XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od zapalkam »

Dobrý večer, záleží, k čemu ten telefon potřebujete - respektive jaké bude mít využití. Já osobně používám X2 proto, že je zde Windows Mobile - neboť mám několik pro svou práci potřebných programů registrovaných pro tuto platformu. Pokud chcete jen dotykový telefon event. s hardwarovou klávesnicí, určitě je X10 volbou - je tam systém Android od Google - který je odlišný - sám ale osobně nemám zkušenosti.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ahoj,
jak už psal 'zapalkam', jde hlavně o tvé požadavky. Pokud hledáš nějaký 'lepší' dotykový telefon, případně s qwerty klávesnicí a zároveň nevyužiješ všech pokročilých funkcí systému Windows Mobile nebo by tě nebavilo se rýpat v systému, tak bych spíše doporučil nějaké zařízení s Androidem, poslední dobou je na trhu dost pestrý výběr.
Abych odpověděl na předchozí otázku ohledně X2ky a stylusu - ano, s Xperií X2 je v základním balení i stylus a díky rezistivnímu dotykovému displayi se dá používat. Otázkou je, zda je to výhoda, či ne. Někteří uživatelé (včetně mě) to považují za výhodu, protože díky stylusu je ovládání mnohem přesnější a uživatel není závislý na různých fingerfriendly rozhraních s obřími tlačítky. Druhá skupina uživatelů považuje ovládání stylusem jako 'staromódní' s tím, že ovládání prsty je pohodlnější. Celkově je X2 konstrukčně výborně provedena, všechyn díly perfektně pasují a jak na pohled, tak na pohmat působí jako high-end zařízení. Velkým mínusem je ale hodně nedotažená softwarová část, kterou se snaží poslední dobou dohánět SonyEricsson pomocí updatů. Více info o X2ce v recenzi.
Calwen
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 29, 2010 18:34
Zařízení: LG KF

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Calwen »

Nejsem žádný mobilový koumal, opravdu ho potřebuju jen na velmi časté psaní sms, občasné telefonování a připojení na wifi. To jsou nejaktivnější funkce. Samozřejmě takové přehrávání mp3, foto a video. V systémech se nevydnám, takže Android je něco naprosto nového.
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od marcelino »

Tak choď do nejakého shopu ošahať SE Vivaz PRO - klávesnica úplná špica, foto 5 mpx, video HD, 8Gb karta v balení a ma ňu sa tých mp3 a fotiek zmestí habadej.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Doporučuji založit si vlákno v sekci "Jaké zařízení si mám koupit". Tam chodí víc uživatelů, stačí sepsat do tématu stručně požadavky na zařízení a určitě ti někdo poradí.
beda2v1
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát čer 18, 2010 17:36
Zařízení: notebook

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od beda2v1 »

muzu se zeptat jak jste s timto spokojeni po delsi dobe ? a zdali je mozne to flashnout nejakou lepsi ROM ? a jak je na tom vykonove ? a jaka je rychlost zarizeni v porovnani s procakem Omap 600 MHz ? jak dlouho vydrzi ? jake kvlaity ma klavesnice? slaby tam nainstalovat navigace pro win 6.1 ?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Odpovím v rychlosti jenom na pár obecných dotazů:

1) Ano, lze flashnout jinou ROM, buďto oficiální, nebo neoficiální. Na xda-devu už byla vytvořena přímo sekce pro Xperii X2.
2) Drtivá většina programů, na které jsi zvyklý z WM6.1, jde bez problémů nainstalovat i na WM6.5 (ještě jsem se nesetkal s programem, který by nebyl kompatibilní).
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od zapalkam »

Po cca 3 měsičním užívání xperie X2 - mohu shrnout - jsem spokojen.

Po stránce výkonové je určitě pomalejší než s 1 Ghz procesorem - ale jak psal Farokh - všechny programy, co jsem používal na wm 6.1 bez problémů fungují na wm 6.5.3. Update byl velký krok vpřed - je nutno doisntalovat SD card fix - jsou uváděny potíže s vymazáním karty - já ho za dobu používání nezaznamenal. Se stabilitou potíže nemám - mám ale provedeny doporučené tweaky přes SK Tools a zároveň pravidelně provádím Autoclean se stejnou utilitou. Je výrazně lepší a funkční GPS - než jsem měl předtím na PDA (IPAQ 614c) - fixace je velmi rychlá - a přesná. Navigaci jsem zkoušel stáhnout ze stránek SE podpory Gokivo - funkčně je vcelku slušná - ale používám minimálně.

Praskajicí kryt jsem nezaznamenal - nosím ho v originálním přiloženém pouzdře - po stránce kvality zpracování zatím nevidím problém.
Fugas
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 09, 2009 12:51
Zařízení: SonyEricsson Xperia X1, X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Fugas »

ha asi sem starej nebo extremne blbej, ale nedokazu na sve X2 spustit normalni WM a ne ty omalovanky... a hlavne vubec se v tom nastaveni neorientuju...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

WM 6.5 bohuzel jsou omalovany,nic s tim nenadelas.Zadne prepinani mezi starym menu jak znas z WM 6.1 a tim novym od WM6.5 neni.
Fugas
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 09, 2009 12:51
Zařízení: SonyEricsson Xperia X1, X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Fugas »

nj ale na vise zminene recenzi je videt klasicka obrazovka... pripadnej prechod na 6.1 asi neni moznej co?... mno asi nezbejva nez vymazat ten balast a nahodit treba spb mobile shell :( vypada to na dlouho noc
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od tslany »

Ale pokud by mi někdo X2 daroval, tak klidně mohu vyrobit ROMku s přepínáním :tlem: (Ano, už to pro X1 finishuju, během měsíce bych to měl vydat)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

Kterou obrazovku mas myslis?Today?Ten klasicky znamy z WM6.1 samozrejme nahodit jde v nastaveni Today samozrejme,kde jinde.
Ja myslel ze temi omalovankami myslis menu Start a ty kaskadovite nabidky.
Fugas
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 09, 2009 12:51
Zařízení: SonyEricsson Xperia X1, X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Fugas »

no myslel jsem jak today tak ty nabidky... ale ten klasickej today mi tam nejspis jaksi chybi :( no nic musis se stim nejspis nejak vyrovnat a dostat se tomu na kloub...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

Ale nechybi,je tam take,musis si to spravne zaskrtnou v today nastaveni a odskrtnou pryc to defaultnI.
Jinak klasickou nabidkou start nijak neprepnes.
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od zapalkam »

Přesně tak - zrušit v Nastavení...Domů...vybrat Položky...zrušit Windows výchozí a zaškrtnout položky k zobrazení - funguje to, měl jsem to chvíli tak nastavené, ale současná Today mi vyhovuje více...
Fugas
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 09, 2009 12:51
Zařízení: SonyEricsson Xperia X1, X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Fugas »

hej luxus... dik konecne aspon normalni today :) ted jen poresit ten vzhled nastaveni a mozna se v tom vyznam ;)

edit: no tak prozatim nejzavaznejsi otazka... jde nejak ten "tapaci" vzhled vsech moznych nabidek a nastaveni prepnout do toho stroheho 6.1 (a starsiho) vzhedu? vazne me nebavi tapnout a prejet prstem pres display abych se dostal na dalsi zalozku :(
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od zapalkam »

To netuším, neboť mně vyhovuje současný vzhled - snad přes nějaké "themes" z netu - nevím. V systému jsem nic takového nenašel.
Fugas
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 09, 2009 12:51
Zařízení: SonyEricsson Xperia X1, X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Fugas »

dalsi naprosto stupidni otazka... kde najdu kolonku na zaskrtnuti ze krizkem vypnu aplikaci a ne ze ji to hodi jen na pozadi?... vazne nechapu ze kdyz sem zacinal na 6.1 tak jsem si na vsechno tak nejak prisel sam ale na 6.5 sem zmatenej jak lesni vcela...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

Fugas píše:hej luxus... dik konecne aspon normalni today :) ted jen poresit ten vzhled nastaveni a mozna se v tom vyznam ;)

edit: no tak prozatim nejzavaznejsi otazka... jde nejak ten "tapaci" vzhled vsech moznych nabidek a nastaveni prepnout do toho stroheho 6.1 (a starsiho) vzhedu? vazne me nebavi tapnout a prejet prstem pres display abych se dostal na dalsi zalozku :(
Uz jsem ti jednou psal ze nelze.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů