Ovladače zvuku

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

Ovladače zvuku

Příspěvek od morris92 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli na X1 existují nějaké ovladače, či aplikace, které zlepší kvalitu reprodukce (hlavně ve sluchátkách) a přidá třeba více basů. Měl jsem upravenou SE W800i a pak SE P1i a tak trochu jsem se rozmazlil kvalitou zvuku. Hlasitost u X1 mi celkem vyhovuje, ale ta kvalita by mohla být lepší. Zkoušel jsem i ten SRS WOW HD, nebo tak nějak, ale buď nešel zvuk vůbec, nebo nešla regulovat hlasitost. Tak se ptám, existuje něco takového ? Myslím, že by to pomohlo více lidem.

jo, a na přehrávání používám orig. X1 panel. (vyhovuje mi)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Ovladače zvuku

Příspěvek od tslany »

Na WM o ničem jíným než SRS WOW HD nevím, ale je zajímavý že to nešlo :???: Kdyžtak zítra zkusím se podívat jeslti sem si nevymazal jednu verzi, která mi fungovala zatím všude spolehlivě
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Ovladače zvuku

Příspěvek od IkE Blaster »

Co použít jiný přehrávač a pohrát si s ekvalizérem? Jinak SRS mi také (a všem koho znám) funguje bez problémů
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Ovladače zvuku

Příspěvek od KVARK »

SRS má bohužel vliv jen na sluchátka. Škoda, chtělo by to vylepšit i kvalitu nekvalitního reproduktoru.
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

Ovladače zvuku

Příspěvek od morris92 »

jo, slyšel jsem, že SRS je asi jediné a nejlepší, ale jak říkám, jednu verzi jsem nainstaloval, udělal SR a nešel zvuk, tak jsem odinstaloval a bylo to OK, duhá verze se mi zdá, že šla (sice tam moc rozdíl nebyl) ale zase nefungovalo regulování hlasitosti. Systémové zvuky jsem měl na minimum a hrálo to stejně nahlas jako na maximum. A jiný přehrávač se mi ani zkoušet nechce, jsem na to ovládaní originálního zvyklý, a navíc si myslím, že ten ekvalizér nebude zas tak kvalitní, jako celý driver. Jinak zatím moc díky za snahu.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Ovladače zvuku

Příspěvek od tslany »

Try this :wink:
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Ovladače zvuku

Příspěvek od permar »

KVARK píše:SRS má bohužel vliv jen na sluchátka. Škoda, chtělo by to vylepšit i kvalitu nekvalitního reproduktoru.
Bohužel s tímto tvrzením nemohu souhlasit, za prvé vše záleží jakou verzi SRS chceš použít ,a na jaké zařízení ,typ PDA,ji chceš použít. Bohužel ,i tato vynikající utilitka nefunguje na všech PDA tak jak by měla,někomu to šlape,jiný to prostě nerozjede. Já mám verzi SRS WOW HD 1.5.1.0. přímo danou v české verzi ROM WM6.1 Glide od "pitky" pro Asus P535 a musím říct,že jak externí tak interní hlasitost je minimálně o víc jak 70% lepší než bez této aplikace. Stejnou verzi jsem nedávno dával ,instaloval do Asusu P835 , verze SRS WOW HD 1.5.1.0 ,ale po restartu jsem musel ještě provést úpravu v registrech :HKEY_LOCAL_MACHINE/Drivers/Builtin/BtA2dpSnd/OldDriver měl by tam být bta2dp.dll
ten jsem musel přepsat na wavedev.dll a opět soft restart. Prostě je to individuální....
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

Ovladače zvuku

Příspěvek od morris92 »

2 tslany : Zkusil jsem tvou verzi, nainstaloval, SR a když jsem zapíchl sluchátka, tak se neobjevila ani ikona HF a když jsem otevřel přímo WOW HD tak to řeklo error, že driver no loaded nebo něco takového. Zvuk samozřejmě nešel. Jinak dík za snahu.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Ovladače zvuku

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

2 morris: po instalaci tohoto softu je nutné provést SR.
Kdyby to nešlo ani potom, mám verzi, která funguje na xperii. Ikdyž ono se to liší nejen u každého zařízení, ale i u každé ROM.
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

Ovladače zvuku

Příspěvek od morris92 »

2 Farokh : SR jsem prováděl vždy, i jsem to psal. Ale nikdy nefungoval korektně.
ROM mám 1.03.927.11, je to česká romka přímo z obchodu, zatím si na flash netroufám, ale určitě bych v budoucnu zkusil nějakou rychlejší.
Ale pokud bys to pro mě udělal a poslal mi ten driver na mail, byl bych ti vděčný, třeba zrovna tento pojede. Díky moc
email : [email protected]

jinak, vím že to sem moc nepatří, ale jak dostanu obrázky alb do přehrávače resp. kam je vložit, mám je ve složkách spolu s empétrojkama (tak to fungovalo na p1i) ale tady se mi při přehrávání nezobrazí. Díky
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Ovladače zvuku

Příspěvek od KVARK »

Obrázky alb se řeší přes PC program MP3 Tag.
Ale nezkoušel jsem, takže moc nenapovím.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Ovladače zvuku

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

2 morris: Já ti to hodim sem, až to bude potřebovat jiný uživatel, tak ať zas neshání.

V příloze je RAR balík, tam je několik souborů a návod na instalaci. Nebuďte líní a koukejte do návodu, záleží na tom, v jakém pořadí se to nainstaluje :wink:
SRS WOW HD (X1 funkcni).rar
(73.77 KiB) Staženo 147 x
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

Ovladače zvuku

Příspěvek od morris92 »

Díky, readme jsem si četl, ale omlouvám se - nevím co přesně dělat s tím Loaderem. Nejsem v tom zas tak sběhlý xperii mám sotva 14 dní. Do te složky s registrama jsem se dostal, našel jsem tam soubro Flags, ale nevím co dál.
Díky za odpověď a ještě jednou se omlouvám.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Ovladače zvuku

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

U klíče Flags přepsat hodnotu na 00010002
Pak si Loadera nevšímej. Nebo pokud máš na to program, tak stačí spustit Loader a nechat přepsat registry automaticky. Resco File Explorer s registry pluginem to umí třeba. Ale takhle plně stačí to ručně přepsat.
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

Ovladače zvuku

Příspěvek od morris92 »

Supr. Díky... driver mi ale stejně nefunguje :( nelze regulovat hlasitost, asi fakt záleží na ROMce. Ale nevadí, i tak děkuju, zase zkušenost navíc :)
maza
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon zář 07, 2009 10:49
Zařízení: SE xperia X1

Ovladače zvuku

Příspěvek od maza »

Ahoj,

mam xperii asi dva tydny a zajimalo by me jestli existuje i neco pro zlepseni zvuku nahravani videa. Zvuk nahravany prostym zaznamnikem je celkem kvalitni ve srovnani se zvukem videa.

děkuji za radu

T.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Ovladače zvuku

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Hledal jsem to na xda-devu a zatím jsem řešení nenašel. Taky mě to trápí. Přes poznámky se zvuk nahrává výborně, ale u videa je to bída. Natáčí sice 29fps, ale do formátu 3gp, takže se používá audio kodek AMR, což je hodně chabý, ledajaká nokie dneska natáčí do AVI se zvukovým kodekem MP4. I u staršíhho HTC Universal to šlo nastavit, takže mě to u X1 docela dopaluje. Ale zkusim ještě kouknout do registrů jestli nenajdu odpovědné klíče.

EDIT: v registrech rovnez bezuspecne :(
maza
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon zář 07, 2009 10:49
Zařízení: SE xperia X1

Ovladače zvuku

Příspěvek od maza »

No bída to je velika a je to škoda, protože na to ten přístroj určitě má. Každopádně díky a pokud by se podařilo najít nějaké řešení tak sem s ním:)

díky

T.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů