Vox - mažou se mi kontakty + certifikát

Diskuze o smartphone telefonech HTC S710a S730
Odpovědět
Uživatelský avatar
jane.h
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 05, 2006 9:49

Vox - mažou se mi kontakty + certifikát

Příspěvek od jane.h »

ahoja všichni, tuším, že zakládám dvoják a omlouvám se, včera jsem našla podobné téma tady na fóru, kde tahle věc zůstala nevyřešená, ale dneska se mi ho prostě už najít nepodařilo..
Nevěděl byste někdo řešení.. ? Mažou se mi kontakty a kalendář.. včetně nahranejch hlasovejch příkazů a profilu activesync.. děje se to někdy po vypnutí telefonu, teď naposled když jsem odpojila telefon při synchronizaci (začala a já si toho nevšimla až když jsem dala odpojit-každopádně by se to asi stát nemělo)
Vůbec nevím co s tím.. ohromně mně to štve, sice je pak přesynchronizuju přes activesync s outlookem nebo jeyem, ale stejně je to na dvě věci. Mám voxe týden a stalo se mi to už alespoň 4x

Jop a ještě dotázek nevíte někdo jak nainstalovat certifikát k wi-fi?
normálně ho otevřu přes operu a dám nainstalovat, ale on se mi v certifikátech neobjeví a k wi-fi se nepřipojím - jj a HKLM... nepamatuji si přesně cestu mám hodnotu 144 (to už jsem kdesi na fórech našla) :)

Díky za radu všem :)
Uživatelský avatar
jane.h
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 05, 2006 9:49

Příspěvek od jane.h »

viřešeno hard resetem :wink:
btw - ale opravdu se mi nedaří nainstalovat certifikačení autoritu CESNET :( prý to jde otevřením crt v průzkumníkovi - což mi nešlo :cry:
Slejtr
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv úno 21, 2008 12:34

Příspěvek od Slejtr »

Hoj zrovna tet resim neco podobnyho mame proste ve skole wifi a chce to udaje prihlas. jmeno a heslo to tam dam ale pak to vybafne s osobnim certifikatem je to taky pres cesnet nemas to stejny? projekt eduroam.... v zasade nevim kde ho vzit a ve skole se semnou nikdo nebavi...
Uživatelský avatar
jane.h
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 05, 2006 9:49

Příspěvek od jane.h »

zkus tohle https://www.cesnet-ca.cz/cs/cda-cgi/cli ... ion=caCert
je to právě certifikoš k eduroamu - mělo by to fungovat :wink:
každopádně já úplně nevím jak ho nainstalovat - jak jsem psala mělo by to jít otevřením v průzkumníkovi - tak mi dej kdyžtak vědět jestli ti to šlo, mně to píše, že to není k ničemu asociovaný :-(
Slejtr
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv úno 21, 2008 12:34

Příspěvek od Slejtr »

tak sem to skusil nainstalovat vsema zpusobama jaky me napadly pres activesync pres pruzkumnika pres prohlizec aji editaci registru ale taky mi to nejde :-( problem je ale aji ten ze po me to chtelo osobni certifikat takze zeby kazdej svuj??... nechapu proc skole nestaci jmeno a heslo furt vymyslijou naky blbustky ale navod kde to schrastit nikde :evil:
Koblih
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: úte črc 17, 2007 22:46
Zařízení: N97 mini

Příspěvek od Koblih »

O jakou skolu jde? U nas na VSB si vygenerujes vlastni certifikat,pro tuj login a heslo do skolni site. Ten se pak musi prohnat nejakym konvertorem a vysledny soubor ulozit kamkoliv do telefonu,odkud ho spustis a vse se samo nainstaluje. Pri prihasovani se pak pouzije to stejne jmeno a heslo,ktere jsi pouzil pri vygenerovani certifikatu
Uživatelský avatar
jane.h
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 05, 2006 9:49

Příspěvek od jane.h »

moc díky za pomoc, je to kořenový certifikát, musím ho mít už při přístupu do sítě, ale dneska odpo jsem to konečně vyřešila - jupíí :)
pomocí instalace crt z cabu - než jsem udělala hard reset - viz výš, tak nešlo, asi ten systém nebyl nějak úplně ready :-D ale teď už se to z toho cabu normálně nainstalovalo (telefon samotnej crt bohužel fakt neznal)
návod na *.cab pro všechny, kdo by to potřebovali zde
http://blogs.msdn.com/windowsmobile/arc ... -file.aspx
Slejtr
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv úno 21, 2008 12:34

Příspěvek od Slejtr »

Asi jsem blbej ale ten navod na konvert crt na cab mi nejde :( ta utilita kterou to potrebuje uz tam neni hlasi to chybu.Nemas nahodou jeste ten cab? :-D ikdyz ten korenovy mi to asi stejne nesezere kdyz to chce osobni :( na UPOLu bohuzel zadny generovani certifikatu nemame.
Uživatelský avatar
jane.h
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 05, 2006 9:49

Příspěvek od jane.h »

teď nevím jestli tam je návod s programem makecab, každopádně já ten program nepotřebovala :-)
mužů ti akorat poradit návod pro totalcommandera:
pokud jsi zvládl udělat to *.xml dej ho do stejné složky jako máš certifikát (přejmenuj ho na rootcert.crt) a do příkazového řádku zkopíruj ten příkaz na konci - makecab atd., enter a hotovo :-)
každopádně jestli je to osobní crt tak moc nevím jstli ti tohle helpne - nevyznam se až tak :-) co to zkusit přejmenovat na personalcert.crt? :-) (nebo jak se značí - jen pokus, zkus web)
Uživatelský avatar
jane.h
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 05, 2006 9:49

Příspěvek od jane.h »

btw vtip - přepiš koncovku certifikátu z *.crt na *.cer a tvůj telefon to spustí a nainstaluje :lol: každopádně jako kořenový..
Slejtr
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv úno 21, 2008 12:34

Příspěvek od Slejtr »

skusil sem to a fakt se to nainstalovalo diky za radu, ale potom kdyz sem dal konfigurovat pristup PEAP abych zatrhl ten cesnet certifikat tak to vyhodilo chybu ze se to nemuze pripojit k siti ze to chce osobni certifikat :-(
Uživatelský avatar
jane.h
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 05, 2006 9:49

Příspěvek od jane.h »

měla jsem ten samej problém, našla jsem hafo návodů na eduroam, který mluvily o WAP, ale pak jsem našla jeden, co radil v ověřování nastavit otevřeno a šifrování dat WEP a pak ten peap 802.1x a ten mi funguje a na net už se v poho připojim ;)
Slejtr
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv úno 21, 2008 12:34

Příspěvek od Slejtr »

Tak jsem skusil i tohle a zase nic par vterin po tom co se na eduroam skusim pripojit to proste misto connecting napise unavailable.Uz fakt nevim asi skusim jeste proklepnout spravkyni site a pak to vzdam :(
Odpovědět

Zpět na „HTC S710/S730“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů