touchscreen Xperia

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
100ps
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 25, 2009 8:12
Zařízení: SE X1 16Gb HTC Touch Diamond 4Gb

touchscreen Xperia

Příspěvek od 100ps »

asi pred mesiacom mi z nicoho nic prestal fungovat touchscreen ale iba po vysunuti klavesnice.Ked je v landscape mode.cim to je??..software soft a hard reset,zmena image...a nic.Skusal som ju otvorit ale ziadna spina,vlasy nic tam nieje...nemoze byt nejaky touch lock v registroch??
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

touchscreen Xperia

Příspěvek od IkE Blaster »

Zkus v landscape kalibraci. Jestli nepůjde, tak je vadný flex kablík (spojující touchscreen a desku)
100ps
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 25, 2009 8:12
Zařízení: SE X1 16Gb HTC Touch Diamond 4Gb

touchscreen Xperia

Příspěvek od 100ps »

robil som aj kalibraciu v landscape...ale po vysunuti klavesnice je touch mrtvy....som z toho nestastny....oblubil som si ho...takze servis co??...kde mi to urobia nevies??
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

touchscreen Xperia

Příspěvek od KVARK »

To záleží na tom, kde jsi X1 kupoval. Tedy pokud máš ještě záruční list...

Jinak nestačím se divit, jak je tenhle přístroj ošizený a celkově zprasený :x
Už my rukama prošlo mnoho mobilů a komunikátorů, ale tohle jsem ještě nezažil.
Mám ted´na mysli i praskající kryty, vadnou klávesnici a věčně ošoupaný kryt baterie.

Už se těším, až mi příjde ze servisu. Hned ji vyměním alepon´ za D2 nebo HD. :evil:
100ps
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 25, 2009 8:12
Zařízení: SE X1 16Gb HTC Touch Diamond 4Gb

touchscreen Xperia

Příspěvek od 100ps »

cudujem sa ale ze Xperiu vyvijalo HTC,taky scrap.asi sa ani nebudem rozculovat zo servisom......na svojho Diamonda nedam dopustit...aj ked ma iba 4GB bez moznosti rozsirenia...a malo ramky ho spomaluje....ale nemam ziaden problem s nim....ziadne praskliny....Hodim xperiu do auta ako GPS a budem sa musiet poobzerat po niecom inom...
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

touchscreen Xperia

Příspěvek od KVARK »

Nechat jen tak X1 jako GPS? :tlem: Proč nejsem taky tak zazobanej?? :-(

Ten touchscreen bych jen tak nenechal. Já bych ju poslal do servisu a pak alespon´ prodal.
Což mám taky v plánu... :lol:
100ps
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 25, 2009 8:12
Zařízení: SE X1 16Gb HTC Touch Diamond 4Gb

touchscreen Xperia

Příspěvek od 100ps »

Xperiu som kupil za 180£ co je hodnota lepsiehoTomtoma...takze ziadna velka skoda.mozno servis by bol drahsi ako samotna X1....ale zaujimave je ze touch sa zapina iba v portrait mode ked je klavesnica uplne zasunuta..odsunies par mm a touch sa vypina...podobne by to malo fungovat asi aj v landscape mode..pretoze pri vysuvani klavesnice je touch nefunkcny.ale ked po uplnom vysunuti klaves nabehne landscape.....touch nezapne.....
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

touchscreen Xperia

Příspěvek od IkE Blaster »

Dotyková obrazovka se nemá vypínat vůbec, ani v průběhu vysouvání. Říkám, něco s flexem (nalomený, studeňák, nebo tak něco)
100ps
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 25, 2009 8:12
Zařízení: SE X1 16Gb HTC Touch Diamond 4Gb

touchscreen Xperia

Příspěvek od 100ps »

to som potreboval vediet...ci to robia aj ine xperie....vdaka...
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

touchscreen Xperia

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jak to tak pozoruju, tak bych s diskuzí malinko nesouhlasil.

Jednak ohledně výroku, že HTC je křáp. To by se dalo přirovnat k tomu, když si koupíte Visty, zjistíte, že jsou nestabilní atd. (nechci rozvádět flame, jenom přirovnávám) a prohlásíte, že Microsoft je sráč, ikdyž třeba starší WIN XP nebo novější WIN 7 fungují výborně.

Druhá věc: problémy kolem konstrukce, flexu atd. a srovnávání s Diamondem.
Musíte si uvědomit rozdíl mezi kostrukcí diamonda a Xperie. Xperia má vysouvací konstrukci na poměrně silných pružinkách, díky kterým je vysouvání snadné i jednou rukou oproti např. HTC Touch Pro. Neustálým používáním (i běžným) je prostě možné a dá se to do jisté míry očekávat, že by mohlo dojít k potížím, protože celá konstrukce je namáhana. Pokud k potížím dojde, reklamuju stroj a nenaříkám, pokud mi nesedl podle představ, prodám. Srovnávat Xperii s Diamondem a říkat, že ten je lepší, protože mu nepraská kryt, neblbne klávesnice a ani flex, je z mého pohledu hloupost, protože diamond má jednoduchou konstrukci, která není namáhana žádným vysouváním, a nemá ani klávesnici, která by se měla pokazit. A kde nic není, ani smrt nebere. To bych taky mohl říct, že je Diamond lepší než HTC Universal, protože u uniho je třeba čas od času dotahovat rozviklaný kloub a taky bývají problémy s flexem, nebo že pevná linka je lepší než PDA, protože se neseká a není ani drahá...

Nechci se zastávat Xperie ani HTC, ale stejně bych se vyjádřil ať byste řešili tímto způsobem jakýkoliv stroj, taky mě netěší, že se u Xperie objevuje tolik konstrukčních problémů a uznávám, že by ta konstrukce mohla být o dost kvalitnější, alespoň mluvíme-li o materiálu, ale co naděláme, podobné problémy se řeší i u Touch Pro II a jiných strojů.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

touchscreen Xperia

Příspěvek od KVARK »

Farokh:
No ale uznej. Za tu cenu, tohle by se prostě stávat nemělo. :???: A jestli ano, tak opravdu jen v omezené míře.
Pro takový nadupaný stroj je pěkná ostuda, když není nejdiskutovanějším tématem třeba výkon nebo aplikace nýbrž praskající kryty. Jak tady, tak na XDA, nebo třeba SEmanii je to pěkně obsáhlá diskuze. Z toho by se dalo vyvodit, že jsou to závady více než časté.
Ano, porovnávat Diamonda s X1 není příliš férové. Každopádně, X1 byl můj první a taky poslední přístroj s QWERTY.
Chybama se člověk učí...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

touchscreen Xperia

Příspěvek od mike-biker »

Jak už bylo řečeno - čím víc mechanických dílů, tím větší možnost poruchy. Já jsem přešel na přístroj se SW klávesnicí a protože nejsem spisovatel, tak jsem naprosto, ale naprosto spokojen. 8-) .
100ps
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 25, 2009 8:12
Zařízení: SE X1 16Gb HTC Touch Diamond 4Gb

touchscreen Xperia

Příspěvek od 100ps »

nemal som v plane riesit ktory stroj je lepsi alebo nie.su to dve rozdielne triedy...potreboval som len zistit co je s tou mojou x1ckou..ci sa to stalo aj niekomu inemu,pretoze som nenasiel ani len znamku na forach o touchscreene.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

touchscreen Xperia

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jak říká IkE, nejpravděpodobnější je, že bude problém ve flexu. Špatný kontakt, buď se povysunul, nějak uvolnil nebo porušil. Nevim, každopádně pokud máš záruku, tak neváhej a pošli do servisu, měli by ti závadu bez problémů uznat.
Pokud ne, zkus sám rozebrat a kouknout jak je na tom flex. Pokud je poškozený, tak koupit nový a vyměnit, případně pokud se na to necítíš, tak poprosit za úplatek někoho zručnějšího na fóru, kdo bydlí poblíž tebe, nebo normálně zaít do servisu mobilních telefonů.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

touchscreen Xperia

Příspěvek od radospol »

ked sa rozhodnes kuknut sam do utrob klavesnice a najst problem, tu mas navod na cistenie klavesnice:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=535664
100ps
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 25, 2009 8:12
Zařízení: SE X1 16Gb HTC Touch Diamond 4Gb

touchscreen Xperia

Příspěvek od 100ps »

mal som ju rozobratu http://www.youtube.com/watch?v=AWDurQrRt-Y ..a flex vyzeral v poriadku..ked som ju zlozil naspet opet to iste..:o( asi to necham na vymenu flexu v nejakom Mobil serivise,ked budem na Slovensku.nemam ani paru kde by som zhanal diely na X1.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

touchscreen Xperia

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Zkus eBay, něco se tam sehnat dá.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů