"hello world" na WM v C#

Programujete? Vytváříte aplikace pro Windows Mobile? Potřebujete poradit? Zkuste to zde.
Odpovědět
nooBody
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon lis 16, 2009 23:58
Zařízení: HTC Touch2

"hello world" na WM v C#

Příspěvek od nooBody »

ahoj, chtěl bych si vyzkoušet nějaké programování pro WM. Konkrétné v C#. Zkoušel jsem něco googlit, něco jsem našel na msdn, ale moc mi to nedalo. Respektive jsem odtamtud neodtušil strukturu, co a jak je všechno potřeba. Něco málo jsem našel, ale pro VS2005. Vím, že s aplikacemi pro WM přichází problémy, které na PC nejsou, takže nějaké konkrétní zdrojáky pro "hello world" asi na všech WM mobilech nepojedou. Ale jde mi o nějakou obecnou "šablonu", jak se do takové aplikace pustit.
Aby nedošlo k nějaké mýlce, tak zkušenosti s C#, mám 8-) ale ne pod WinMobile :(

Vývojové prostředí bude VS2010 Professional.

Díky za jakýkoliv howto co všechno je třeba na PC a na PPC s WM.
na PPC compact framework, ale co dál :?: :-(

aplikace bude pro WM6.5
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

"hello world" na WM v C#

Příspěvek od tslany »

VS2010 nepodporuje Windows Mobile, poslední verze VS s podporou WM je 2008
christian
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 26, 2008 23:10
Zařízení: Samsung Galaxy S, HP iPAQ 214

"hello world" na WM v C#

Příspěvek od christian »

Musíš si opatřit VS2008 a pak ještě stáhnout Windows Mobile SDK, třeba tohle: http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en" onclick="window.open(this.href);return false;

Pak máš v mezi projekty možnost vytvořit Smart Device Project..
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

"hello world" na WM v C#

Příspěvek od IkE Blaster »

Jinak vývoj pro PPC není nijak složitý a je pro všechny (dejme tomu většinu) PPC stejný. Jakmile vytvoříš nový projekt, tak rozkoukat se není vůbec složité, zvládne to i člověk, který má jen větší zkušenosti s C++ (lépe s Javou, principiálně identické). Takže žádné větší problémy nepřicházejí, problémy jsou jen s osekaností .net cf, kde chybí mnoho vizuálních prvků a dost tříd/knihoven. Ale na základy bohatě stačí, jediné co mi například chybí je XML-RPC (osobně mám radši SOAP, ale někde jde o napojení na existující službu, tak mám smůlu).
nooBody
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon lis 16, 2009 23:58
Zařízení: HTC Touch2

"hello world" na WM v C#

Příspěvek od nooBody »

christian píše:Musíš si opatřit VS2008 a pak ještě stáhnout Windows Mobile SDK, třeba tohle: http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en" onclick="window.open(this.href);return false;

Pak máš v mezi projekty možnost vytvořit Smart Device Project..
Díky :) , jej no já už si zvykl na VS2010 beta a chystal jsem se na tu vydanou verzi...
No VS2008 mám též, jen jsem myslel, že by to mohlo jít i na VS2010. No škoda, ale co už. Ale do budoucna se i s podporou vývoje na VS2010 doufám počítá? :)

takže VS2008 a tento msi, by to mohla být novější verze...

IkE Blaster píše:Jinak vývoj pro PPC není nijak složitý a je pro všechny (dejme tomu většinu) PPC stejný. Jakmile vytvoříš nový projekt, tak rozkoukat se není vůbec složité, zvládne to i člověk, který má jen větší zkušenosti s C++ (lépe s Javou, principiálně identické). Takže žádné větší problémy nepřicházejí, problémy jsou jen s osekaností .net cf, kde chybí mnoho vizuálních prvků a dost tříd/knihoven. Ale na základy bohatě stačí, jediné co mi například chybí je XML-RPC (osobně mám radši SOAP, ale někde jde o napojení na existující službu, tak mám smůlu).
Jo to mi je jasné, měl jsem na mysli právě to, že je osekaný cf .net a různé rozlišení otáčení displaye.
Mám zkušenosti jak s C++ tak i C#, tak v tom už pak problém nevidím 8-) . Jasně, Java je "víc objektová" než C++ a je tedy bližší C#.

Jen tak ze zvědavosti, pro vývoj aplikací na WM v C++ je dobré použít co? Asi na to budou nějaké speciální knihovny pro PPC? Nebo to zvládne např. QT (když jej teď má pod palcem Nokia)?
christian
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 26, 2008 23:10
Zařízení: Samsung Galaxy S, HP iPAQ 214

"hello world" na WM v C#

Příspěvek od christian »

nooBody píše:
christian píše:Musíš si opatřit VS2008 a pak ještě stáhnout Windows Mobile SDK, třeba tohle: http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en" onclick="window.open(this.href);return false;

Pak máš v mezi projekty možnost vytvořit Smart Device Project..
Díky :) , jej no já už si zvykl na VS2010 beta a chystal jsem se na tu vydanou verzi...
No VS2008 mám též, jen jsem myslel, že by to mohlo jít i na VS2010. No škoda, ale co už. Ale do budoucna se i s podporou vývoje na VS2010 doufám počítá? :)

takže VS2008 a tento msi, by to mohla být novější verze...
Ten druhý link, to můžeš použít, ale stejně to jako prerekvizitu by mělo chtít to co jsem linkoval.

Jo a pro VS2010 je jen oficiálně SDK pro Windows Phone 7. Ty další nevim, hádám, že i když jsem někde viděl prohlášení, že 6.x nezavrhnou, tak je i možný, že pro VS2010 nic nebude..
nooBody
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon lis 16, 2009 23:58
Zařízení: HTC Touch2

"hello world" na WM v C#

Příspěvek od nooBody »

Tak jsem tady zase O:-)
nicméně už jsem se nějak rozhýbal co a jak, něco mám povyzkoušené.
Jen by mě zajímalo, jaké používáté knihovny pro tvorbu GUI? Obarvit klasické "win forms" pomocí různých properties ve VS asi moc na user friendly aplikaci nepřidá...
Budu rád, když se podělíte s knihovnami, pro "hezké" GUI
Díky :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

"hello world" na WM v C#

Příspěvek od IkE Blaster »

No, existuje zdarma SenseSDK, což je příšerný moloch (celkem pomalé a divně se s tím pracuje), a pak existuje spousta komerčních SDK. Osobně jdu cestou, že WM přišly s tím klasickým win forms UI, takže už ani nezkouším jiné grafické nadstavby a používám jen tu výchozí. Samozřejmě, pokud bys chtěl aplikace dál více distribuovat a případně na nich vydělávat, tak je to jiná situace, ale WM umírá a těžko půjde cokoliv prodat.
nooBody
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon lis 16, 2009 23:58
Zařízení: HTC Touch2

"hello world" na WM v C#

Příspěvek od nooBody »

to SenseSDK jsem našel... Jen se mi tam nedaří jít nějak k návodu...

Kód: Vybrat vše

SenseSDK is a .netCF 3.5 assembly!!!!
It will not work in 2.0...

For designtime... 

1)

The metadata assembly (StedySoft.SenseSDK.PocketPC.asmmeta.dll) MUST be added to the "designer metadata" directory. 

For CF 3.5, this directory would be the following...

C:\Program Files\Microsoft.NET\SDK\CompactFramework\v3.5\Wind owsCE\DesignerMetadata

This should allow the dependency to the StedySoft.SenseSDK.PocketPC.asmmeta.dll assembly to be found.


2)

Create a new tab in VS2008 toolbox... then right click and add the SDK (browse to the StedySoft.SenseSDK.dll)

If the controls do not show in VS2008 toolbox, try:

cmd /c start /wait devenv /setup /resetuserdata /selfreg /resetskippkgs

from the command prompt to reser all user settings. 

See https://connect.microsoft.com/VisualStudio/feedback/ViewFeedback.aspx?FeedbackID=322223&wa=wsignin1.0 for discussion. 



NOTE: Sometimes I added the controls with a form open with SenseSDK controls on it... it failed, but after deleteing the tab and recreating without the form open it worked.
respektive

Kód: Vybrat vše

cmd /c start /wait devenv /setup /resetuserdata /selfreg /resetskippkgs
jestli mám nacvakat v nezměněné podobě do start -> spustit ? tože ta lomítka mě tam nějak matou... :|

Nějaký týpek si to naopak vychvaloval... Noo já bych napřed rád něco free, ale user friendly, což ty klasický win forms na prsty nejsou :(
Odpovědět

Zpět na „Programování“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů