Xperia X1: ROM

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: ROM

Příspěvek od mike-biker »

Za chvíli sem hodím odkaz na stažení. ;-)
Obrázek
http://www.miracz.eu/transfer/MIKE_PUREROM.nbh.

Soubor přejmenovat na Kovsimg.nbh a šup do Xperie. Ale hodně se toho musí dohrát - je to holá ROM vč. Radia 1.16.25.48
Rostakd
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: úte úno 05, 2008 10:49
Zařízení: Apple iPhone 5S
Bydliště: Tábor

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Rostakd »

Jojo hod

EDIT : Sem dost zvedavej :)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: ROM

Příspěvek od mike-biker »

Je to verze 6.1 z Ofiko EN ROM R3AA010. Je jen vykostěná, žádný shit jsem tam necpal! ;-)
Rostakd
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: úte úno 05, 2008 10:49
Zařízení: Apple iPhone 5S
Bydliště: Tábor

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Rostakd »

I tak sem zvedavej cim rychlejsi tim lepsi ...
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia X1: ROM

Příspěvek od KVARK »

Rostakd:
Nezapomen´ napsat jak šlape. :grin:

mike-biker:
Takže to mám brát tak, že jsi vlastně vzal ofic. R3AA a pak jsi ji přes nějaký prográmek vykostil, nebo je někde na XDA ke stažení úplná kostra téhle ROM? Kuchtění vlastních ROM mě moc nepřitahuje, jelikož je to(pro nezkušeného) dlouhá a úmorná práce. Spíš hledám nějaký prográmek, který by byl schopen otevřít instalační .nbh soubor s již hotovou ROM, a tu pak ořezávat od zbytečností(X-panely). Nevěděl bys něčem prosím... :?:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: ROM

Příspěvek od mike-biker »

Jistěže - Kovsky Kitchen na XDA. Ale to je přesně ta ROM - origo, nejsou tam Panely, Windows Live, Opera, NETCF2.0, Hry, většina melodií, žádná schémata kromě defaultního. Nic víc už bez rizika nevyhodíš. Má asi 75Mb, originál má 219Mb. Ale pozor - je to EN verze. CZ nechci, nemá pro mě smysl. Všechno se tam dá nainstalovat přes caby - každý co chce dle libosti. Když jí někdo uvaří - což já neumím, tak tam nas.ere spoustu svého junku místo od SE. A ty bastardí ROMky, kde jsou polepovaný různý věci z různých přístrojů? To je dost kontraproduktivní. :cry:
Rostakd
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: úte úno 05, 2008 10:49
Zařízení: Apple iPhone 5S
Bydliště: Tábor

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Rostakd »

Tak uz ji uploudni a nenapinej nas :)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: ROM

Příspěvek od mike-biker »

Je to na předchozí stránce:
http://www.miracz.eu/transfer/MIKE_PUREROM.nbh.
EDIT: připomínám pochopitelně nutnost HardSpl. Je to GENERIC_UK_1213-6450_R3AA010 vykuchaná!
Rostakd
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: úte úno 05, 2008 10:49
Zařízení: Apple iPhone 5S
Bydliště: Tábor

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Rostakd »

Jezis ja sem fakt slepej sry :) jdu flashnout

EDIT : Tak sem ji flashnul a ROMka je dost svizna pamet :
Storage free : 352,27 MB
Program free : 155,89 MB

Romka se mi moc libi nejsou tam zbytecny veci ktery ja stejne nevyuziju jen to potrebne proto si ji nechavam :) mohu jen a jen doporucit
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia X1: ROM

Příspěvek od KVARK »

mike-biker:
Takže lze sehnat kostru R3AA, ale prográmek který by dokázal ořezávat kteroukoli uvařenou ROM není?
Ptám se proto, že i když absolutně čistá R3AA vypadá lákavě, raději už zůstanu u 6.5, které mi vyhovují daleko víc.

Vlastně by stačila podobná kostra, ale ve verzi 6.5. Na XDA jsem našel pár ořezaných 6.5,
ale pokaždé k tomu bylo připsáno include TF3D... :???:
Kdyby kdokoli věděl o stejném vykostěném základu jako R3AA, ale ve verzi 6.5(218xx), tak prosím napište.
A ty bastardí ROMky, kde jsou polepovaný různý věci z různých přístrojů? To je dost kontraproduktivní.
To mi právě nejde do hlavy. :?: Proč jsou na XDA jen 3 z 20 ROM bez TF3D? Tohle prostě nedokážu pochopit.
Kdo chce TF, tak proč si nekoupí HTC? Xperia je dle mého dělaná hlavně pro zkušené uživatele, kteří se bez téhle tupé nástavby obejdou. Tím se jí nechci nijak zastávat, jelikož mě zklamala zase v jiných věcech(kvalita zpracování).
Nicméně nechápu lidi třeba na SEmanii, kde nadšeně komentují nové Leo ROMky atd. Je to absolutně nepoužitelné, pomalé, zasekané, po dvou týdnu nestabilní atd. Valkyrie, Touch-IT Xperience.... to všehno jsou(dle mého) nepoužitelné ROM plné různého marastu. Přesto si drží status nejpoužívanějších a nejoblíbenějších ROMek na XDA...je tohle vůbec možné?
Rostakd
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: úte úno 05, 2008 10:49
Zařízení: Apple iPhone 5S
Bydliště: Tábor

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Rostakd »

Souhlasim s tebou nemam rad ty preplacane ROMky ruznym balastem zlata osekana ROM ...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: ROM

Příspěvek od mike-biker »

http://forum.xda-developers.com/showthr ... t=pure+rom.

Vyzkoušel jsem jí a vrátil se zpět k WM 6.1. WM 6.5. nepřinášejí kromě pár kosmetických změn nic výrazně nového.
Rostakd
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: úte úno 05, 2008 10:49
Zařízení: Apple iPhone 5S
Bydliště: Tábor

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Rostakd »

2Mike-biker : Tu sem tam mel, ale furt tam jsou programy ktere jsou tam na muj vkuz navic ... Ta tvoje je ideal ...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: ROM

Příspěvek od mike-biker »

No ona není moje, jen jsem jí vykuchal. Ale zatím jsem s ní neměl problém. Dá se pochopitelně ještě vytvořit samospouštěcí CAB soubor s doplňujícími instalacemi, ale já jsem rád, když si můžu rozhodnout, kterou verzi Opery tam dám, atd. Akorát Radio jsem tam nechal, ale to už se ve verzi 6.1 měnit asi nebude a kromě toho jde přeflashnout jinou verzí. ;-)
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Xperia X1: ROM

Příspěvek od radospol »

mike: a jak sa da hotova rom vykuchat? Ked to ide s wm6.1, tak asi nebude problem si vykuchat akukolvek uvarenu rom,nie?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Xperia X1: ROM

Příspěvek od tslany »

On je ten problém, že v drtivé většině "uvařených" ROMek bejsou DSM soubory, tudíš nejde pořádne rozpackovat a upravit (jako jde to, ale je to několikanásobně náročnější než kdyby tam ty DSMka byly)
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Xperia X1: ROM

Příspěvek od radospol »

No musim napisat christianovi na xda. Ten ma naj rom s wm6.5.1. A keby som mohol si vykuchat jeho lite verziu este viac,tak by to bolo super.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: ROM

Příspěvek od mike-biker »

KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia X1: ROM

Příspěvek od KVARK »

mike-biker:
Takže jsi mě nakonec donutil jít zpět na 6.1 :grin: Po dlouhém půl roce se zase rozpomínám jak tenhle systém vypadá.
Ze všeho nejdřív mě překvapila rychlost odezvy. S 6.5 jsem si nějak zvykl na pomalejší systém. Každopádně hodnota 19% využité RAM mě přímo šokovala. Takže uvidíme ještě jak se to vypořádá s mnoha programy, které denně používám(jestli se nezpomalí odezva, boot atd...). Nicméně už teď to vypadá dobře, zatraceně dobře. :smt023

S nadějí, že by se dalo odstranit ještě pár věcí(Panel Manager, Internet Explorer, Java, Power Point....) jsem se koukl na ten návod co jsi tu dal. Ale vypadá to, že vše co odstranit šlo, už jsi odstranil.
Nechtěl bys třeba založit nové vlákno na XDA? :)
Vsadím se, že nejsem sám kdo by měl zájem o tuto ultra-light ROM....
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1: ROM

Příspěvek od mike-biker »

Všichni jsou posedlí TF3D a HTC Sense. Ona by šla ještě sundat na ca 68Mb, ale to už je pak kontraproduktivní. Každopádně pokud tam začne být víc programů, tak se zpomalí. Ale já sám jí mám od doby R2AA a jsem zcela spokojen. Používám jen Spb Mobile Shell, Operu 9.7 beta, NETCF 3.5, Nodata, R3A cameru, Slick, Torch button, Wireless Today Plugin, Meteoservis, CapSure, Clear temp, Spb Backup a Spb Weather. Toť snad vše. 8-)
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů