Komunikace s PC.

Diskuze o smartphone telefonech HTC S710a S730
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Komunikace s PC.

Příspěvek od Paolo.n »

Tak jsem si dneska byl pro Voxe, už ho mám doma a hraju si :-). Ale nějak nemůžu vykoumat, jak se dá naučit T9 nový slova, pokud to vůbec jde?

A druhej problém, nekomunikuje mi to s PC ani přes ActiveSync (kterej mimochodem při instalaci tvrdošíjně řve že chce FlashPlayer 8 nebo vyšší i přes to že mám 9, naštěstí se to dá obejít), ani přes BT, sice na telefonu vidím počítač a na počítači vidím telefon, ale pořád mám Disconnected. Ale s jiným telefonem přes BT komunikuje...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ty slova se to myslim uci samo :-) a nebo se podivej, zda tam pri vlozeni noveho slova neni naka moznost ulozeni.

Nainstaluj si na PC ActiveSync 4.5, starší verze s WM6 nekomunikují. A pokud máš tuhle verzi, tak ověř nastavení firewallu. Btw AS řve že chce Flash player? tak to slyším poprvé v životě :)
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Příspěvek od Paolo.n »

Při vložení novýho slova nejsou právě žádný možnosti ohledně T9. Samo se to asi nenaučí, protože slovo který nezná musím naklepat multitap a to on asi těžko nějak pochopí. Jinak je ta T9 docela fajn, rychlá a dobře použitelná, píše se s tím dobře, jen bych jí potřeboval nějaký slova doučit....

AS, respektive ten celkovej instalační program, při spuštění fakt řve že chce FlashPlayer i přes to že ho mám a pro jistotu jsem ho ještě přeinstaloval. Ale jde to obejít tak, že nespustím ten instalátor, ale musím si každou instalaci spustit samostatně. Což by moh bejt možná problém proč nefunguje, je možný že se díky tomuhle debilnímu způsobu instalace nenainstalovalo všechno potřebný... Jinak AS je tady verze 4.5.0 (build 5096). Firewall mám nastavenej tak že AS jsem označil jako důvěryhodnou aplikaci.

Jinak jsem znova zkoušel tu komunikaci přes BT a starej SE T610 komunikuje bez problémů, ale Vox ani ťuk, prostě se jenom vidí, ale komunikace už se nenaváže, ani z telefonu ani z PC. A komunikace BT mezi Voxem a T610 taky funguje. Takže je něco špatně. Mám po radosti, a obávám se abych to nemusel jít reklamovat :-(
frisa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 16, 2007 20:03
Kontaktovat uživatele:

Vox a komunikace pres BT

Příspěvek od frisa »

mam ten samy problem. komunikace AS 4.6 pres BT nejede ani nahodou. podarilo se mi z PC pres BT poslat nejaka data, ale AS 4.6 nejede. navzajem se vidi PC i S710, ale nejsou u BT adapteru prideleny zadne COM porty, a Vox jak se zda umi jenCOM6 a COM7...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Me to fungovalo uplne bez problemu. Ty COM porty jsem na PC musel rucne vytvorit, pak sem ten nove vytvoreny COM port nastavil jeste v ActiveSyncu. Na Voxovi jsem dale vyhledal nova zarizeni, sparoval se s PC a na obrazovce s vyberem dostupnych sluzeb pres BT jsem videl "ActiveSync". Oznacil, ulozil a pak synchronizoval...
alternativ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 226
Registrován: úte zář 26, 2006 11:21
Zařízení: Samsung Galaxy S3, HTC Touch Pro
Bydliště: Kopřivnice/Francova Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alternativ »

To Paolo.n: Muzu se zeptat, jaky pouzivas firewall? Predpokladam, ze Kerio Personal Firewall...
hoopoecz
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 21, 2007 11:46

Příspěvek od hoopoecz »

Mel jsem take problem se synchronizaci pres BT. Nakonec mi pomohl nasledujici postup:
1. Smazat existuji sparovani s PC
2. Spustit ve VOxovi ActiveSync
3. Nabidka -> Pripojit portem BT -> .... Vybrat sluzbu 'ActiveSync'

Pokud jsem zkousel sparovat zarizeni pres CommManager, tak mi u PC nabizel jen sluzbu 'Serial Port'.

Syncuju s Vistou Ultimate x64 pres 'Windows Mobile Center' a vse funguje jak ma.
frisa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 16, 2007 20:03
Kontaktovat uživatele:

BT a Active Sync

Příspěvek od frisa »

uz jsem to take rozchodil, podobny postup jako nahore
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Příspěvek od Paolo.n »

Tak u mě je momentálně situace asi taková. ActiveSync už jede, po kabelu na 100%. Vadilo mu to, že byly zapnutý nějaký rozšířený služby, nebo tak něco, po vypnutí už OK. AS břes BT, pořád ani omylem, ale to by mě netrápilo. Ale potěšilo mě, že můžu telefonem na net přes AS, to je docela fajn.

Na telefon jsem si nainstaloval Total Commander a po tom co jsem povypínal veškerý zabezpečení BT jsem schopen odeslat soubor z telefonu do PC. Z PC do telefonu to pořád nejde. Mám BT Dongle od MSI, neměl jsem moc možností si vybírat, doufám že to není úplnej krám. Soft, kterej byl dodanej s tím, i novejší verze stažená z netu padá. Takže používám BT managera co je součástí WinXP (SP2). Když v něm dám vyhledat BT zařízení, tak Voxe najde, ale nic víc, neuloží se, když chci vytvořit port, tak zařve, že není spuštěná služba sériovýho portu.
Když zkusím najít z Voxe BT zařízení, tak PC najde, ale už u něj nezobrazí žádný služby, ani sériovej port, ani AS, prostě prázdná obrazovka. Vyhledávání trvá strašně dlouho a dost často to vypadává.

Mám teda zkusit ještě nějakej jinej BT manager, pokud existuje? A jakej? Líbilo by se mi ale, kdyby chodil ten Windowsovskej, nejsem přítelem dalčího softu v paměti navíc.

P.S. Jinak ta T9, co jsem se jí tak bál, se mi docela zamlouvá, vypadá to že nový slova si pamatuje sama a ani mi nějak nevadí že míchá do sebe slova s diakritikou i bez, není to zdlouhavý na ovládání, takže pohoda, ale že by neznal slovo se mi za celou dobu stalo možná 3x, takže slovník docela velkej. Zná i spoustu českejch jmen i příjmení, to taky není k zahození a taky "k***a" a jiný užitečný slovíčka, takže v pohodě :-)
frisa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 16, 2007 20:03
Kontaktovat uživatele:

S710 a BT Dongle od MSI

Příspěvek od frisa »

mam taky BT Dongle od MSI a rozchodil jsem to, mam ovladace BT pro BT Dongle od MSI pro XP, fungujou dobre. V PC zrus vsechna zarizeni, co pouzivaji COM porty, zrus sparovani BT co mas ted a zacni znova. a hlavne zacni komunikovat z VOXe, ne z PC. Nainstaluj ovladace BT Dongle od MSI, zapni BT na voxovi, sparuj je,spust Active Sync na smartphonu a v nabidce vyber "pripojit portem Bluetooth" a melo by to slapat. Ale taky jsem mel dost potize to zprovoznit...v priloze mas drivery
Přílohy
btdongle_winxp_sp2.zip
(5.29 KiB) Staženo 76 x
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Příspěvek od Paolo.n »

Skvělý, ty ovladače se budou hodit. MSI Totiž k tomu přibaluje nějakou debilní aplikaci, která prostě padá a to je kámen úrazu. Teď jsem zkoušel asi už třetí verzi, a ta nelehla hned (kupodivu to není nejnovější verze), takže se mi povedlo odeslat pár souborů oběma směry. Takže chyba bude na 90% v softwaru.

AS přes BT jsem zatím odložil, tam ně funguje po kabelu, což je i rychlejší, tak teď už jenom rozchodit nějaký to síťový připojení, to doufám bude fungovat, ale ještě na to nebyl čas. Během tejdne bych měl mít ADSL modem s Wifi, tak bude další zábava :-)
Prokom
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 15, 2007 20:33

Příspěvek od Prokom »

Omlouvam se za primitivni dotaz ale jsem naprosty laik.Neporadi mi nekdo proc nemuzu rozchodit net u O2?Vzdy kdyz se snazim pripojit,hlasi mi to "neni oznamovaci ton".Pripojuju se normalne pres kabel,mam stazeny ActiveSync 4.5,pristupovy bod gprs spravne protoze net v mobilu mi normalne chodi,Vox mi jde i s PC synchronizovat,jen se proste nemuzu pripojit na net.V nastaveni pripojeni v ActiveSync normalne zaskrtnuty-povolit pripojeni USB,pocitac je pripojen "Automaticky" ale pri pokusu o pripojeni porad hlaska "neni oznamovaci ton" Nastaveni eurotelu taky spravny protoze s Nokii mi net pres to samy vytaceni funguje....Poradi nekdo kde by mohla byt chyba?
frisa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 16, 2007 20:03
Kontaktovat uživatele:

pripojeni

Příspěvek od frisa »

ve spravci zarizeni v PC zkus mezi modemy vybrat voxe a v jeho vlastnostech vypnout cekat na oznamovaci ton
Prokom
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 15, 2007 20:33

Re: pripojeni

Příspěvek od Prokom »

Diky za odpoved ale bohuzel to nepomohlo :-(

EDIT BY ALTERNATIV: Necituj prispevek hned nad svym! Citace smazana.
Prokom
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 15, 2007 20:33

Příspěvek od Prokom »

OK.Jinak zajimavy je,ze pokud mam Voxe synchronizovanyho s compem,nepripojim se na net ani v mobilu,coz jsem zjistil az ted.Staci ale odpojit kabel z compu a net funguje...
stryc
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 06, 2007 6:39

Příspěvek od stryc »

Da se nekde nastavit s cim se budou synchronizovat kontakty jestli s Microsoft Outlook nebo Outlook Expres
Jindřich Plaček
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 16, 2008 13:02
Bydliště: Rožnov

Příspěvek od Jindřich Plaček »

Na PC používám ochranu ESET smart security, ten mi brání připojení telefonu, pokud nevypnu firewall. Existuje způsob jak trvale povolit připojení telefonu?
mirbx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: pát črc 07, 2006 12:28
Zařízení: Samsung Galaxy Note, Nokia n85, Nokia c5
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od mirbx »

Připojení funguje pokud je firewall v interaktivním módu.
Kure11
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 01, 2008 16:42
Kontaktovat uživatele:

automaticka synchronizace pres bluetooth

Příspěvek od Kure11 »

Ahoj mam dotaz, je mozne u voxe nekde nastavit, pokud pouzivam synchronizaci pres bluetooth a activesync aby po prichodu treba do prace a zapnuti PC se synchronizace provedla automaticky ? Ted to funguje tak ze musim dat rucne v ActiveSync - nabidka - Pripojit portem Bluetooth. ???
razik
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 04, 2008 23:48

Příspěvek od razik »

HOJ, mam taky dotaz, synchronizace s PC mi sla v poradku jak u mpx220 tak u voxe, ale ted kdyz synchronizuju, tak pres AS sice muzu prozkoumat voxe, ale porad se toci to AS kolecko a ukazuje to porad status SYNCHRONIZACE, nejdou mi sesynchronizovat kontakty, kalendar atd..., odstranil jsem telefon z AS a pridal znova a ten stejny problem, netusim cim by to mohlo byt
proste pripojim, AS reaguje, napise synchronizace a tim to konci, porad je tam synchronizace, ale nic se nesynchronizuje, ale telefon prolizat pruzkumnikem muzu
any idea?
Odpovědět

Zpět na „HTC S710/S730“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů