Pár dotazů před koupí

Diskuze o smartphone telefonech HTC S710a S730
Odpovědět
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Pár dotazů před koupí

Příspěvek od Paolo.n »

Tak už jsem na 95% odhodlanej si Voxe pořídit, ale ještě bych měl několik dotazů.

1) Komunikace Bluetooth - Je možno komunikovat se 2 BT zařízeními najednou? Chci si časem koupit GPS modul a zároveň Handsfree do auta, takže otázka je, jestli to telefon zvládne? Pravda, těch případů kdy budu potřebovat obě zařízení současně asi moc nebude, ale i tak. Nemáte někdo už zkušenost?

2) SMS bez diakritiky - Slyšel jsem něco o podivným chování T9 u HTC co se týče diakritiky... Je u Voxe možno diakritiku úplně vypnout a poradí si s tím slovník T9?

3) Je možnost u nějakýho prodejce v Praze si telefon ošahat? Protože to je asi nejlepší řešení a zodpovězení dotazů který mě ještě ani nenapadly :-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

1) Tu komunikaci pres Bluetooth ti zitra vyzkousim v praxi (s GPS a BT reproduktorem Just Mobile) :-)

2) Ja pisu bez T9ky (nikdy jsem ji neprisel na chut). V telefonu je česká T9, tzn. vcetne diakritiky. Bud ji muzes vypnout a psat normalne, nebo pouzivat tu ČŽ.

3) Zkus AHmobile.cz, jsou ochotni a myslim ze by to u nich nemel byt problem.
xor
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 08, 2007 13:24

Příspěvek od xor »

Taky bych mel par dotazu.
Jak foti makro?
Jak dlouho vydrzi, pri cca 20-30 min hovoru, par SMS a 2-3h s BT denne?
Diky
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

já jsem dneska natrefil na jakýsi unicode sms patch (na wm-gurus). bohužel, zatím jsem netestoval, a ještě ke všemu jsem ho někde zapatrošil :oops: jinak čž zkracuje zprávy :(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Brzy bude recenze, kde o vydrzi pisu, ale pri takovem pouzivani jak popisujes (tedy docela bezne) telefon vydrzi tak dva dny. bez toho bluetooth klidne i tri.
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Příspěvek od Paolo.n »

Teda s tou T9, to je blbý. Ne že by mi vadilo ČŽ, ale když tohle odešlu někomu, tak to spousta telefonů nepochopí a zobrazí nesmysly. Můžu T9 naučit i slova bez diakritiky? To asi jo, předpokládám, ale kolik si jich bude pamatovat? A nabízí nejpoužívanější slova jako první, nebo je musím hledat v seznámku?

Jiří Hrma: Nezkoušel jsi už náhodou ten BT, jestli zvládne 2 zařízení?

Jo, ještě bych měl jeden dotaz. Podporuje telefon Mass Storage? Respektive, když ho připojím kabelem k PC, zobrazí se mi paměťová karta jako další disk, kde můžu prohližet, kopírovat, ukládat soubory, bez nutnosti instalace nějaký aplikace na PC?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Slovnik T9 se samo da naucit psat bez diakritiky. Dokonce me prekvapila jedna vlastnost - kdyz sem pres xT9 na numericke klavesnici, nabizelo mi to slova jen s diakritikou. Kdyz jsem vysunul hw klavesku a zacal psat na ni, bylo vzdy na prvnim miste slovo bez diakritiky. Docela me to prekvapilo :-)

Bluetooth jsem zkousel, a bez problemu jsem zaroven komunikoval s BT reproduktorem (Just Mobile Bluetune) a svym BT GPS prijimacem. Nepovedlo se mi ale v TomTomu presmerovat zvuk z navigace do reproduktoru :-(

MassStorage nepodporuje. Na pc je potreba mit nainstalovany ActiveSync, jinak se do telefonu nedostanes. A nebo nainstalujes nejakou aplikaci, ktera takhle dokaze nasdilet alespon pametovou kartu (napr. WM5torage).
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Příspěvek od Paolo.n »

Ono na Qwerty ta T9 ani není potřeba, ta se hodí při psaní na numerický klávesnici. Ale asi budu stejně většinou psán na Qwerty, tak možná tu T9 asi taky vypnu. Momentálně mám Sony Ericssona a tam je T9 naprosto nepoužitelná, takže píšu bez ní. Na starejch Siemensech 35, 45, tam byla slušná T9, s tím se psalo dobře.

Pokud existuje utilitka, která umí nasdílet paměťovou kartu, tak není co řešit, to mi bude stačit.

Jó, ještě něco. Nemáte někdo zprávu, jestli se u nás dá sehnat verze s černou klávesnicím jako je na všech obrázcích ze zahraničních recenzí?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

jj na hw klavesnici ta T9 zas tak potreba neni, ale psani to taky urychli. jinak ja taky t9 vubec nepouzivam, naposledy sem ji mel aktivni snad na Nokii 3310 a od ty doby se bez ni taky obejdu.

Do CR se oficialni cestou dovazi jen ta kombinace co je ve vetsine eshopu, jina ne.
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Příspěvek od Paolo.n »

Tak jsem si stáhnul manuál, tam člověk taky lecos vyčte. Ale nějak jsem nepochopil jak to je vibracema, je to tam nějak divně napsaný. Umí telefon zvonit a vibrovat zároveň? Z toho popisu v manuálu to vypadá že asi ne....?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

jj umí to vibrovat i zvonit zároveň, vibrovat a pak zvonit, vibrovat, a nebo být úplně potichu :)
Snowii
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 12, 2007 12:27

Příspěvek od Snowii »

Paolo.n píše:Tak jsem si stáhnul manuál, tam člověk taky lecos vyčte. Ale nějak jsem nepochopil jak to je vibracema, je to tam nějak divně napsaný. Umí telefon zvonit a vibrovat zároveň? Z toho popisu v manuálu to vypadá že asi ne....?
Paolo.n prosimte kde jsi sehnal ten manual? muzes hodit link? nebo muz uti kdyztak hodit SZ s mym mailem?

Diky
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Příspěvek od Paolo.n »

Jé, tak to už si teď nevzpomenu kde jsem stáhnul ten manuál, bal to nějakej shop, ale fakt už nevím. Má to 6 MB, tak to kdyžtak můžu někam vystavit.

Edit:Tak přece jenom jsem našel:
http://www.difo.cz/products/show/3526
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Příspěvek od Paolo.n »

Ještě jedna, docela zásadní otázka :-) Kde vlastně Voxe koupit za slušnou cenu v Praze? AH Mobile a Sunnysoft jsou celkem drahý, viděl jsem i ceny pod 11k, ale vesměs na druhým konci republiky...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

e-šop, máš to přímo do domu :wink: např. http://www.palmpc.cz/p1134454-htc-s710- ... rce=seznam
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

To se všude v ČR prodává jenom ta celostříbrná verze (jak je psáno na sunnysoftu)? Nebo jdou někde sehnat i ty kombinace se stříbrnou klávesnicí a černým zbytkem nebo černou klávesnicí, zadkem mobilu a stříbrným okrajem? Nějakou takovou bych já raději :wink:
Uživatelský avatar
Roky
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon říj 30, 2006 14:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roky »

sehnat se dá, zrovna včera sem si jí osahával v elektro world
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

Super, tak teď už nemam ani jistotu, jakou mi pošlou barvu :lol:
Ne, že by se mi některá z nich přímo nelíbila, ale chci mít aspoň ten pocit, že jsem si ten mobil vybral sám a nevybral ho tamhle ňákej chlápek podle toho, co mu přišlo do ruky (když to koupim po netu).
aaronCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 20, 2007 18:56
Bydliště: Vaasa, Finland
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aaronCZ »

Pokud by nekdo vedel kde v ČR se da sehnat ta černa verze dejte mi prosim vedet. Zkusim nejdriv ten Electro World ale nejsem v ČR a bylo by pro me lepsi to objednat pres net..
Odpovědět

Zpět na „HTC S710/S730“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů