Xperia X1: ROM

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
dkena
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 25, 2005 15:50
Zařízení: S.Note3/Galaxy S2/HTC HD2/Xperia X1/QtekS200/MPX

Xperia X1: ROM

Příspěvek od dkena »

Ahoj,
hledám ,instaluji a odinstalovávám ROMky jan na pásu...dávám přednost čistým "ROMkám" bez HTC Sense ,SE Panelů apod.
Přijdou mi WM 6.1 svižnější než WM 6.5 na Xperii X1. (možná až na 826x řadu s WM 6.5 avšak Sense apod.) Ve prospěch WM 6.5 kromě trochu lepšího ovládání prsty mluví i dle mě možná větší výdrž na baterii (jen můj dojem :-)
Momentálně testuji čistou ,rychlou ROM (WM6.1 21057) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=647351" onclick="window.open(this.href);return false;
Zatím velká spokojenost....
Doufám,že konečně tslany vytvoří již dlouho slibovanou "best" clean ROM :-) ...moc se na ní těším.
X-HURD
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát říj 17, 2008 16:27
Zařízení: Samsung Galaxy S4 White Frost

Xperia X1: ROM

Příspěvek od X-HURD »

Ahoj lidičky, už jsem tady dlouho nebyl :). Máte nějaký dobrý tip na upravenou ROM? Hledám nějakou svižnou, čistou a hlavně v CZ. Xpanely nepotřebuju, ale tlačítko by mohlo být využito na něco jiného (možnost vlastního nastavení bych ocenil :) ) 6.1 nebo 6.5 to je fuk, ale pokud je svižnější 6.1 než 6.5 tak přednost dávám 6.1. důležité je pro mne rychlost a stabilita.

dkena: jak to vypadá s tou rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=647351" onclick="window.open(this.href);return false; stále spokojený? Našel si nějaké bugy? Je to v CZ?

-- doplnění předchozího příspěvku (úte led 18, 2011 16:54) --

teď koukám na xda a vidím, že je i android na X1. Má někdo s tím zkušenost? Koukám po této ROMce http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=844033" onclick="window.open(this.href);return false;
wm mi moc nesedí, tak bych to chtěl zkusit :)
dkena
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 25, 2005 15:50
Zařízení: S.Note3/Galaxy S2/HTC HD2/Xperia X1/QtekS200/MPX

Xperia X1: ROM

Příspěvek od dkena »

Ahoj,
X-HURD ...mnou uváděná ROM byla WM6.1 verze,plně podle mojich představ ,avšak jsem zaznamenal docela vysokou spotřebu baterie s touto ROM....jinak asi nej s WM6.1 ,nebyla však CZ !
Dnes již cca 2 měsíce jedu na ROM WM6.1 Jack 3.3 Lite....také velmi dobrá ROM (trochu staršího data) ,spotřeba baterie zde OK. Čistá avšak bez CZ.
Docela jsem čekal na Tslanyho ROMku ,ale asi nemá čas ,či je to už pro něj pasé....nevím....škoda vypadalo to slibně,jen to dotáhnout do konce.
Každopádně CZ ROM bych uvítal také,čistou ,rychlou,dosti volné RAM,bez panelů atd. ....spíše WM6.1 s nějakým novým buildem.
Android jsem vůbec netestoval...když mě to zajímalo ,tak ještě nešlo to a zase tamto....nevím jaká je situace dnes.
Z WM6.5 ROMek bych mohl doporučit poslední 826x řadu z XDA-DEVu,rychlá ,stabilní,vybavená....ale nějak jsem nepřišel na chut rozhraní Sense a volná RAM cca 80MB po pár hodinách používání mě taky docela štve (nenažrané Sense)....
Zatím čau.
X-HURD
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát říj 17, 2008 16:27
Zařízení: Samsung Galaxy S4 White Frost

Xperia X1: ROM

Příspěvek od X-HURD »

díky za vyčerpávající odpověď :). Na Tslanyho ROMku taky čekám, ale nevím zda ji plánuje v CZ nebo jestli ji vůbec ještě plánuje. bez CZ do toho nejdu anglicky umím jen nadávat :D. Vidím, že oba máme stejný vkus na ROMky čisté, rychlé a bez nějakých nástaveb :). Tak snad se někdy oba dočkáme.
4n's
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 279
Registrován: pát kvě 23, 2008 14:18
Zařízení: SE Xperia X10 mini

Xperia X1: ROM

Příspěvek od 4n's »

no, musim se pridat k vam. Take mam nejradeji ciste, rychle a stabilni romky. Nejakou dobu uz jedu na posledni tslanyho romce, zatim asi maximalni spokojenost. Oproti vsem ostatnim romkam (vyzkousel jsem jich cca 6 - 826x, christian, ... takove ty frekventovane) a prislo mi to desne pomale. Anglictina mi nevadi, mam SBP MS, takze v podstate vse potrebne je CZ. Pokud by se nasla jeste nejaka rychlejsi romka, beru hned :)

Android jsem zkousel, je to des. I kdyz asi vetsina funkci funguje, samotne scrolovani mezi plochami je desne zalagovane. Programy jsem instalovat nezkousel, adroid letel hned ven. Zkousel jsem "udajne" nejrychlejsi android pro X1.
SaintPaul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř led 07, 2009 17:36
Zařízení: Orange SanFrancisco = ZTE Blade

Xperia X1: ROM

Příspěvek od SaintPaul »

Chystám se nahodit 826x WM 6.5.3 build 29007 - Sense 2019 až se mi vrátí X1 z opravy (flexkabel a kryt). Pak dám vědět.
X-HURD
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát říj 17, 2008 16:27
Zařízení: Samsung Galaxy S4 White Frost

Xperia X1: ROM

Příspěvek od X-HURD »

Už ji tam máš? V CZ asi není co? Jaká je spokojenost?
SaintPaul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř led 07, 2009 17:36
Zařízení: Orange SanFrancisco = ZTE Blade

Xperia X1: ROM

Příspěvek od SaintPaul »

Ještě se mi nevrátila X1 z opravy. Bláhově jsem si myslel, že když ho nechám opravovat v aut.servisu (MIDOS BRNO), že ho budu mít během 14 dní zpátky doma. Bylo mi vysvětleno, že se telefon odesílá do centrálního servisního střediska ARVATO Services ve Stochově u Kladna. Takže čekám :(
Portak
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 12, 2011 13:52
Zařízení: Nokia Lumia 820

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Portak »

Ahoj, mam x1 ještě pořád s origo rom (aktualizovanou přes sony aktualizator... nevim jak se jmenuje, ale jiste kazdy vi co myslim.) ... je to ale děs.. sms se škubou jak hovado, hlavně při otevřeně a zvaření příchozí sms. Když píšu zprávu, pravidelně mi to hází znak 2x i 3x ... (a to jsem to kvůli tomu reklamoval.. dělá to dál)... Mohli byste mi prosim doporučit, nějakou ROM, která běhá lépe? je jedno jestli to má win 6.1, 6.5, hlavně at to běhá líp ... díky moc za radu (romky sem dříve zkoušel měnit .. ale kvůli reklamaci jsem musel nahrát zpět origo.. a ted se v nich moc nevyznám.. díky)
SaintPaul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř led 07, 2009 17:36
Zařízení: Orange SanFrancisco = ZTE Blade

Xperia X1: ROM

Příspěvek od SaintPaul »

Já jsem s CZ ROM 1.03.927.11 neměl žádné problémy. X1 odešla spíš po stránce HW.
4n's
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 279
Registrován: pát kvě 23, 2008 14:18
Zařízení: SE Xperia X10 mini

Xperia X1: ROM

Příspěvek od 4n's »

Flashnul jsem romku 6.5.3 F1-Pure:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=886371" onclick="window.open(this.href);return false;

Pouzivam 3. den a zatim bez problemu. Rychlost minimalne stejna jako tslanyho 6.1, vetsi finger-friendliness je oproti 6.1 opravdu znat. Doporucuji.
Portak
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 12, 2011 13:52
Zařízení: Nokia Lumia 820

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Portak »

Tak jsem zkusil tu rom 826x ... ted tu nejnovější co je... http://826x.blogspot.com/2011/04/rom-ko ... 29017.html" onclick="window.open(this.href);return false;
... a dost mi spadla čelist... funguje perfektně i s sence (mimochodem.. přeci není problém sence vypnout, takže až se ho nabažim)... a co mě dostalo ještě víc... funguje o dost svižnějš než originál, (s prográmkem memmaid čas od času pamět vyčistim, ale to sem dělal i u origo). navíc v telefonu místo obvyklých 150 MB vnitřní pamětí (myslim těd uložiště ne ram) mam 250 MB ... jestli tu už někdo tuhle rom "vychvaloval" tak se omlouvam za spam :) ..
SaintPaul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř led 07, 2009 17:36
Zařízení: Orange SanFrancisco = ZTE Blade

Xperia X1: ROM

Příspěvek od SaintPaul »

Potvrzuju, že 826 je celkem rychlá, ale SEX1 je IMHO rychlejší.

-- doplnění předchozího příspěvku (úte kvě 17, 2011 10:00) --

Zkouším teď tuhle ENERGY Rom a zatím spokojenost. Obsahuje sice Sense, ale rychlost je slušná.
Army666
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 23, 2011 12:53
Zařízení: Xperia X1

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Army666 »

Ahoj lidi asi pro většinu z vás rutina ale já jikde nenasel jak na to

Potřebuji vytvoři zálohu originální rom abych ji tam případně mohl vrátit z5 a nějak nevím jak na to.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

To v podstatě nemusíš dělat. Pokud ti jde jen o reklamaci, tak spousta různých originálních ROM se dá stáhnout na serveru xda-developers.com. Takže v případě reklamace stáhneš některou origo ROM (jsou tam pokud vím i české), nahraješ zpět, pak zamkneš SPL a hurá na poštu. Zatímjsem neslyšel, že by stím měl někdo problémy, já osobně jsem taky takto postupoval při reklamaci Xperie.
zaloudeko
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 24, 2011 13:33
Zařízení: SonyEricsson X1

Xperia X1: ROM

Příspěvek od zaloudeko »

Chtěl bych nějakou X2 ROM do X1 přes flash kartu, můžete mi dát nějaký odkaz. Díky
Markéta
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 01, 2011 19:53
Zařízení: sony ericsson

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Markéta »

Ahoj, chci se zeptat mám sony ericsson xperia x1 a potřebovala bych vědět jak dlouho vám vydrží baterka po nabití.... dík
SaintPaul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř led 07, 2009 17:36
Zařízení: Orange SanFrancisco = ZTE Blade

Xperia X1: ROM

Příspěvek od SaintPaul »

18-20 hodin (20-30 3minutových telefonátů, pár kB via GPRS, pár SMS, hodinka na wifi).
Fucajs
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 27, 2011 10:39
Zařízení: HTC Sensation

Xperia X1: ROM

Příspěvek od Fucajs »

Ja už nevím... Stahnu vzdycky nejakou romku... Rozbalim to ze zipu, spustim ten program a kdyz tam naskočí 0%, tak to napise " Error 262: Update error...
Co delam spatne??
Diky moc..
cert
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 01, 2012 20:18
Zařízení: xperia x1

Xperia X1: ROM

Příspěvek od cert »

Zdravím, nevím jestli zde ještě někdo funguje, ale potřeboval bych poradit. Xperka mi přestala komplet svítit, klavesnice podsvícení, nabíjení prostě komplet. Pomohlo by přehrání ROM? Potom kde bych sehnal klidně originální CZ kterou bych spustil z karty, na XDA-... se vůbec nevyznám odkazy mě házej bůhvíkam. Dík
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů