SharpDevelop - je to použitelné?

Programujete? Vytváříte aplikace pro Windows Mobile? Potřebujete poradit? Zkuste to zde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

SharpDevelop - je to použitelné?

Příspěvek od Bruca »

Zkoušeli jste někdo na programování todle? http://www.sharpdevelop.com/OpenSource/SD/Default.aspx

akorát to chce framework 3.5 i s service packem 1 (týká se verze 3.0)

z této stránky (http://community.sharpdevelop.net/blogs ... ation.aspx), 2. obrázek usuzuju, že se dá použít i pro programování aplikací pro wm5/6 (projekt compact framework...)

je to tak? bude to použitelné? máte s tím nějaké zkušenosti?
chtěl bych zkusit C# a visual studio žel není zadara :-(
Ghormoon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: stř lis 12, 2008 18:40
Zařízení: HTC Universal 64Mb
Kontaktovat uživatele:

SharpDevelop - je to použitelné?

Příspěvek od Ghormoon »

Visual studio express zadara je, pro nekomercni pouziti, akorat pro PC only, pro PPC musis mit nejmin VS Profi (ty mam jako student taky zadarmo :P na ISIC kartu)
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

SharpDevelop - je to použitelné?

Příspěvek od Bruca »

jj, jenže já nejsem student :-D
a v práci zas tolik nevydělám, abych si mohl na pokusy koupit profi verzi :(

každopádně jsem to už zkoušel, ta možnost pro WM tam opravdu je...jen to po mě chce nainstalovat jakési SDK, což má žel něco přes giga...takže děkuji, nechci :-))

budu si jen hrát s C# pro PC a na PPC asi zapomenu :(
Uživatelský avatar
Logout
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv dub 02, 2009 17:04
Zařízení: Samsung SGH-i600
Bydliště: Praha - Kbely

SharpDevelop - je to použitelné?

Příspěvek od Logout »

Nainstaloval jsem poslední verzi SharpDevelop a musím říct, že je to víc než použitelné. Pokud neděláte v nějaké vývojářské firmě, která využije deployment možnosti VisualStudia či jeho přímou interakci s SQL serverem (teď myslím interakci nástroje, nikoliv programovacích jazyků, to samozřejmě v SharpDevelopu jde taky) pak SharpDevelop nabízí většinu funkčnosti, kterou programátor potřebuje - zejména mně překvapil editor, který má IntelliSense, odsazování, závorkování a další featury, díky kterým vypadá jako by VS z oka vypadl.

Zkusil jsem si napsat něco v Compact Frameworku 3.5 a zkusit to na telefonu s WM6.1 Standard a vše funguje naprosto v pohodě, za tři minuty jsem měl program, který se připojí na web, něco tam getne a zobrazí - takový primitivní testovač, zda běží web server.
Uživatelský avatar
Logout
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv dub 02, 2009 17:04
Zařízení: Samsung SGH-i600
Bydliště: Praha - Kbely

SharpDevelop - je to použitelné?

Příspěvek od Logout »

A jak právě zjišťuju, tak SharpDeveop + vše co souvisí s .NET zabírá nějakých 250MB. Provozuju to celé na jediném počítači s Windows, který mám - deset let starém PentiuIII s 8GB diskem, takže gigového instalátoru bych si všiml.
Odpovědět

Zpět na „Programování“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů