Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
notfake
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 02, 2009 22:04
Zařízení: omnia

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od notfake »

Ahojte, takze mam takyto problem, mam samsung omnia a mam mounost vymenit za xperiu, s kompletnym prislusenstvom, ale bez zarukylebo je z anglicka. Telefon ma pol roka, nepraska a klavesnica hardwerova funguje. Myslite si ze sa ni to oplati vymenit aj ked x1 nema zaruku? Lebo citam problemi x1 a ma to odradzuje, ale zas niektory clenovia pisu ze maju telefon uz dlho a ziadny problem. A este by som sa chcel spytat na co by som si mal dat hlavne pozor pri vymene, co si hlavne vsimat aby som potom nelutoval. este by som sa chcel informovat, ked praskne kryt na xperii, treba ho menit kvoli funkcnosti alebo si to davate menit kvoli vzhladu? A len tak sa informativne este chcem spytat, je tu v teme napisane viac chyb v omnii, vedel by niekto napisat kolko tak priblizne stoji oprava? napr. ked odide reprak- cena, zakladna doska-cena..atd.. A vsetky xperie su kazive, aj tie co sa vyrabaju teraz( myslim tym teda novsie), alebo ako je to mozne ze niekomu sa kazia niekomu nie. Viete mam takeho,, cerva" v hlave, aj tak rozmyslam nad tou vymenou a ten zarucak ma hneva, lenze sme s jedneho meste tak by som to isiel aj pozriet ale xperia sa mi lubi odvtedy jak vysla ale nemam som tolko money, a teraz ked je tak na dosah ruky zas nemozem a kebyze ju idem pozriet tak by som to asi vymenil. viete xperia by ma teda vysla za 210 eur, lebo tolko ma vysla omnia, a este by mi dal aj nove sluchatka v hodnote 60 eur + pametovku.Dakujem za vsetky odpovede a nazory.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

xperia problem s klavesnicou?Pomoc pri vymene telefonu...

Příspěvek od radospol »

Ja mam striebornu pol rocnu xperiu, a nemam ziadny problem. Kamos ma tiez a jemu sa kryt praskol. Ale nicomu nevadil vsetko aj tak fungovalo. Ale ja som mu ten kryt zalepil sekundovym lepidlom:)) a drzi.
notfake
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 02, 2009 22:04
Zařízení: omnia

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od notfake »

a myslis ze je blbost vymienat aj ked xperia nema zaruku? mne nevadi ked ten kryt aj praskne, len aby sa hlavne mi nepokazila ta klavesnica alebo nejaky hardwer, lebo by som sa v servise uz asi nedoplatil, ze?
xetron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: čtv úno 15, 2007 16:54
Zařízení: Htc Kaiser + Nokia N95
Kontaktovat uživatele:

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od xetron »

Ahoj. Nemám zkušenosti ani s jedním telefonem, ale do telefonu bez záruky, který plánuji používat bych asi jen tak nešel....Muže to byt nějaká blbost co se ti po**re a doplatit už se nemusíš... a že v dnešní době ty telefony nejsou vyráběny na výdrž ale tipoval bych životnost dnešních přístroju na pár let....Proto jsou záruky na 2 roky a co 2 roky si u operatoru můžeš vzít telefon, takže mám pocit že životnost se neřeší, protože výrobci +- počítají s tím, že špičkové modely stejně každý +- co 2 roky vymění....je to docela riziko bych řekl, a SE byl jednou dobou hodně poruchový, navíc se může podělat i SW že? A to prostě nezjístíš na oko :) Ja třebas měl kdysi vario a na tom mi na zaruku měnili základní desku 2 tydny před koncem záruky :) protože jsem podělal upgrade...byla to moje chyba a štěsti že to vzali, ale hodilo se to... Prostě je důležité si uvědomit že telefon může vydržet několik let ale něco se může stát i za pár dnů a co pak...Opravy jsou drahé... Je třeba uvědomit si jake riziko podstupuješ. Ale to nechám na tobě. Xperia je lákadlo ale já bych do toho třebas nešel :)
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od radospol »

Ja som mal zase cely zivot iba sedivky a ja s tym problem nemam a mam asi aj stastie,lebo som nemal nikdy ziadny problem:)
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od ziminix »

Osobně bych se toho nebál, kdo neriskuje, nic neztratí, ale také nezíská. Pokud se budeš k telefonu chovat šetrně tak nevidím problém.
notfake
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 02, 2009 22:04
Zařízení: omnia

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od notfake »

No a nejaky rady a postrehy na co si mam dat pozor pri vymene? neviem sa rozhodnut lebo jedna strana nadava a druha je neuveritelne spokojna, takze to asi zalezi na jaky kus natrafim, je tu niekto co ma xperiu bez zaruky a uz to poriadne olutoval pripadne neoutoval?
Dakujem
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od ziminix »

Myslím si, že o kusu to až tak není, ale prostě asi Xperia potřebuje šetrnější zacházení než jiné modely stejné konstrukce. Při výměně si hlavně vyzkoušej svoji SIMku, aby nebyl blokovaný. Všechno si prohlídni, taky displej, jestli není poškrábanej.
notfake
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 02, 2009 22:04
Zařízení: omnia

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od notfake »

vies, ja sa nebojim toho ze praskne klavesnica, to mi je jedno, ja potrebujem tie funkcie co to ma, len sa bojim aby sa nestalo volaco horsie, tym myslim aby sa nepokazila hlavne klavesnica a HW a SW. takze asi tak, je to tazke pre mna rozhodnut sa, ale zas mas pravdu kto neriskuje nic neziska. Ty mas tiez xperiu ci nie?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od ziminix »

Nemám, ale mají ji známí a všem drží v pohodě. SW se nepokazí, pokud se budeš držet osvědčených postupů a návodů.
notfake
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 02, 2009 22:04
Zařízení: omnia

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od notfake »

Ja nemam v plane nic instalovat ani podobne, proste pouzivat ako sa ma, len ten co ma tu xperiu ked ma v nej najnovsiu rom co je v cz jazyku to znamena ze ked ju kupoval v anglicku tak asi sa uz z romkou hral, ze?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od Svestka »

Vidíš, že jí nemí ani v podpisu ani ve vypsaných zařízeních. :) Jinak k té výměně není moc co říct je jen na tobě jestli chceš podstoupit to riziko nebo ne pokud ho podstoupíš a přístroj bude šlapat pár let tak jsi na tom vydělal nic víc nic míň. Software má tu výhodu, že se sám o sobě pokazit nemůže a pokazit ani není to správné slovo, software se může buď poškodit nebo například OS se může zpomalit díky software. Software se ale poškodí vpodstatě jen cizím přičiněním a to buď uživatele nebo jiného programu (předpoklad je fungující odladěný software). Zpomalování OS může dojít buď instalováním spousty programů, spuštěných programů na pozadí nebo zahlcením systému kdy už má spousty (někdy i nepotřebných) informací všude kolem ať jsou to nějaké logy, registry apod. Softwarové vady lze ale vždy vyřešit buď přeinstalováním nebo HR.

Edit: Rom si nahrát nemusel pokud je její součástí více jazyků včetně češtiny. Ale vzhledem k otmu, že píšeš nejnovější ROM tak to si jí potom pravděpodobně přeflashoval, to je ale jenom dobře, protože právě dodávaná ROM od výrobce X1 byla uživately hodně haněna především co se rychlosti týče.
notfake
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 02, 2009 22:04
Zařízení: omnia

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od notfake »

OK, tak porozmyslam a dakujem za kazdu odpoved, a vidim ze v popise je pisane ake telefony dany uzivatel ma, ale ked pisal svoj nazor o xperii tak ma napadlo nahodou ze ci ho nahodou nema alebo ako s nim ma skusenosti, ci len cez net alebo od znamich, ok tak este porozmyslam a potom ak dojde k vymene tak napisem
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od Svestka »

Jasně, určitě napiš a hlavně jak se ti to jeví, jestli by jsi někdy raději zpět nesáhl po ošahané omnii nebo jsi spokojený. :)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Pomoc pri vymene telefonu omnia za xperiu,, diky

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Já bych se přechodu taky asi nebál. Xetron má sice pravdu a někdy se nevyplatí kupovat zboží bez záruky, ale když nejsou peníze, tak nic jiného nezbývá. Je fakt, že já jsem XPERII kupoval novou v eshopu abych měl jistotu, ale to jenom proto, že jsem si na ní celej měsíc předtím vydělával a když jsem pro něco stoprocentně rozhodnutý, tak nedělám kompromisy. Na druhou stranu jsem už koupil spoustu elektroniky z druhý ruky a málokdy narazil na nějaký podfuk, ikdyž to je o štěstí a solidnosti prodejce. Třeba UNIho jsem kupoval taky z druhé ruky a slouží mi výborně doteď. U XPERIE se dá těžko říct, které kusy jsou problémové a které ne...pokud ji předchozí uživatel už delší dobu používal a problémy s krytem nebo klávesnicí se neprojevily, tak by snad měla být OK.
Pak se pochlub :wink:
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů