Nastaveni WiFi na HTC S710

Diskuze o smartphone telefonech HTC S710a S730
Uživatelský avatar
pajoxx
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 29, 2007 22:03

Nastaveni WiFi na HTC S710

Příspěvek od pajoxx »

WiFi už mám odzoušeno, problém je v nastavení AP, tedy mám doma asi 4 typy AP a pokud na všech nechám nastavení 11B+11G pak se sice S710 spojí na wifi, ale jaksi špatně, tak jsem zkoušel ruzná nastavení normy 11b a 11G a pokud to nechám na 11b čili 11MBps pak to funguje bezproblémů, ale samozřejmě třeba venku je citlivost super, na vzdálenost asi 500m jsem chyti dalšívlastní vysílače a bezproblému se chytil i na 11g, ale zase další typ AP :grin:
Maverick
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:55
Kontaktovat uživatele:

Wi-Fi

Příspěvek od Maverick »

Zdravim tě
Mam podobnej problém a potřeboval bych radu. Zkoušel jsem si nastavit Wi-Finu ale nějak se mi to nevede...najde mi to různé sítě a dokonce se i připojí ale když chci vlézt na net tak mi to napíše "chybné připojení, zkontrolujte nastaveni...blablabla"
Nevíš čím by to mohlo bejt?
:cry:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

bude to chybnou konfiguraci wifi. Urcite si nastavil vsechny parametry site (zabezpeceni atd..)? Pokud to pise tuhle hlasku, pak bude problem prave v tom.
Maverick
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maverick »

já bych spíš řek že problém bude v tom že nemam nastavenou adresu serverů DNS...ale nevim kam jí nastavit...
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Příspěvek od Paolo.n »

Mě taky wifi nechodí, hlavně nevím, co mám kde nastavit aby to chodilo. V manuálu se samoržejmě dočtu kulový. Přísahám, to nejhorší co na HTC Vox je, je manuál :-(
Podařilo se někomu Wifi rozchodit? Jaký má bejt správný nastavení, když se chci přes wifi připofit k modemu a dostat se na internet?
Uživatelský avatar
vozkych
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát kvě 25, 2007 18:16

Příspěvek od vozkych »

Asi Vás nepotěším :-) , tady u nás v Pizzeria Imperial mají otevřený (no WEP, WPA) WiFi spot a na ten jsem se připojil bez problémů. Nevím sice nic bližšího o jejich nastavení, ale obecně jde u WiFi (stejně jako u jiných připojení do nějaké sítě) o dvě roviny problému.

1) Samotné WiFi: pro začátek si Vaše zařízení, ke kterému se chcete s Voxem připojit, nastavte na AP mód, pojmenujte takto vzniklé AP nějak, přepněte ho do nabrowsovatelného módu a zakažte jakoukoli security.

Ve Voxu pak stačí zapnout WiFi v CommManageru a Vox sám začne prohledávat okolí na přítomné WiFi sítě. Po chvíli by měl zobrazit seznam dostupných sítí, v němž najdete jméno Vašeho AP. Protože nemáte zapnutou security, připojíte se k AP bez dalšího vyptávání.

2) TCP/IP: abyste mohli takto navázané připojení nějak rozumně využívat (fileshare, email, web), musíte mít správně nastevený přenosový protokol TCP/IP. Nejjednodušší je opět na Vašem AP zapnout DHCP (většina domácích krabiček to umožňuje) a nastavit na něm správné DNS servery, nebo celé AP nastavit jako DNS relay. Pak opět nemusíte na Voxu nic nastavovat a WiFi připojení je plně použitelné pro brouzdání po netu, stahování pošty a další.

Upozornění: takto nastavené WiFi je absolutně nezabezpečené proti připojení kohokoliv jiného v dosahu Vašeho AP. Takže až to rozběháte s otevřeným AP, začněte experimentovat se zabezpečením WiFi nebo DHCP nebo nejlépe obojího.
Maverick
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maverick »

A je edy možné připojit se k cizímu nezabezpečenému AP když mi ho Wi-Fi najde kdekoli venku?
Jde mi o to že když jsem doma tak můžu sedět u počítače ale chtěl bych bejt připojenej kdekoli venku a nevim jak to mam udělat...voxík se připojí ale když chci vlézt na net tak se mu nechce že je prej špatné nastavení či co... :cry:
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Příspěvek od Paolo.n »

Takhle nějak jsem to udělal, to je fakt, Vox najde modem a připojí se k němu. I když to taky neproběhlo napoprvé, ale teď už to fnguje. Dokonce i s nějakým zabezpečením. Okolo nastavení TCP/IP tady nic moc není, ale na modemu mám DHCP vypnutej, kvůli připojenejm počítačům, potřebuju tam mít pevnou IP. Problém je v tom, že se mi stejně Vox na net neprokouše i když mám jeho IP patřičně nastavenou ve firewallu.
JuriG
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 05, 2006 21:42
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuriG »

a mas to nastvane jako pripojeni na internet ? neni ta relace nastavena jako sitova ? (myslim primo na Voxu)
Maverick
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maverick »

Já jsem si to dvakrát kontroloval a mam to nastavené stejně jako kamarádi na jejich noťasech...s tim že mě se tam pokaždý objevý hláška "Stránku nelze otevřít. Zkontrolujte název a opakujte akci."...nebo podobnej bordel...
:evil:
Uživatelský avatar
vozkych
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát kvě 25, 2007 18:16

Příspěvek od vozkych »

Internet Explorer "obecně" není dobrý nástroj na testování funkčnosti sítě. Zkuste použít Windows Mobile Network Analyzer PowerToy od MS:
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en
Osobně to odzkoušené nemám, teď jsem na to narazil.
Maverick
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maverick »

Ale Wox má WM6 a ten Analyzer je kompatibilní jen maximálně s 5kou... :cry:
Uživatelský avatar
vozkych
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát kvě 25, 2007 18:16

Příspěvek od vozkych »

Kde jsi našel info, že Windows Mobile Network Analyzer je kompatibilní maximálně s WM5? Na webu MS se píše:

Supported Operating Systems: Windows Mobile 5.0 software for Pocket PC; Windows Mobile 5.0 software for Smartphone

Což nic neznamená :wink:. Teď jsem si to nainstalil a otestoval. Chodí mi to na Voxu "bez problémů" (zatím jsem žádný neobjevil). Dělá to čtyři základní testy, jejichž výsledek uloží do LOGu (mě na kartu).

Doporučuju tedy nainstalit, poté se připojit k té "nefunkční" Wi-Fi síti a spustit test v Windows Mobile Network Analyzeru. Vytvořený LOG sem klidně přilož (snad nebude tak zle) a kouknem na něj.
krivacek
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát čer 24, 2005 15:34
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od krivacek »

Ode dneška sem jeho majitelem. Wifi-doma OK (s malymi bolestmi diky skryte siti), zkusebni email odeslan i prijat, internet chodi taky, jen misto IE asi pudu do Opery

trosicku mi vadi ze nejsou hodiny na zhaslem displeji, zameskany hovor a sms ale resi nejaky program
Maverick
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maverick »

vozkych píše:Kde jsi našel info, že Windows Mobile Network Analyzer je kompatibilní maximálně s WM5? Na webu MS se píše:

Supported Operating Systems: Windows Mobile 5.0 software for Pocket PC; Windows Mobile 5.0 software for Smartphone

Což nic neznamená :wink:. Teď jsem si to nainstalil a otestoval. Chodí mi to na Voxu "bez problémů" (zatím jsem žádný neobjevil). Dělá to čtyři základní testy, jejichž výsledek uloží do LOGu (mě na kartu).

Doporučuju tedy nainstalit, poté se připojit k té "nefunkční" Wi-Fi síti a spustit test v Windows Mobile Network Analyzeru. Vytvořený LOG sem klidně přilož (snad nebude tak zle) a kouknem na něj.
Když spustim Network Analizer tak mi zeleně odškrtne všechny položky krom jedné a to je "Ping HTTP server"
Myslíš že v tom by moh bejt ten problém?
Uživatelský avatar
vozkych
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát kvě 25, 2007 18:16

Příspěvek od vozkych »

Maverick píše: Když spustim Network Analizer tak mi zeleně odškrtne všechny položky krom jedné a to je "Ping HTTP server"
Myslíš že v tom by moh bejt ten problém?
Jo, v tom je ten problém. Přilož sem ten LOG soubor z Analyzeru.
Uživatelský avatar
ridle
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: úte led 01, 2008 19:06
Zařízení: iPhone 4 16GB
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ridle »

Jo taky mi nezaškrtne ping http server
přikládám LOG, všem je chyba???
Přílohy
NetworkLog.doc
(89.5 KiB) Staženo 63 x
Uživatelský avatar
vozkych
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát kvě 25, 2007 18:16

Příspěvek od vozkych »

to ridle: HTTP ping je obyčejné stažení webové stránky ze serveru www.microsoft.com. Děje se tak stejným způsobem, jako to dělá PocketIE. Nejede HTTP ping, nepojede ani PocketIE.

Z tvého logu se dá vyčíst, že problém nastává při "name resolvingu". HTTP pingu se nepodaří převést jméno www.microsoft.com na IP adresu. Analogicky se nepodaří žádné jméno převést na IP adresu.

Tady už s Network Analyzerem dále nepochodíš. Přidal jsem sem program PocketPing. Je to klasický ICMP Echo ping. Umí i resolvovat adresu. Zkus ho použít pro detekci problému.

Ty máš v IP configuraci uvedenu bránu a taktéž DNS server na adrese 192.168.1.254. Zkus tedy nejprve pingnout na tuto adresu. Poté si zjisti, jestli na té adrese opravdu běží nějaký DNS server či relay. Potom zkus pingnout na nějakou adresu za tvou bránou nebo rovnou někde venku. Chce to ovšem již podrobnější znalost topologie tvé sítě.
Přílohy
PocketPing.zip
Klasický ICMP Echo Ping. Je to sice pro PocketPC, ale na WM6Standard se to provozovat dá.
(64.6 KiB) Staženo 60 x
Uživatelský avatar
ridle
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: úte led 01, 2008 19:06
Zařízení: iPhone 4 16GB
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ridle »

To vozkych:

sorry ale ten pocket ping mi nejde nainstalovat neplatna aplikace typu Win 32. Co s tím? Exe se musi instalovat z PC, že?

Jinak díky za tvou snahu pomoci mi.
Uživatelský avatar
vozkych
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát kvě 25, 2007 18:16

Příspěvek od vozkych »

to ridle: "Ale kdeže, Roman je moj manžel. Romááánnn" :lol:

PocketPing.exe je nativní aplikace pro WinCE. Nahraj si ji do Voxe a tam spusť.
Odpovědět

Zpět na „HTC S710/S730“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů