Displej a diody Voxíka blbnou

Diskuze o smartphone telefonech HTC S710a S730
Odpovědět
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Displej a diody Voxíka blbnou

Příspěvek od jenda.69 »

Od rána mam takovej problém s voxíkem... Když je zamčenej a odemknu, tak zelená dioda (která normálně bliká) zůstala svítit, jako bych ho měl na nabíječce nabitýho... Pak stačí zmáčknout nějaký tlačítko (nebo vysunu klávesnici) a displej zhasne (dioda dál svítí). Když zas zamknu, tak po chvilce dioda začne zase blikat a po odemčení se opakuje to samý dokola...
V průběhu dne se třeba dařilo dostat někam do nabídky, ale po nějakým zmáčknutí tlačítka displej zase zhasl. Teďka už to nezhasíná snad vůbec (nebo po delší době) a dioda svítí furt, i při zamčený klávesnici.

Jo, když ten displej zhasínal, tak to bylo jen podsvícení, pod nějakým silnějším světlem bylo slabě vidět, co je na displeji. Když jsem zapnul wifi, tak kromě druhýho zelenýho světýlka blikalo i to první zelený oranžově...

//zajímavý, zdá se, že ho to nakonec přešlo uplně, všechno jsem si zazálohoval a když jsem restartoval (Sprite Backup chce soft-reset), tak už ani ta diodka nesvítí.

Myslíte, že je to HW vada a nebo mi pomůže HR? Ale je to divný, že večer Voxík fungoval v pořádku a přes noc jsem s nim vůbec nic nedělal, jen ležel normálně u postele.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

OT: Mě zase včera sám od sebe začal "bzučet" LCD monitor :-( ale tam to asi vypadá na HW problém, ale zpět k Voxíkovi, určitě bych zkusil hard reset, třeba se jen něco "pokazilo" v systému, a HR by tedy měl pomoci. A kdyby náhodou ne, tak servis (což čeká mé LCD) :-(
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

No zatim s tim počkam, když problémy odpoledne ustaly... To už je poněkolikátý, kdy mi Voxík nějak zlobil a když jsem se dostal k tomu, že jsem byl schopnej udělat HR, tak problémy ustaly... :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

OT - Jirka: Jestli zacal najednou, z cista jasna, nedaval jsi do zasuvky nejaky dalsi pristroj? Nezapnul jsi napr. kotel? Nejcasteji to je (kdyz to je najednou) kvuli ruseni v el. siti
zdenda.cottage
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 03, 2007 14:28

Příspěvek od zdenda.cottage »

Dobrý den, mám stejný problém. Display se sám od sebe zhasíná a dioda neustále svítí zeleně. Přehrál jsem si windows na 6.1 ale problém stále přetrvává, zkoušel jsem i nastavení v registrech ale ani to nepomohlo. Obávám se že to bude problém bude hw a ne sw :-( Telefon mám ještě v záruce ovšem přehráním windows ztrácím záruku že??? Myslíte že když nahraju zpět původní wm 6.0 tak v servisu nic nepoznají.
zdenda.cottage
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 03, 2007 14:28

Příspěvek od zdenda.cottage »

Takže po několidenním testování jsem došel k závěru, že chyba je softwarová. Měl jsem nainstalovány 3 programy: TCMP, Pocet player a Wincommander. Po odinstalování všech těchto prográmků se vox začal pomalu ale jistě chovat "normálně" tzn. display se zhasínal asi jenom 5x denně a po týdnu už zhasnul jenom jednou za den. Nakonec tedy vše dobře dopadlo :grin: a display je nyní v pořádku. Ještě se pokusím zjistit který program tam dělal neplechu :wink:
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

Z těch uvedených mam jenom TCPMP a ten před tim 3/4 roku fungoval bez problému... Problém mi přešel prostě sám. :)
zdenda.cottage
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 03, 2007 14:28

Displej a diody Voxíka blbnou

Příspěvek od zdenda.cottage »

Takže po několika denním testování jsem přišel na to že jsem úplně hloupej :smt021 . Tento problém (zhasínání displeje a neblikání diody) způsoboval opravdu TCPMP ale ve verzi 0.71!!! Pak jsem si ale nainstaloval nejnovější verzi 0.81 a všechno je naprosto v pořádku. Ovšem nejdivnější na tom je že jsem celou dobu TCPMP 0.71 měl nainstalováný a když jsem si asi před měsícem pustil wifi najednou začly tyto problémy s displejem. No hlavně že je vše OK :grin:
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Displej a diody Voxíka blbnou

Příspěvek od Paulos »

Máš recht, měl jsem úplně stejný problém. No, TCPMP 0.72 jsem odinstaloval a uvidíme, co se bude dít dál ;)

A začalo se to projevovat v úplně stejný okamžik = zapnutí WiFI...
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Displej a diody Voxíka blbnou

Příspěvek od Paulos »

Takže ne. Pořád se mi displej vypíná a diodové svícení přetrvává. A já se ptám: Co s tím sakra je?

EDIT: Aha, tak on tu byl ještě jeden TCPMP v programu Veveo vTap, jsem zvědavý, co bude foun dělat teď.

2nd EDIT: Psssst, abych to nezakřiknul, ale vypadá to, že se telefon vzpamatoval :-D
abyks
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 31, 2008 12:45
Zařízení: HTC Vox

Displej a diody Voxíka blbnou

Příspěvek od abyks »

nahrál jsem si nový homescreen a už nemůžu telefon ani zapnout (pořád se startuje a než dojde k zadání pinu, tak se vypne), takže nemůžu ten soft ani odstanit. Ten HR se provádí jen jen v menu telefonu nebo se dá někde zmáčknout skryté tlačítko a vyresetovat to takto. Když ne nastartuju telefon, tak nemůžu provést reset podle návodu
dík za radu
zdenda.cottage
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 03, 2007 14:28

Displej a diody Voxíka blbnou

Příspěvek od zdenda.cottage »

Hard reset provedeš tak, že než zapneš telefon tak podržíš obě softwarové klávesy. Objeví se menu kde bys měl HR potvrdit zeleným tl.
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Displej a diody Voxíka blbnou

Příspěvek od jenda.69 »

Je to starej vtipálek. Už to vyvádí zase, úplně stejně jako v prvním příspěvku. Ale teď jsem ho připojil na nabíječku a kupodivu problémy zmizely...
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Displej a diody Voxíka blbnou

Příspěvek od Paulos »

No, mi vyvádí pořád, někdy (= opravdu málokdy) se dokonce i při větší zátěži samovolně vypne... A ty problémy pozoruji především když mám Voxíka v nabíječce... :-/ A nezhasíná jen podsvětlení, někdy (chápejte většinou) se rozplyne i obraz na displeji.
Odpovědět

Zpět na „HTC S710/S730“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů