Firmware update v member sekci htc.com

Diskuze o smartphone telefonech HTC S710a S730
charlie42
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: sob zář 22, 2007 6:12
Zařízení: Sony Ericsson XPERIA X10

Příspěvek od charlie42 »

Jojo, souhlas na vsechno co jsi tady napsal:)
Nerv_one
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob lis 24, 2007 16:10
Zařízení: THL 5000

Příspěvek od Nerv_one »

PetCZ píše:Sprite backup dokaze zalohovat a obnovit PRESNE do stavu kdy byl zalohovan. (odzkouseno) Otazka jestli to pujde obnovit na nove rom.... :roll:

Zkouseli jste zalohovat pomoci sprite backup, nainstalovat novou rom a pak nasledne pomoci sprite backup pustit obnovu?
Myslite, ze to bude fungovat?
Nechtel bych to cely instalovat znovu :-(
Sprite Backupem se dá volit co zalohovat nebo obnovit a to vč. registrů a karty. Obnovit SW na novou ROMku by měl jít bez problémů SW co se neinstaluje resp. jen kopíruje. Vše ostatní je lepší nainstalovat znovu. Když si SW dělá zápisy do registrů pak je lepší ty původní registry do nový ROMky radši neobnovovat.
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

Takže takový shrnutí, kde to stáhnout:

Ta nová ROMka je na xda, ale z linku od charlie42 na první stránce stáhnout nejde, nejspíš jí přesunuli. Tohle by teda měla bejt ona, jestli jsem se spletl, tak mě opravte:

:arrow: ftp://xda:[email protected]/Up ... 0_Ship.exe

Jinak jí ještě jirka_3 reuploadnul. Ten link neni na první stránce moc vidět, protože neni označenej jako link:

:arrow: http://leteckaposta.cz/717703150

Potom je ještě volba přímo na webu HTC, ale buď se nedokážu zorientovat, nebo mi jí to prostě nezobrazuje, navíc je nutná registrace, kterou každý nemusí chtít absolvovat.
PetCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 25, 2007 14:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetCZ »

Mohl by prosim nekdo napsat postup jak novou ROM nainstaluji??? Diky
charlie42
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: sob zář 22, 2007 6:12
Zařízení: Sony Ericsson XPERIA X10

Příspěvek od charlie42 »

Jen stahnes, pripojis telefon k activesync a spustis ten exe soubor.. Pozor, zalohovat, smaze to vsechno
PetCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 25, 2007 14:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetCZ »

A kdy ho muzu odpojit? napise to neco?

A jde nejak zalohovat MMS a pak je tam vratit zpet? Ve sprite backup nevim co zatrhnout, aby to zalohovalo jen ty MMS...

Tak jsem nainstaloval a zacal fungovat windows update :)

Kapu: Používej tlačítko upravit!
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Příspěvek od Jakub Karásek »

Tak uz sem si to tam dal taky, zalohu SMS sem provedl v Jeyu, kontakty sem sesynchroizoval znovu s outlookem a taky sem si zalohoval z telefonu slozku data aplikaci, takze sem neprisel o nastaveni programu, jenom to znovu prehraju.. je to decanko sviznejsi, ale jinak zadny vyrazny zmeny
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

Kolik chce ten update baterky? Stačí cca 40%? Dělá se to přes kabel, nebo je možný i BT?
//ahá, jsem to zmatkář, ono je to napsáno v tom update... :)

//Takže novej ROM je nahranej, nabušil jsem tam i původní programy a rychlost mi přijde stejná, možná nepatrně rychlejší (místama). Snad už nebude zlobit...
Jinak mam takovej pocit, že Java Emulátor je nějakej jinej (že má jiný písmo, ale je to možná jen pocit)

//první výrazná změna, který jsem si všiml. Dřív mi displej svítil a po chvíli začal svítit menší intenzitou. Teď se navíc po další chvíli vypne uplně (záleží na tom, jak se nastaví řízení spotřeby). To by mi nevadilo, ale docela mi vadí to, že když zamknu klávesnici, tak displej svítí stejně dlouho, jako je nastaveno. Dřív zhasnul asi po 10s, což mi přišlo daleko lepší... K čemu je to pak spořič, když to furt svítí? Když potřebuju vědět čas, tak si ho zvládnu rozsvítit sám... ale teď navíc svítí další minutu zbytečně... Na spořič používam SmartToolkit a nevšiml jsem si, že by bylo nastavení v něm.
PetCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 25, 2007 14:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetCZ »

Min.60%
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Příspěvek od Jakub Karásek »

Nevim jak u Tebe, ale u me to chtelo jen 50%
tom.hajek
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát lis 30, 2007 17:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom.hajek »

Tak to už je detajl ne? Stačí si zapnout nabíjení při připojení k PC a není co řešit, ale to jen tak na okraj.

Chtěl jsem psát o te nove romce. Její hlavní výhodu vidím v tom, že nezasekává tolik paměť( nebo jí dokáže víc uvolnit? nevím) prostě, když po celodením používaní sestřelím všechny procesy tak sem na jenákých 22mb což u předchozího firmweru bylo nemyslitelné. Ale nabízí se otázka, kam se ztratí tech dalších cca 5mb které tam jsou po startu? Nevíte? Jako 22 je dobrý, ale 27je lepší :grin:

Jinak si pomalu všímám takovej drobnůstek, jako když se tu zmiňovalo, že nefunguje u klavesnice zvuk tlacitek volba: Ton, tak teď už to funguje :), při vytáční čisla, jako tomu bylo třeba u Nokii.

A tak různě, máte nějáký další postřehy?
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

Ano, jasný i v tom update je napsáno 50%, jinak v readme je zmíněný cosi o radiu a že při jeho aktualizaci nejde nabíjet, nebo něco podobnýho...

Jinak ten tón mi fungoval už na původní ROMce, ale nejspíš jsem měl novější než tom.hajek...

Já mam postřehy, že se mi udělal zástupce na Adobe Reader v nabídce start v kořenový složce i ve složce Office Mobile :-D a hlavně, že celá nabídka Start je nějak šíleně rozhozená (složky až na pár vyjímek mam všechny uplně na konci, i když mam pocit, že dřív byly na začátku - určitě teda hry byly na začátku).
Uživatelský avatar
vozkych
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát kvě 25, 2007 18:16

Příspěvek od vozkych »

Mé poznatky k updatu na mém stroji

Předchozí verze:
OS CE 5.2.1235 (Build 17740.0.2.0)
Rádio 4.1.13.37_02.83.90
RIL 2.002

Nynější verze:
OS CE 5.2.1622 (Build 18128.0.4.4)
Rádio 4.1.13.54_03.10.90
RIL 2.002

Fakta:
1) Rychlejší naběhnutí nabídky Start. Asi nejmarkantnější změna.
2) Nové Office 6.1.
3) Nová aplikace na SimToolkit. Při příchodu SimToolkit zprávy se po odklikání upozornění o nové zprávě tato přímo zobrazí. Dříve bylo nutno aplikaci spustit znovu.
4) Nová aplikace "Hlasové poznámky".
5) Nová aplikace "Nastavení připojení". Bezchybně nastavila všechny typy připojení (internet, wap, mms) pro O2 paušál.
6) O něco více volného místa přímo v zařízení.
7) O něco více volné paměti.

Subjektivní pocity:
1) Svižnější reakce systému nepozoruji.
2) Efektivnější práci s pamětí, její uvolňování apod. nepozoruji.
3) Mám pocit, že zařízení má nyní nižší výdrž na baterii.
Uživatelský avatar
Spiderr
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob úno 09, 2008 11:34

Příspěvek od Spiderr »

Nevím, jestli je to tou ROMkou nebo overclockingem procesoru, ale třeba JAVA rube jako dva dny starý kalašnikov. Proti předchozí verzi je to jako Škoda 120 a BMW pětkové řady.
safpet
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 31, 2008 16:20
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od safpet »

Zdravím,
tak mi to nedalo a též jsem updatoval. Předtím jsem si celý telefon zazálohoval ve Spirite Backupu 6.1. Nyný přetahuji fotky, zvonění,.... nechce se mi obnovovat komplet vše, neboť jsem měl nějáký bordel v registrech. Dájí se něják manuálně vytáhnout ze zálohy kontakty a slovník (případně kde to najdu). Díky
d.lord
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte úno 05, 2008 20:55

Příspěvek od d.lord »

Ahoj tak jsem nahodil novou ROM. Je trosku sviznejsi, ale proste cestinu tam nemam:( poradte nekdo pls. mam verzi 5.2.1622.18128
safpet
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 31, 2008 16:20
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od safpet »

ALL: Prosííím, kde najdu ty kontakty v záloze? Kde se v telefonu nacházejí :-(
janajda
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv pro 27, 2007 19:13
Zařízení: HTC VOX
Bydliště: HK

Příspěvek od janajda »

Tak už mám novou ROMku a nastaveou češtinu..sice až na druhej pokus, ale jede mi to, tak co :wink:
safpet
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 31, 2008 16:20
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od safpet »

"tom.hajek: ...... při vytáční čisla, jako tomu bylo třeba u Nokii......"

Můžete mi prosím někdo říci co to znamená? Já mám novou ROM též, ale toto mám pořád stejné. :roll:
tom.hajek
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát lis 30, 2007 17:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom.hajek »

z kontextu cele zpravy mělo vyplynout že mě to dřív nefungovalo a teď už to funguje a nenapadlo mě žádný jiný přirovnání jak bych to tůtaní měl popsat;) staci?:)
Odpovědět

Zpět na „HTC S710/S730“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů