problem s TCPMP

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

problem s TCPMP

Příspěvek od 1979 »

nevíte někdo proč mi nejde spustit TCPMP?
zkoušel jsem dvě verze a obě jdou nainstalovat, ale když je chci spustit, hodí mi to hlášku že to nejde a že mám vývojářům poslat soubor crash.txt a že se program zavírá...
nevíte někdo co s tím?
potřebuju přehrávač, kterej zobrazí i titulky...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

problem s TCPMP

Příspěvek od Jiří Hrma »

V sekci věnované Samsungu Omnia jsem dával upravenou verzi, tu si zkoušel? I když mám zase pocit, že v ní není podpora pro titulky.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

problem s TCPMP

Příspěvek od KVARK »

Jen tak mimochodem.... tu upravenou verzi jsem našel Já.... :tlem:
Bezemě by vlastně lidé se Samsugy zůstali odkázaní na CP, který není na Omnie vůbec dělaný(narozdìl od Qualcommů v CP přehrávají až o 40% pomaleji). Jo, samochvála smrdí, ale nemohl jsem si pomoct.... :lol:

1979: Na X1 je lepší CP. TCMP na Qualcommech přehrává některé formáty až 10x pomaleji. Sám to mám ověřené.
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

problem s TCPMP

Příspěvek od 1979 »

no já hlavně potřebuju nějaký soft, který umí zobrazit titulky...což mi CorePlayer, který mám a skvěle funguje, nedokáže...
máte tedy nějaký jiný tip na přehrávač, co zobrazí titulky a bude si rozumět s qualcomem?
díky
Fugas
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 09, 2009 12:51
Zařízení: SonyEricsson Xperia X1, X2

problem s TCPMP

Příspěvek od Fugas »

si muzes jakoby vypalit titulky do videa pres PocketDivXencoder a dal pouzivat CP
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

problem s TCPMP

Příspěvek od KVARK »

Ano, řešil jsem to prostě stejně jako Fugas. Akorát to trvá celkem dlouho, než se video v Enconderu upraví.
Těd´ už tyhle věci neřeším, jelikož Xperia není schopna utáhnou víceméně žádné video/film, na který na netu narazím.
Takže CP používám akorát na přehrávání písniček.
Fugas
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 09, 2009 12:51
Zařízení: SonyEricsson Xperia X1, X2

problem s TCPMP

Příspěvek od Fugas »

je pravda ze clovek musi ubrat na kvalite aby to jelo v pohode... v tomhle me X1 opravdu sklamala snad se to nekdy v budoucnu (do koupe noveho zarizeni) vyresi :???:
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

problem s TCPMP

Příspěvek od KVARK »

Mohu tě ujistit, že už tento týden se to právě, že vyřešilo. Jelikož na český trh dorazilo HTC HD2.
Takt procesoru(1GHz) sice vypadá jenom na dvojnásobný výkon oproti X1. Nicméně tě mohu ubezpečit, že skutečný výkon je zhruba 4x až 5x vyšší. Jestli nevěříš, tak odkážu na příslušné stránky, které vše potvrzují.
Bohužel u X1 použil výrobce extrémně pomalé jádro a zastaralé technologie, podle čeho to i vypadá. Kamarád má OmniiPRO(800MHz) a při přehrávání videa má v průměru 3x lepší výsledky.

Já jsem si X1 kupoval s tím, že za tu cenu(která byla dosti vysoká) něco také zvládne.
V tomhle ohledu jsem byl bohužel nemile překvapen. Nicméně HD2 je dalších 14.500 navíc.
Xperii jsem si tedy nechal, ačkoli vím, že po stránce výkonu je zbytečné od ní něco očekávat.
Akorát mě vadí, že na to, na co ji využívám(tedy na to, co ještě zvládne) by stačilo i zařízení o mnoho stovek levnější.
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

problem s TCPMP

Příspěvek od 1979 »

je fajn pročítat, jak se na Xperii nedají sledovat filmy, ale zkoušel jsem si na ní pouštět BigBangTheory a šlapalo to v poho...jen mi je divný, že by neexistoval žádý soft, který by ukazoval titulky a šlapal by podobně jak CP na Xperii...
vypalovat titulky do filmu pres encoder mi nepřijde jako nejlepší řešení...mám postarší notebook, který by dělal "přes noc" jeden díl...měl jsem před tím HP 614 a tam mi dobře šlapal TCPMP i s titulkama...ale Xperia mi ho nedovolí rozjet...
Fugas
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 09, 2009 12:51
Zařízení: SonyEricsson Xperia X1, X2

problem s TCPMP

Příspěvek od Fugas »

HTC HD2 je hezka vecicka, i kdyz je X1 moje prvni WM tak sem vyzkousel u kamarada tydlifouna i zminovane HD2, ale nejak mi vadi furt tapat po soft klavesnici (velmi casto pisu emaily a nejakej ten kecalek si u me moc noedpocine)... a kdyby pod HD2 strcily hw klavesnici tak bych nevahal a uz bezel do obchodu :)...

s tim vypalovani titulku, mam novejsi ntb takze to prome neni nejak extremni uz zminovanej bbt mi trva 6min (jeden dil)
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

problem s TCPMP

Příspěvek od KVARK »

1979:
Aha, BigBangTheory no to si toho tedy řekl.... :lol: A co takhle napsat v jakém formátu, rozlišení a bitratu to bylo?
Posuzovat výkon v přehrávání podle názvu videa....... proboha lidi.... :lolek:

Já mám verzi TCMP, který jede i na Xperii. Ztráta výkonu oproti CP je však v průměru o 30% a titulky taky nejedou.
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

problem s TCPMP

Příspěvek od 1979 »

neřešil jsem datový tok apod...šlo mi jen o to, že to Xperia přehraje a to mi stačí...jen ty titulky...ty mi pořád chybí...když budu vědět že se mi nějaký video seká, tak si ho prostě smažu a na film mrknu doma na telce...ale když vím že BBT šlape (v Coreplayeru), tak neřeším nic víc, než abych měl program, co mi zobrazí titulky a nesekal se...
Přílohy
BBT.JPG
BBT.JPG (29.02 KiB) Zobrazeno 4976 x
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

problem s TCPMP

Příspěvek od KVARK »

640x320 jede v pohodě jen při správném bitratu a formátu. Častokrát narážím třeba na wmv, nebo mov, ve kterém Xperia není schopna utáhnout ani rozlišení 400x200pixelů. Zato mp4 nebo 3gp utáhne v pohodě, to už je však věc, kterou zvládne i hloupý mobil do 3000,- ....takže žádná sláva....

Bohužel, jediná verze TCMP, která na Xperii funguje, titulky nepodporuje. Někde jsem četl, že titulky zvládala ještě nějaká velmi stará verze CP. Ale nemám ponětí o jakou verzi jde, ani kde ji sehnat. Jediným 100% řešením je Enconder se zapisováním titulek do videa. I když i v něm jsem párkrát narazil na problémy, jelikož si nedokázal přesně poradit s diakritikou.
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

problem s TCPMP

Příspěvek od 1979 »

jak to tak vypadá, ta mi nezbyde, než si to všechno převést...
můžu se tedy zeptat, stáhl jsem si ten DivXenconder, ale nevím co tam nastavit - jaký parametry, tak aby to v poho šlapalo v Coreplayeru na Xperii...sou tam nějaký přednastavený možnosti, ale nikde tam nevidím možnsot WVGA displeje...
dík za rady
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

problem s TCPMP

Příspěvek od KVARK »

Enconder nerozezná přístroje, na které to chceš konvertovat. Prostě musíš zhruba vědět jak nastavit kvalitu, aby to X1 rozdejchala. WVGA? Zkoušel jsi někdy na Xperii přehrávat video ve WVGA? :grin: Jestli jo, tak v ní máš asi nějaký silnější procesor než já....

Je celkem jedno, jaké rozlišení o jakém poměru stran zvolíš. Obecně však platí, že v maximální rozumná mez je tak asi těch 630x360. Na plynulost videa má největší vliv, když v Enconderu snižuješ kvalitu(datový tok), takže ani tak rozlišení jako ten datový tok. A vkládání titulek by mělo být někde vlevo nahoře(taková malá ikonka).

Jo a kvalita zvuku na plynulost má jen minimální vliv. Tzn. tu bych raději nesnižoval.
A poslední poznámka: Nevím jak je to v poslední verzi(já používám starší) ale u mě je z přednastavených možností nejlepší asi VGA(E8000), možnost PDA už je totiž přednastavená na příliš nízkou kvalitu.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů