Samsung i780

Diskuze o telefonech řady Samsung Omnia (Omnia II, Omnia Pro...)
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

i780 se už začíná prodávat na Slovensku, v Německu, v Rakousku... prostě všude okolo kromě toho našeho plácku. Pokud byste se k němu někdo dostali, dejte vědět první dojmy
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

...a navíc za rozumné peníze. Samsung tam zveřejnil doporučenou koncovou cenu 14.900,- Sk, což dělá nějakých 11,5 tisíce Kč. Za tyhle peníze tady nic jiného s takovou výbavou nekoupíš. Taky do něk jdu
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

...tak na Slovensku oficiálně snad od poloviny dubna, v Německu ještě o trochu dříve
TheMelin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pon kvě 28, 2007 9:54
Zařízení: htc

Příspěvek od TheMelin »

To nabíjení je stejné jako u mého smartu Samsung i600, také je tam taková krabička do které dáš druhou baterii a zapojíš na ní nabíječku. Velice použitelné 8-)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek od milennium »

No i780 mám doma už minulého pátku. Je to prodejní kousek dovezený ze zahraničí. Není od operátora takže čistý Samsung.
Trochu jsem se obával té GPS,ale funguje na 100%. Jediné mínus je,že zatím je málo navigačních softů co dokážou s i780 spolupracovat.
Je to Garmin a po mojich dalších testech i Sygic (ten bych,ale nedoporučoval kvůli špatnému zobrazování na displeji 320x320).
No a pak Google maps.
V případě dalších softů je nutné použít aplikaci GPSgate,který umí přeložit port na kterém je vnitřní GPS i780 na port který normálně používají ostatní navig.softy.
No,ale vzhledem k tomu,že mi vyhovuje jak Google maps tak Garmin XT,tak tam GPSgate nemám.
Další postřehy s i780 jsou takové,že má hóódně paměti a to jak pro aplikace tak pro běh aplikací a díky novému CPU je přístroj hodně rychlý. Prakticky se to nedá srovnat s žádným jiným přístrojem s WM. Na co ťapnete tak to tam máte,bez čekání. Myslel,jsem v první chvíli,že v ruce držím Palm Treo650.
Další příjemné zjištění je spotřeba. Ráno ve 4:30 vyndám s nabíječky a večer ve 22 dám nabíjet a mám ještě 70% kapacity. Přitom jsem celý den on-line přes Exchange,mám spuštěné počasí a RSS čtečku. A denně asi 30 SMS a pár krátkých hovorů. Prostě paráda.
Jinak v balení jsou 2 akumulátory,krabička na nabíjení druhého aku,USB kabel,nabíječka a sluchátka. A instalační CD a rychlé nastavení přístroje.
Toť zatím vše.
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

... já taky. Snad už se brzy taky dočkám. Co ten Garmin, je to slušná navigace? Já mám zkušenosti jen s TomTomem a s Navigonem
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek od milennium »

No já jsem s Garminem docela spokojený. Bohužel TomTom a navigion v i780 nechodí.
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

...já vím, tahle informace se zdá být potvrzená. Můžeš mi doporučit, kde ten SW a mapy nějak slušně (oficiálně) koupit? Mé obvyklé zdroje mají od garmina jen kompletní autonavigace, o SW a mapách pro PDA/ smartphony zarytě mlčí. A jak jsou na tom s mapami? Do telefonu by mi asi bohatě stačila ČR a pár okolních států. Za evt.tipy díky předem!
davidc
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 02, 2008 0:39

kde koupit?

Příspěvek od davidc »

ahoj, kde je 780tka k dostani? diky za tip
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

V ČR není a asi ani nebude (alespoň ne ofígo). Já ho mám objednaný na Slovensku, měl by být už fakt každým dnem. Jinak už by měl být k dostání v Německu, Rakousku, v Polsku a možná i v dalších zemích, které jsem nezkoumal. A samozřejmě se dá koupit na netu, ale v obchodech, ze kterých mám osobně trochu strach

A jedna obsáhlejší recenze: http://palmare.idnes.cz/komunikator-co- ... lefony_ram
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

Můžu se zeptat jestli používáš touch pad jako klasický šipečky, nebo pro ovládání kurzoru (jako na notebooku)
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

Vyzkoušel jsem obě možnosti a nakonec vyhrálo ovládání kurzoru jako klasickým touchpadem u notebooku. Chce to chvíli si na to zvyknout, teď mi to přijde jako fakt výbornej nápad. Mimochodem, nedávno jsem měl možnost chvíli si hrát s nějakým BlackBerrym a ten jejich trackball mi přijde jako nejlepší ovládání u komunikátorů vůbec
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

touchpad

Příspěvek od pk »

Ja pre zmenu ovladam tento telefon touchpadom ako klasickym 4 smerovym joystickom. Ta "myska" bola fajn na hrajkanie ale na pracu s nim mi nevyhovuje.

Co sa tyka displeja je trosku mensi mozno ale da sa na to zvyknut rozhodne. Za tie peniaze nic lepsie nezozenies.

Ja som s nim spokojny
TheMelin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pon kvě 28, 2007 9:54
Zařízení: htc

Příspěvek od TheMelin »

jak je to s aplikacema ktere toto rozliseni nepodporuji. spusti se a po stranach je cerny pruh, nebo se vubec nespusti? Treba iGO atd.
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

To málo, co jsem zatím instaloval, bylo vždy kompatibilní s 320x320 - to jsem si napřed ověřil. Stejné to bylo s navigací. V diskuzích se trochu varovalo, že na i780 neběží nic jiného než google maps a garmin, tak jsem šel do Garminu XT mobile. Ten běží v poho, i když je to tedy navigace dost mizerná (nemám možnost porovnání s iGo, ale proti TT slabota)
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

igo

Příspěvek od pk »

Igo 06 aj 08 spustis aj funguje korektne. Ale podporuje pravdepodobne len rozlisenie 320x240 takze sa t izobrazi len asi v 3/4 displeja... Co je dost male a nepouzitelne pre mna. Ja pouzivam sygic mcGuider. Ten funguje na 100%.

Ostatne aplikacie sa bud scvrknu na cast obrazovky len alebo sa rozhadzu texty. Ale vacsina novych aplikacii fachci dobre.
TheMelin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pon kvě 28, 2007 9:54
Zařízení: htc

Příspěvek od TheMelin »

Ještě jsem se chtěl zeptat zda i datový kabel, který píchnete do USB počítače nabijí Samsunga.
Dále bych se chtěl zeptat zda existuje i nějaké fórum pro fandy a kuchty pro Samsung i780. Něco podobného jako má Toshiba G900 (myg9000.com). Zatím se mi nic nepodařilo najít.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

nabijanie

Příspěvek od pk »

No nabijat nabija ale strasne pomaly... neviem ci aj iny uzivatelia maju podobne poznatky alebo to je vada len mojho kusu.

O stranke pre majitelov i780 neviem... ale ak taku najdete tak sa podelte :)
TheMelin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pon kvě 28, 2007 9:54
Zařízení: htc

Příspěvek od TheMelin »

ja zatim narazil na par vlaken na xda-dev. Samostatnou stranku jsem nenalezl, ale googluji dal :)
Jinak schanim i780 Pokud nekdo prodavate, klidne napiste.
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

Nabíjení přes USB můžu potvrdit. Moc to ale nevyužívám, takže tu rychlost jsem nijak nesledoval.

Nejsem žádnej velkej WM expert, takže fóra typu xda-developers nejsou zrovna mojí doménou. Nicméně něco málo jsem našel:
http://i780.wordpress.com/2008/05/23/i780-forum/
http://forum.samsungmobile.de/support/SGH-I780.html

Co se tvého rozhodnutí koupit si i780 týče, můžu ti jen gratulovat. Je to fakt výborné zařízení, neuvěřitelně rychlé, navíc i přes qwerty klávesnici krásně kompaktní. Jsem moc rád, že jsem se pro něj rozhodl. Je trochu problém ho v ČR sehnat, ale třeba v Mobilní pohotovosti ho mají. Asi jsou to sice šedivky, ale snad se té jejich vlastní záruce dá věřit. Nebo si ho můžeš prostě koupit všude okolo: od Slovenska, přes Polsko, Německo, Rakousko nebo třeba Anglii
Odpovědět

Zpět na „Samsung (Omnia)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů