jak zjistit počet sms na sim kartě?

Diskuze o smartphone telefonech HTC S710a S730
Odpovědět
maximvs
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 02, 2008 9:50

jak zjistit počet sms na sim kartě?

Příspěvek od maximvs »

Ne a ne se nemohu dopátrat toho, jak na HTC S710 zjistit, zda je kapacita sms na sim kartě zaplněná, resp. kolik míst z kapacity je ještě volných. Přes správce sim lze zjistit pouze celkovou maximální kapacitu, ale údaje o aktuální obsazenosti nemohu nikde najít. Nevíte někdo, kde to je?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tahle informace v systému nikde není (i když obyčejné telefony to běžné umí), u SIM managera pro Pocket PC se to u některých verzí zobrazuje, ale nejsnadnější bude, když si SIMku vložíš do nějakého obyč. mobilu a zjistíš to v něm. Jinak WM SMS na SIM neukládají, příchozí zprávy se automaticky uloží do paměti telefonu, takže se nemusíš bát, že by se ti paměť pro SMS na SIMce zaplnila.
maximvs
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 02, 2008 9:50

Příspěvek od maximvs »

Díky za pomoc. Dát simku do jiného telefonu už mne napadlo. To ale není dvakrát komfortní řešení :( Jinak vím, že WM implicitně ukládají sms do paměti telefonu, ale měl jsem v poslední době problémy s doručováním sms, tak jsem dumal, jestli by to nebylo tím, že mám náhodou zaplněnou pamět na sim.

Škoda, že toto není softwarově vyřešeno. Ač to jistě není pro většinu uživatelů nezbytná funkce, tak vada na kráse to myslím je.
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

Asi k tomu máš pádný důvod, když ti tohle vadí. Ale mě nenapadá jediný důvod, proč bych si sms měl ukládat na sim-kartu. Stejně jako např. kontakty. To jsem dělal naposledy někdy hluboko ve 20.století, kdy telefony ještě žádnou disponibilní paměť neměly :-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

mp: Asi tak nějak, já kontakty na SIM ani nemám, a SMS to samé :-) naposledy jsem tohle použil někdy u Nokie 3310.
Libor
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: stř led 23, 2008 16:38
Zařízení: LG G3+SXT+(Evo3D)+Desire Z+Rhodium+Raphael
Bydliště: Mirotice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libor »

zdravim:)tak nějak obzvlášt´ když operátor zablokuje po vyčerpání kreditu seznam, ale jináč pro jistotu si čísla nechávám aj na simce co kdybych rozbyl founa
Odpovědět

Zpět na „HTC S710/S730“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů