náhrada za Lumii 950

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od Tade »

Už skoro měsíc na S9. Přechod z L950. Na ní si už ani nevzpomenu. Teda jo. Musím ji teď zabalit a odeslat jednomu zájemci 😀 Za mě naprostá spokojenost se Samsungem...
Uživatelský avatar
Antuch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 117
Registrován: pát říj 25, 2013 5:51
Zařízení: Asus Zenfone 5
Bydliště: Trutnov Pyčo!!!

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od Antuch »

Já loni přešl na mate 8 z 950 Xl, bohužel obrovské zklamání bly foťák. Teď jedu 14 dnů na Asus Zenfone 5 a už začínám být spokojený. Foťák je dost velký krok zpět k 950 XL. A na rovinu říkám, že jedu na Launcher 10, který má live tiles a naprosto mi vyhovuje. Dá se říct, že kdyby tenkrát úprva dlaždic uměla to, co tenhle launcher, tak neodejdu ani od Lumie
bekmen
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 08, 2014 19:19
Zařízení: Nokia 1020

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od bekmen »

Já v létě přešel z 950 na S9+, protože jinak opravdu není moc co vybrat. A za sebe musím říct, že spokojenost. Na začátku chvilku trvá než si zvykneš, ale není to nic hrozného. A pomalu začneš objevovat plusy, které 950 z logiky věci a systému, na který už každý kašle, nemá. Třeba rád používám diktování sms, navigace v Google maps je taky ok (i když Here pro cesty mimo EU jsem si taky stáhnul), Android s autem taky propojíš líp. Baterka mi běžně vydrží 2 dny, při víkendovém provozu i 3. Fotky to dělá slušné, možností úprav je hafo - v 99% případů vypadá fotka při alpikaci "automatické úpravy" přímo v mobilu lépe. Dcera s manželkou ještě dojíždějí 735 a 650, ale k Vánocům to pořeším patrně Samsungem A8 - jen nemá bezdrátové nabíjení :cry: a WM definitivně vymetu z chalupy.
stewo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: sob srp 23, 2014 18:03
Zařízení: L820/L950 MINULOST/ SG S9 + SG Watch
Bydliště: Trnava Slovakia

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od stewo »

htcjirka píše: ned říj 14, 2018 20:01 Mel jsem tu cest dva tydny se Samsungem a hodne rychly utek zpet.
Ako, nezmenil si názor? :tlem:
figaro69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř úno 03, 2016 10:38
Zařízení: Samsung S9, Lumia 950 DS

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od figaro69 »

Ja som vymenil L950 za S9. Zvykam si, zatial spokojnost.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od htcjirka »

Ja si zkousim zvyknout, diky Androidu 9 a One UI je to lepsi, konecne neco foti jako Lumie a oproti S8 i zvuk se priblizil skoro Lumiim a nahrava konecne datovy tok 256kbps a je tam spousty veci na ktere jsem zvykly z W10M. Nejsem nadsen, ale co zbyva. :-( Stale povazuji W10M za nejlepsi moznou volbu. W10M, Android a pak iOS, kdybych to mel seradit. S iPhone 8 a iOS jsem to nedal vubec.
Eli.Wallace
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2014 21:02
Zařízení: Galaxy S9 One UI Beta, Galaxy S10

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od Eli.Wallace »

@htcjirka One UI je na té S9 opravdu velký skok dopředu, ale nahrávání zvuku se L950 (XL) neblíží ani náhodou... Co jsem teď zkusil nahrát na koncertě, tak ten zvuk je oproti Lumii naprosto tragický. Asi jediný důvod proč uvažuji nad LG V30, tam je nahrávání zvuku alespoň k něčemu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od htcjirka »

Tak ja co jsem delal nahravky podobneho koncertu tak kvalita nebyla vubec spatna, byl jsem hodne vpredu a mam dost nahravek k porovnani. S8 ta byla hrozna, pri uderu basu zvuk strasne tlumila (stahnula dolu) a nevyrazne vysky.. S9 je na tom vyrazne lepe. Ano, jako Lumie to neni, ale za tragicke bych to neoznacil ani naznakem. Kdyz to srovnam s Lumii 920 tak je to na stejne urovni. Ano LG co se tyce zvuku je asi nejblize Lumiim (pak hned za nim HTC), ovsem je tam plno jinych veci, ktere ten telefon srazi a radsi uprednosnuji o dost S9/S9+. Vyzkousel jsem behem nekolika mesicu desitky ruznych telefonu a S9, popripade S9+ je nejblize a nejlepsi volbou za Lumie, aspon pro me. Vzdycky uz to bude kompromis a downgrade oproti Lumiim, bohuzel..
stewo píše: čtv lis 29, 2018 17:46 Ako, nezmenil si názor?
S9 je jen v testu, otazka casu, kdy me neco vymota na Androidu at uz samotnem anebo ve spojeni se Samsungem a jde to z domu, jako slo ted nedavno z domu Sony, Nokia (androidi), LG G7, iPhone 8 a dalsi. Takze nazor jsem nezmenil, Lumie best.

Zadny telefon, ktery je nyni na trhu neni plnohodnotnou nahradou za Lumie.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od mposvar »

S poslední větou souhlas.
Není, a jsem jenom zvědavý kdo z nás jako poslední zhasne - možná společně :-)
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát říj 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od wosa.w »

.. tak nevím, já tam pak asi zůstanu sám a po tmě.. Už se fááákt 1/2 roku hodně snažím trápit s iOS a Androidem, ale vždycky skončím zpátky u 950ti XL widlí :-) Zkusím ještě Note 9. V jednom nejmenovaném obchodě s marťanem ho teď půjčují na 7 dní na vyzkoušení.. Snad už bude na Droidu 9, zatím jsme měl v ruce jen Android 8
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od htcjirka »

Ja se taky trapim, nejsi sam.. Note 9 to u me nezachrani, pádla uz nechci. Android 9 urcite v Note 9 jeste nebude, musis pockat do pulky ledna..
tuta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 165
Registrován: stř pro 25, 2013 20:11
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od tuta »

LG V30 H930 nikdo nedoporučujete proč?Ten mám ve výběru já pro přechod z windows phone...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od htcjirka »

Urcite take zajimavy telefon, take stoji za zvazeni.. ikdyz ma dost pozitiv, ma take dost zasadni mouchy, kolisavy signal wifi, lte, vypadky gps a slaby fotak.. U kazdeho telefonu je a bude neco, ovsem konektivita musi fungovat na jednicku. Kdyz k tomu vezmu mizernou podporu ze strany LG, tezko rict..
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od Tade »

tuta píše: ned pro 16, 2018 8:29 LG V30 H930 nikdo nedoporučujete proč?Ten mám ve výběru já pro přechod z windows phone...
Pozor na bootloop, který se s LG telefony táhne už roky. Naposled nedávno s G7.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od htcjirka »

Tak u G7 to bylo nastesti jen sw razu, ne jako u minulych modelu, kde klekla deska ale i tak, proste LG.. radeji nebrat.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od Tade »

Aha. Já už to pak nesledoval, tak tentokrát asi ok. Každopádně, jak jsi psal ... podpora/servis by bylo to, čeho bych se bál podle různých diskuzí nejvíce.
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od Proky_cze »

LG V30 jsem si jako náhradu za L950 pořídil někdy v dubnu. Podle popisu měla být super (foťák, bezdrát nabíjení, voděodolnost, zvýšená odolnost podle vojenské normy). Pak mi telefon spadl z 20 cm na zem, praskl display, zlobil USB. Šla na reklamaci. Přesto, že jsem ji osobně odvezl do pražského servisu, tak na opravu se dostala až 28. nebo 29. den, hned mi bylo oznámeno, že na display se záruka nevztahuje, USB že je funkční. A že když se mi to nelíbí, tak ať si to strčím do špic. Tak placená oprava za 7 tis a ještě to trvalo další měsíc. Asi jeden z nejhorších zážitků se servisem, takže LG telefony už ne. Do práce jsem se rozhodl nakupovat opět Nokie, sice to není HW TOP, ale jedou na "čistém" androidu a navíc to nejsou takové veliké placky. A kdybych si měl teď vybrat nový telefon, tak opravdu nevím. Buď je to moc velké, nebo to nemá bezdrátové nabíjení atd. S nostalgii vzpomínám na L930 a L950.
LiborJess
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 27, 2018 17:00
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od LiborJess »

Ahoj Procky_cze,
tak to máme podobný problém mě ještě L 950 funguje, ale podpora ZERO, moc času ji nedávám...a mám podobný problém. Pokud tě něco napadne dej vědět. spec.: dualsim + micro SDHC, 3,5 jack, kabel, USB-C nabíjení a bezdrátové nabíjení, solidní foťák, pokud bude HW tlačítko pro foto- bomba! dál 3 až 4 GB RAM, 32 - 64 ROM + micro SDHC aspoň do 256 GB. Nepotřebuji nic na hry atd, jednoduše pracovní mobil :tlem:
Tvá nostalgie je na místě a má též, s tím tohle Microsoft zkonil?! ahoj LiborJess A žádný telefon není náhradou.
Jirka66
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: čtv čer 30, 2016 14:30
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od Jirka66 »

:!: Dokud bude Lumia 950 XL šlapat a systém fungovat, tak se držím zuby nehty, nemíním nic měnit a na nic jiného si zvykat ;-) :!:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: náhrada za Lumii 950

Příspěvek od htcjirka »

Tak drze chlapci, obe nove 950XL jsem prodal za moc slusnou cenu.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů