně se release zdržel kvůli nové verzi Rybičky 2.1, kde přibyde nová v barvách SE, která bude měnit velikost podle dnů v měsíci... :lol:
Tím chci ironicky naznačit, že se ztotožňuji s názorem, že se výrobci snaží co nejvíce zas.rat systém svými pí****nami, o které vůbec nikdo kromě pár lidí nestojí. X Panely v X1 totálně propadly a tahle grafická kravina v X2 ve mě vzbuzuje silnou averzi. A jestli X2 nebude podporovaná na XDA, tak se z toho majitelé za chvíli po**rou!!! :evil:
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Přesně toto se dalo očekávat, jen s větším zpožděním. Na SE mám rád jedinou věc a to jsou GSM moduly které vyrábí ericsson. Zlatý ericsson od sony bych už nechtěl po zkušenostech s telefony, PSP, PS a telkou nic ani zadarmo!
nohott
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 19, 2010 10:05
Zařízení: xperia x2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od nohott »

Dobrý den.
Potřeboval bych poradit. Vlastním xperii x 2 a jsem spokojen, Ale trochu hůře vidím na blízko. Bez brýlí mám potíže s čtením textu v SMSkách. Znáte nějaký zoomovací program jako třeba Zoom+ pro Symbian? Díky za tip
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Jiří Hrma »

nohott: Zkus nejprve v nabídce Start/Nastavení/Systém/Displej - Velikost textu, zvětšit hodnotu na vyšší. A kdyby to pořád nebylo ono, tak jsem ještě přes Google narazil na tuhle ulititu, která ale vypadá, že už je staršího data, takže otestuj trial verzi a snad to bude fungovat.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

Co se tyce GPS,reseni je a to pres prográmek GPS Gate,ktery jsem tez zkousel,ale v rozhorceni z X2 jsem ho otestoval jen okrajove nebo spise nevyzkousel vsechny jeho moznosti.
Řešení jest zde: http://forum.semania.cz/index.php?topic=24829.0" onclick="window.open(this.href);return false;
I tak by to bylo pro mne velice krkolomne reseni.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

GPS Gate je OK, vypadá to krkolomně, ale je to celkem jednoduché a hlavně funkční!
Mortscript se vůbec nemusí použít, stačí viz dole použít nastavení, kdy se tento rezidentní program spustí při spuštění TT a o5 po ukončení se sám zavře. ;-)
http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=34100.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

Ja vim,ale uz je to neco navic co do toho musi zasahovat a proti tomu mam averzi.
SE ma co delat aby odladil hlavne stavajic firmware.
martiq
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 29, 2010 19:48
Zařízení: Xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od martiq »

Zdravím,

prosím o radu. Po prvním zkušenostech s Xperií X2 mi je jasné, že se nevyhnu přeinstalaci firmwaru, ale mám problém vytvořit si zálohu pomocí PC suite - tento program nedokáže detekovat telefon. ActiveSync bez problémů pracuje (nemám nainstalován Outlook, proto kontakty nezazálohuje, jinak ale s telefon funguje dobře). Ale PC suite ani pomocí kabelu ani bluetooth zařízení nespáruje. Vypnul jsem co se dalo antivir, firewall, ale ani na jednom pc to nelze spárovat, vše podle průvodce. m.
Martin V.
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: ned úno 10, 2008 20:47
Zařízení: HTC One X, Blackberry Bold 9790
Kontaktovat uživatele:

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Martin V. »

Jen těžko to spojíte s PC Suite, k tomu slouží soft od Microsoftu - Centrum zařízení Windows Mobile
martiq
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 29, 2010 19:48
Zařízení: Xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od martiq »

V návodech je napsáno že PC suite je pro OS XP a Centrum zařízení Windows mobile je pro Visty. Já mám XP.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od radospol »

pre xp je active sync.
ked nemas outlook,tak si zalohuj kontakty cez nejaky pim zalohovac(pimbackup....) po preinstalovani rom das obnovit a mas kontakty,sms... zase nahodene.
martiq
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 29, 2010 19:48
Zařízení: Xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od martiq »

Určitě vyzkouším. Díky moc!
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Standa »

Tak mám doma na pár dní Xperii X2 a musím zaklepat... problémy s nestabilitou, prosvěcováním a rozdílnou citlivostí, jak psal htcjirka, zatím nemám. Co se GPS týče, mám jen mapy od Googlu, a ty GPS modul používají bez problémů. Jako jediný problém zatím vidím v dost pomalém systému, na tom SE doufám zapracuje.
Jinak vzhledově perfektní telefon - konečně nějaký výrobce, který vše neodbyde leskem a jednoduchým (bez)tvarem pro "designově nenáročné", jako většina výrobců. Zatím jsem velmi spokojen.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od radospol »

zaujimave. x1 som predal aj ked sluzila vyborne a x2 asi preskocim a pockam si na jeho nastupcu. Zatial sa vydam do ,pre mna,nie prilis vonavych vod a skusim HD2.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

Jako jediný problém zatím vidím v dost pomalém systému, na tom SE doufám zapracuje.
Pomaly system je u Xperie slabe slovo,jinak forum na semanii hovori za sve,bohuzel sama negativa.Jsem rad ze jsem se Xperie X2 zbavil,navic pod 1GHz uz u WM nejdu.
Jinak drzim palce Stando at to s X2 vydrzis a at se SE pochlapi a vyda poradny upgrade.
Jedinny SE posledni doby ,ktery jsem mel moznost osahat,ozkouset a zaujal je X10.
Jinak je fajn ze SE si jde svou cestou co se tyce designu.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Standa »

No tak s X2 to zatím vypadá dobře. Ale:
1) Mám riskovat, že SE nevydá podařený update a tím pádem bude z X2 krásná, špatně použitelná hračka?
2) Za pár dní možná MS představí WM7, a co když se mi bude líbit? S updatem WM7 pro X2 asi příliš počítat nemůžu... :-)
3) Qualcomm MSM7200 byl už v době vydání dobrý max. pro smartphony, ne pro pda.

Asi budu muset nějaký měsíc počkat a uvidím.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No tak nějak, nejlepší je počkat. Co se týče ROM, tak si myslím, že se brzy dočkáme podpory na xda-devu, protože v sekci o X1 už způsobil příchod X2ky slušnej rozruch a zakládají se tam vlákna ohledně X2, takže si myslím, že brzo xda team založí samostatnou sekci pro X2ku.
Martin V.
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: ned úno 10, 2008 20:47
Zařízení: HTC One X, Blackberry Bold 9790
Kontaktovat uživatele:

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Martin V. »

V podporu v XDA moc neverim, ale třeba se stane zázrak. Jinak X2 je opravdu příšerná a jediná slušná ROM má vyjít v květnu, navíc ale má být poslední, takže jestli se nepovede, tak už ten telefon nikdo nezachrání. Ostatně já si myslím, že SE nezachrání už vůbec nic, ani X10....;-)
ozzy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 08, 2010 18:03
Zařízení: Xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od ozzy »

zdravím, právě jsem zakoupil X2 a chtěl bych přejít z CZ rom na EN. U X1 sem to kdysi nějak udělal, ale už si to moc nepamatuju :) Můžete mi někdo poradit nebo mě někam nasměrovat. Zatím se mi nepodařilo na netu najít solidní návod + utility. Díky moc.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů