WIFI

Diskuze o smartphone telefonech HTC S710a S730
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

WIFI

Příspěvek od Paolo.n »

Dotazů je tady na tohle téma už asi 20, ale žádná kloudná odpověď, kromě pár šťastlivců, kterejm to začalo chodit samo od sebe, aniž by něco nastavovali.... Tomu moc nevěřím.

Byl by někdo z těch, kdo se s Voxem dostane na net přes Wifi tak hodnej a napsal nastavení Wifi na Voxovi? Vezmu to popořadě:

Nastavení Wifi:
1. Název sítě: To je jasný
2. Typ sitě: Internet/Soukromá síť....?
3. Skrytá siť: ano/ne?
4. Připojení zařízení Ad hoc: ano/ne?
5. Ověřování: Otevřeno/sdíleno/WPA/WPA-PSK/WPA2/WPA2-PSK?
6. Šifrování dat: Zakázáno/WEP/TKIP/AES?
7. Klíč je poskytován automaticky: Ano/ne?
8. Síťový klič:
9. Rejstřík klíčů: 1/2/3/4?
10: Použít řízení přístupu pomocí IEEE 802.1x: Ano/ne?
11: Typ protokolu EAP: PEAP/Smatd card or certificate?

Nastavení LEAP:
Předpokládám, že tady bych měl mít nastaveno to co jsem si nastavil na modemu:
SSID, Jméno, heslo - celkem jasný
Typ ověřování: Otevřený systém/EAP?

Nastavení Enroll:
Vůbec nevím která bije a o co jde, ptá se to ne server, jméno a heslo..... Mám tam hodit IP adresu modemu?
Marty22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte srp 14, 2007 10:15

Příspěvek od Marty22 »

1......
2. Internet
3. ne
4. ne
5. záleží na nastavení přístupového bodu,volné sítě nejsou šifrované a mám nastaveno "otevřeno"
6.add 5. jinak "zakázáno"
7.ne
8. nic
9. 1

Leap jsem nic nenastavoval a Enroll taky ne a připojuji se všude naprosto bez problémů poze doma jsem zadal wep key.Mám wifi ap a připojím se bez problémů jak na pc tak pda i notebook a vox jede taky bez problémů.
Navíc ani ve městě jsem ještě nenarazil na bod ke kteremu bych se nemohl připojit.
Hodně štěstí.
Biggy5
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 25, 2006 22:33
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Biggy5 »

help please, ty pises zes jeste nenarazil na bod ke keremu by ses nepripojil, ja narazil jen na jeden bod ke kterymu sem se pripojil:(
proste doma se pripojim v klidu, zadam si sifrovani dat na wep, vlozim klic a k routeru se pripojim, ale kdyz si treba tady u nas najdu sit wifi kerou volne poskytuje mestska cast (mam overeno ze funguje) tak se proste zaboha nepripojim:( hilfe...
Marty22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte srp 14, 2007 10:15

Příspěvek od Marty22 »

tak to mě vážně nic nenapadá.Zkoušel jsi nejdřív otevřít nějakou stránku v IE?Někdy to mívají zabezpečeny takhle a musíš nejdřív zadat heslo na stránce kam tě to přesměruje.
Jinak fakt nevím...hodně štěstí
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Příspěvek od Paolo.n »

Tak díky za info, aspoň kousek jsem se pohnul z místa :-) Momentálně jsem schopen se připojit k modemu a podívat se na jeho webový rozhraní, takže Wifi jako takový by mi fungovat mělo. Ale za modem (na net) se už nedostanu. V nastavení NAT a Firewallu mám nastavenou IP telefonu tak, že by mělo projít všechno oběma směry. Přesto se ale na net nedostanu. Zkoušel jsem do telefonu nainstalovat Operu, abych vyloučil problém s Explorerem, ale nepomohlo to. Tak já už vážně nevím co s tím.
matalion
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 23, 2007 17:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matalion »

prosim poradte mam s710 a pres vyfi se pripojim na nejaou sit ale nejde mi prohlizet web ani skype nic cim to je?, kdyz se prpojim kabelem pres pc tak mi jde net i skype mam nejaky spatny nastaveni nebo co??
Holda
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2007 20:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Holda »

je ta sit verejna?
matalion
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 23, 2007 17:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matalion »

ano je treba verejna a zdarma.ono mi naskoci samo nova sit chcete ji zapnout? a pak se vypne. a jak to mate presne nastavene?? Wi-fi
Stav připojení
LEAP
Emroll
Režim napajení
matalion
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 23, 2007 17:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matalion »

ahoj mam s 710 a resim stejnej problem jako vsichni ostatni wifi. psal si nastaveni na wifi na jednu z misnosti mam to nastaveno uplne stejne podle toho navodu a porad nic ikonka se mi ukaze jako ze sem pripojen ukaze se mi jakou rychlosti a vsechno ale skype icq nebo webove stranky mi nejdou vlastne mi nejdou ani normalne placene. net a skype a icq mi jde jen tehdy pokud jsem prpojen kabelem k pc ale to je mi k nicemu zejo.myslis ze je problem u operatora?? mam ho ted novy vubec si nevim rady diky za odpoved
Marty22 píše:1......
2. Internet
3. ne
4. ne
5. záleží na nastavení přístupového bodu,volné sítě nejsou šifrované a mám nastaveno "otevřeno"
6.add 5. jinak "zakázáno"
7.ne
8. nic
9. 1

Leap jsem nic nenastavoval a Enroll taky ne a připojuji se všude naprosto bez problémů poze doma jsem zadal wep key.Mám wifi ap a připojím se bez problémů jak na pc tak pda i notebook a vox jede taky bez problémů.
Navíc ani ve městě jsem ještě nenarazil na bod ke kteremu bych se nemohl připojit.
Hodně štěstí.
Marty22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte srp 14, 2007 10:15

Příspěvek od Marty22 »

já nevím když to řeknu blbe vyndal jsem voxe z krabice a hned se bez problémů pripojil k první síti kterou našel. Zkus hard reset a trebanse pak vzpamatuje.
matalion
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 23, 2007 17:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matalion »

uzjsme na to asi prisel
bydlim na male vesnicce kde neni zadne wifi tak logicky nemuzu zadne chytnout v příboře na náměstí jsem vask chytl freepoint od czech link zdarma a bez problemu jsme se pripojil. nebo taky ve Frydku Mistku v Tescu sem se pripojil na 802.cz to vask uz bylo placene ale heslo a uzivatelske jmeno mam takze pohoda taky to slo spis mi prijde ze v mem okoli je malo wifi hotspotu a kdyz je nejaky tak ma malej signal a nelze se k nemu pripojit nebo je zakodovany
keybee
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 04, 2007 14:10

Příspěvek od keybee »

No... pokud to zkoušíte doma (WiFi propojení na net přes PC připojený kabelem např.), jde taky dost o firewall - často bejvaj alergický na share připojení k netu. Minimálně je potřeba nadefinovat ve woknech, že linku chcete sdílet (na kartě konkrétního připojení záložka pokročilé). Já mám FW jetico (něco typu IP tables) a hrál jsem si s ním cca 4 hodiny, než mě pustil... nakonec byla nejjednodušší cesta pustit všechno TCP přes porty, který sdílený WiFi používá...
keybee
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 04, 2007 14:10

Příspěvek od keybee »

A když jsme u toho - nakonfiguroval jste někdo ActiveSync přes wifi?
charlie42
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: sob zář 22, 2007 6:12
Zařízení: Sony Ericsson XPERIA X10

Příspěvek od charlie42 »

Ja myslim ze to ani nejde pres wifi
Uživatelský avatar
ruzahonza
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát říj 19, 2007 12:00
Bydliště: Třebotov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ruzahonza »

Zdravím pánové,mám asi nějaký broblém nebo jelikož mám poprvé Win.Mobi. tak jsem asi zmatenej nemůžu se připojit doma na svojí wifinu všecno udělám jak mám mám tam heslo nastaveno WPA-PSK šifrování dat na TKIP,rejstřík klíču 1,takto IEE... mám zašktle a nakonec nastaveno Smatr Card or Certificate když dám stav připojení tak mi to dělá jen připojovování k síti ale nepřipojí se a dole signál mám uplně plnej,prosíp poraďte budu moc vděčný.. a nedá se použít třeba mozila jako prohlížeč? ale oni asi nedělaj,ja fakt nevím díky moc Honza
lld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned úno 18, 2007 18:25
Zařízení: HTC 8310, HTC Uni, HTC HD2, Lumia 920, Lumia 950

Příspěvek od lld »

Zkus zrušit veškerá šifrování a zabezpečení, jestli se připojíš, a pak postupně přidávej.
lld
Uživatelský avatar
ruzahonza
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát říj 19, 2007 12:00
Bydliště: Třebotov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ruzahonza »

Tak už to běhá já blb měl psaný heslo velkejma a asi to vadilo,....
Slimi
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 28, 2007 21:07

Příspěvek od Slimi »

nemate nekdo zkusenosti s pripojenim tyhle masiny k eduroamu? (univerzitni net)
certifikat jsem tam dostal....
nastaveni sem udelal podle jednoho navodu na win. mobile 5 ale v celku podobny...
problem je v tom ze kdyz jsem daleko od ap mam slaby signal ale jsem pripojen celkem stabilne ale nejde mi internet.... kdyz jsem pod apeckem mam sice signal dobrej ale strasne pada a to si pak clovek moc nezasurfuje....
nevite nekdo co s tim?
havo
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 05, 2007 21:19

Příspěvek od havo »

2 slimi: jaks tam prosimte dostal ten certifikat?? Me to porad nejde jaksi...
Slimi
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 28, 2007 21:07

Příspěvek od Slimi »

musis koncovku z .crt prejmenovat na .cer (nebo mozna obracene:))
Odpovědět

Zpět na „HTC S710/S730“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů