Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Diskuze o telefonech řady Samsung Omnia (Omnia II, Omnia Pro...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Blekota
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob bře 20, 2010 16:59
Zařízení: Omnia II

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Příspěvek od Blekota »

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

mam i8000 a som snou celkom spokojny ale vadi mi sem - tam pomalost a hlavne pomale nacitavanie www stranok.. a mam moznost vymenit ju za 3GS 16GB tak co hosi oplati sa? ja viem vsetky nedostatky iphonu - slaby fotak, displej atd.. ale iphone zasa ma vykonny procak cortex ktory je o triedu (niekolko nasobne) rychlejsi ako omnia II a ta rychlost je vynikajuca.. cena je novych mobilov podobna a ja mozem moju pouzivanu omniu II (ktorej sem tam musim vybrat bateku lebo zamrzne-sak aj s tym vsetkym co mam vnej sa nedivym) ci sa teda oplati vymenit ju za 3gs - ktore je fakt rychle.. no neviem ako je to s navigaciou v 3gs a s citanim 100mb velkych PDF suborov s ktorymi foxit reader na omnii II nema ziaden problem..
hosi vymenit?
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Příspěvek od barberry.pha »

ja tedka si akorat porizoval iphona 3gs a omniiII davam dal .. byl jsem s ni spokojeny ale obcasne zasekavani a zpomalovani systemu wm me obcas prudilo ... a ve finale jsem zjistil ze stejne vetsinu veci na co ho vyuzivam mi vyhovuje i iphone ...
pokud ho mas moznost vymenit tak bych do toho sel .. cena omnie tedka jde docela blbe pekne dolu :(
jedine co mi zatim vadi (mam ho od nedele) je vydrz baterie .. pri reakcich na jednom foru mi tak nejak prislo ze co kus co uzivatel to rozdilna vydrz :) no jeden den by mel vydrzet bez problemu .. omnie vydrzela bez problemu i dva .. ale mam ho chvili .. uvidim jak se to bude chovat za tyden :)
zalezi co od toho potrebujes .. ja dospel k nazoru a i pres nechut k itunes ze mi snad bude asi vyhovat nejlepe .. hlavne je opravdu rychly .. zadny zasek nic ...
Ioda
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 21, 2010 23:45
Zařízení: OmniaPro

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Příspěvek od Ioda »

Blekota píše:Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

mam i8000 a som snou celkom spokojny ale vadi mi sem - tam pomalost a hlavne pomale nacitavanie www stranok.. a mam moznost vymenit ju za 3GS 16GB tak co hosi oplati sa? ja viem vsetky nedostatky iphonu - slaby fotak, displej atd.. ale iphone zasa ma vykonny procak cortex ktory je o triedu (niekolko nasobne) rychlejsi ako omnia II a ta rychlost je vynikajuca.. cena je novych mobilov podobna a ja mozem moju pouzivanu omniu II (ktorej sem tam musim vybrat bateku lebo zamrzne-sak aj s tym vsetkym co mam vnej sa nedivym) ci sa teda oplati vymenit ju za 3gs - ktore je fakt rychle.. no neviem ako je to s navigaciou v 3gs a s citanim 100mb velkych PDF suborov s ktorymi foxit reader na omnii II nema ziaden problem..
hosi vymenit?
To jsi vycuc kde? To je jasný, nemůžeš srovnávat telefon s operačním systémem s telefonem co má optimalizovaný firmvér. Operační systém je otevřený, tudíž náchylný na to, že každý knecht vyvrtá nějaký program který si tam další chytráci navrtaj a pak se divý, že je telefon pomalej. Faktem je, že sehnat u nás bez nutnosti platby kartou do zhraničí kvalitní profesionální odladěné programy na konkrétní OS (6.0,6.1,6.5) je problém. Chtělo by to seriozní firmu za kačky! ;-) Zkus v PC dávat programy pro 98 na Visty, nebo XPka, XPka na Visty. Bez i s kompatibilitou se z půlky zjevíš - pomalost, záseky, modré obrazovky. I v Omnii je WM systém - telefonní, ale WM!
Uživatelský avatar
Blekota
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob bře 20, 2010 16:59
Zařízení: Omnia II

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Příspěvek od Blekota »

iphone je sice uzavrety ale mozes do neho naladovat rozne navigacie, pdf readery atd atd atd su na neho miliony aplikaci a stale bude rychly a nebude padat...
tomu sa WM nevyrovna nikdy
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Příspěvek od barberry.pha »

tak zase by se to tady mohlo strhnout ve flame wm vs iphone ...
ja mel pres rok wm a tedka ma iphona a musim rict ze jsem max spokojeny .. holt nektery vyhody wm nevyvazily to ze obcas zasek .. spomalil atd ... u toho 3gs max spokojeny s rychlosti odezvy na cokoliv .. nacitani ... otaceni atd ...
Uživatelský avatar
Blekota
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob bře 20, 2010 16:59
Zařízení: Omnia II

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Příspěvek od Blekota »

aky presny je cip gps v iphone?

co ti vadi na iphone oproti WM?

hosi mam schizofreniu.. neviem co do toho ist...
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Příspěvek od barberry.pha »

tak ten cip opravdu nevim .. jedine si najit nejaky specifikace ...
podobnou schizu jsem mel taky :)
no na wm mi nevadi nic .. ma dost plusu a omnia II je supr tel .. ale ve finale jsem u omnie mel pusteny jenom windovs today abych mel v pohode volnou ramku a neresil jaky aplikace muzu spustit, obcasna pomalost pri nacitani sms, zpatky today obrazovky, otaceni displeje .. a uprimne ten potencial wm toho ze je to otevreny system jsem moc uz pak nevuzival jako ze zacatku u predchozich modelu a chtel jsem zkusit hlavne i neco novyho a o tom iphonu jsem uvazoval uz hodne dlouho ale vzdycky prevladly obavy s itunes a podobnych veci ktery treba iphone oproti wm neumi .. az jsem zjistil ze ty vyhody skoro vybec nepouzivam a iphone mam treba nejakou alternativy a tak si ho poridil
mam ho od nedele a zatim jenom pozitivni nalada,vsechno bezi jak ma odezva rychla,otaceni displeje hned .. a tak moje omnie uz ma novyho majitele
ale hlavne jsem ho chtel odzkouset,jestli mi vyhovovat bude nebo ne :) takze treba za par tydnu si budu porizovat neco s wm nebo androidem .. ale zatim jsem spokojeny a pro lidi co chteji "jednoduchy" tel. co toho ale zase docela umi je to dobra volba,nemluvne o x aplikaci ktery potesi,ulehci zivot a jsou i zadarmo na itunes popripadne stoji par korun a nemusi clovek resit jestli to pobezi nebo ne a proc to treba nebezi
Wm jsou porad jeste pro praci a lidi co na nich neco delaji a ten iphone je uz takova multimedialni hracka :) takze zalezi co vsechno vyuzijes s ty nebo ty platformy a podle toho se rozhodnout
Uživatelský avatar
Blekota
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob bře 20, 2010 16:59
Zařízení: Omnia II

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Příspěvek od Blekota »

mam este dotaz:

s jailbreakom sa daju "nahrat" do iphonu vsetky aplikacie bez toho aby sa za ne platilo?
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Příspěvek od barberry.pha »

Jj daji ale nevim jak to je u 3gs, vim ze u verze 3.1.2 to nejak slo ale u verze 3.1.3 to zatim nejde, ja o nem zatim neuvazuji, ty aplikace nejsou tak drahy :)
Ioda
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 21, 2010 23:45
Zařízení: OmniaPro

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Příspěvek od Ioda »

Pokud to bereš tak jak jsem vypochopil (o co ti jde především - zábava a různé doplňkové "blbůstky"), tak jdi jedině do toho Iphonu. Je to již starší zavedená základna (díky velkému rozšíření za ty roky v USA a vlastně v celém světě), se silnou podporou. Podpora ze strany WM a široké masy lidí nikdy tak silná nebude, protože je to především o základna pracovní, ne až tak komerční. Musíš ale počítat s jednou tak velkou cenou a horším displejem. Ale i to je vlastně věc subjektivní a ne objektivní - každému se líbí něco jiného (někdo má rád hodně barev a někdo zase ne - viz debaty). K té GPS - co jsem četl hodnocení na fóru Navigovat, tak je to spíše průměr až podprůměr (viz. testy), ale k občasnému použití to asi bude stačit. Omnia na tom bude určitě obdobně. Kdo chce jistotu a kvalitu 100%, tak si asi pořídí normální navigaci. Tak, asi tak. Já mám osobně Omnii Pro, ale ta je vlastně stejná jako i8000, akorád má klávesnici a menší displej. Iphone jsem měl taky, ale vadila mi jeho velikost a všechny ty sarapatičky kolem, které ty vlastně chceš, ale já je nepotřeboval. Navíc je WM dle mého názoru i složitější na obsluhu (pro normální uživatele) a je potřeba si kolem něj (jeho užívání) a nastavení něco nastudovat. I když to Samsungácké "Tač" prostředí to trochu zlidšťuje pro normální uživatele a není tolik hardcore jako klasické WM :tlem: .
čiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pon pro 25, 2006 23:34
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Bašť
Kontaktovat uživatele:

Vymenit Omnia II 8GB za Iphone 3GS 16GB?

Příspěvek od čiko »

Blekota: Na 3gs s fw 3.1.3 zatim JB neni. Ja jsem udelal JB zejmena kvuli moznosti zakoupeni aplikaci ze Cydia, ktere z nejakeho duvodu nejsou v Appstore a na Iphonu mi vyrazne chybeli /Intelliscreen, iBlacklist, biteSMS/. I na Cydii jsou ty ceny za aplikace zkousnutelny.
Odpovědět

Zpět na „Samsung (Omnia)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů