Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od l0lz »

Všade tona reklám, ale to mi ani tak nevadilo. na WP som pred rokmi prešiel kvôli tomu že to bol konečne system ktorý bol rýchly a vždy fungoval ako mal. (i ked ty maš poslednu dobu ine skusenosti) A Toto mi android nikdy nesplnil. Nebol den čo by mi niečo nezblblo, nezlyhalo a hlavne vždy ked na pozadi inštalovalo aktualizacie, sekalo sa to nech to bol aj neviem ako silny stroj.
A Ked som prešiel na iP, na par veci som si musel zvykať. Lebo je tu par dobrých nezmyslov, ale opäť to funguje ako má a aj starší model (6S) je rovnako rýchly ako tohtoročné androidy.

Čiže ak android ktorý bude aj fungovať a bude rýchly tak jedine nad 500€ (OnePlusOne 5/ Note8/ Galaxy S8/ Huawei P10 ale ten už sa podla mna neoplatí), a od 360€ začína iPhone 6S.. tož tvoja volba
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od M.BoBo »

l0lz píše:...Nebol den čo by mi niečo nezblblo, nezlyhalo a hlavne vždy ked na pozadi inštalovalo aktualizacie, sekalo sa to nech to bol aj neviem ako silny stroj..
A to je ten problém, žádný silny stroj si neměl. Lidi koupí levnej android, na který nadávají a pak koupi vrcholný model výrobce (což 6s byl), který vychvalují do nebes a na Android jako takový nadávají. Kdybys měl třeba S7 Edge, nebo nějakýho Pixela, tak mluvíš jinak. -> a to nejsem Android ovce a mám dlouhou dobu jablečné produkty.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od qwerty »

spire011 píše:Gdrive je obmedzeny na 15GB,
tak ja mam 20GB, asi som pri nejakej prilezitosti dostal bonus. Ani som nevedel, ze fotky su zvlast, synchronizujem s Onedrive.
Co sa tyka lagovania androidov, aj silny stroj moze byt zalagovany, zalezi len od toho, ako dlho ho pouzivas a kolko apiek, hlavne tych co bezia na pozadi v nom mas. Pokial vsak nemas vyslovene lowend, nie je to moc vidiet, dnesne midend stroje s 3-4 GB RAM zvladaju toho relativne dost, netreba sa bat. Uz v cene okolo 200€ sa da vybrat. Mobil nemam na to, aby v nom bezali tony softwaru ...
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Ja stále uvazujem nad tým Huawei mate 10 lite, snáď to nie je úplný low end. Alebo teda ked sa buchnem po vačku, tak by ste mi odporučili radšej Google pixel? A vlastne Nexus su neni tiež zariadenia od Googla? A tie su na tom ako...aky je rozdiel medzi nexus a pixel vlastne...??
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Krayzie »

l0lz píše:Neviem aký máš budget, ale zo skuseností ti radím, že siahni určite na iPhone ak máš možnosť :D Androidu som viac krat dal šancu a vždy som skoro prišiel o nervy, už nikdy viac :-)
Ono je to uplne jedno. iOS aj AOS su OS s rovnako nelogickym a rovnako debilnym UI/UX, takze si clovek nema z coho vybrat. Kedze uz 2 mesiace bojujem s iOS, tak si zacinam mysliet, ze AOS by bola nakoniec lepsia volba. Zial, iPhone SE nema, co sa rozmerov tyka, konkurenciu vo svete droidov. A co sa aktualizacii tyka, tak s AOS je to loteria na vyrobcu. Pravidelne bezpecnostne aktualizacie ti ponukne len snad len Google s jeho Pixelmi (a mozno SONY), ale feature updates po dobu 4 rokov ti ponukne len Apple.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od qwerty »

vyberam take, co su podporovane komunitou, taky AOSP/Lineage a ich klony ti zivotnost zariadenia o dost predlzia.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Marty04 »

Pro většinu lidí je nejlepší volbou po mobilních Windows Android. Možná budeš jeden z mála, komu bude vyhovovat iOS, ale i na Windows Central byl docela výstižný článek, že Android má k mobilním Windows mnohem blíž než iOS.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od veigy »

Ono spíš záleželo, jak člověk ten telefon používal. Mobilní Windows stojí přesně mezi těmi světy. iOS je vhodnější pro ty, co chtějí sandbox, bezpečnost a jisté aktualizace dlouhou dobu... Android zase pro ty, co chtějí více možností otevřeného systému, moct velmi upravovat vzhled, animace atd..
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Tedy »

To rozhodně.
Android je pro ty kteří si chtějí systém v zařízení, co nejvíce přizpůsobit vlastním potřebám.
Hodně lidi zběhlo k androidu od dnes již mrtvých WindowsMobile/Phone 5,6,6.5.
Z toho důvodu i já android spokojeně používám a co se týká rychlosti/stability, nemám ve vedrzi 6.0.1 na MotoX2014 jediný, byt sebemenší problém.
Od verze 5.1 se amdroid hodně zlepšil, ted už jen zbývá nějak dořešit ty bezpečnostní aktualizace, na kterých někteří tak lpí, aby je dostávaly plošně všechny telefony, přímo od google.Mě to osobně netrápí nijak zvlášt, s bezpečností za těch devět let, co andoid s několika odskoky jinam používám, jsem nikdy problém neměl.
OS mám sice starší ale vyhovuje a až autor vydá stabilní 7.1 (ta současná se restartuje) přes TWRP ji zase nahodím a akutalizace na ni chodily, přímo v menu byla volba aktualizovat, což nebývá u custom ROM, zase tak časté.
Co se týká aktualizací apliakcí od google, které také tvoří systém, ty mi chodí velmi často, zhruba obden.
.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

qwerty píše:taky AOSP/Lineage a ich klony ti zivotnost zariadenia o dost predlzia.
Definuj prosim Ta AOSP/Lineage :D Aj to kukam na nete, ale nie som z toho mudry... vdaka

No ja si myslim, ze by som to mal urobit tak, ze si 950XL necham v sufliku ako telefon pre kazdy pripad a kupim si teda nejaky android... len tak, na skusku... skusil by som to snad s tym Huawei Mate 10 Lite - nikto mi ho vyslovene nevyhovoril, tak mozno bude fajn.... vzdy ho mozem potom predat, keby mi to nevyhovovalo. Ono vseobecne po 6 rokoch pouzivania musim skonstavovat, ze Windows v mobile je skratka vyborny system. A menim ho LEN z dovodu, ze ma uz trochu nudi a chcem vyskusat nieco nove. A trochu ma uz stve aj nedostatok aplikacii na to, co potrebujem, ale vzdy sa mi to podarilo nejako zaplátať. V podstate sa bojim toho, ze budem z androidu sklamany, lenze windows mam natolko rad, ze sa bojim aj toho, ze budem s androidom spokojny :roll:
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Tedy »

Záleží co vybereš, mě se třeba žádný huawei/honor příliš nelíbí, stejně tak jejich GUI nadstavby.
Zklamaný z aOS by jsi být nemusel, raději ale vzít telefon do kterého udělal výrobce minimální zásahy, nejlépe s téměř čistým andoidem.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Mahtiel »

Osobně mám Xiaomi s nadstavbou MIUI, konkrétně s týdenní ROM od české komunity, která vychází z čínské, a až na výjimky spokojenost. Xiaomi má i jeden model s čistým androidem. Pokud bys měl zájem o high-end, tak v prvním čtvrtletí r. 2018 by měl být představen Xiaomi Mi 7 se Snapdragonem 845.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Massik »

Spire001, s Huawei Mate 10 lite rozhodně chybu neuděláš.
misir
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 20, 2017 6:51
Zařízení: Lumia 950DS

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od misir »

No, ono asi Android ano. Nic jiného časem nezbyde. Mám Lumii 950 DS a když vezmu její, pro mě důležité parametry, tak nikde zrovna rovnocennou náhradu nevidím. Bod: 1. dual SIM - data na obou SIM + zvlášť paměť. karta, 2. USB-C, 3. 3,5 mm sluchátka, 4. bezdrátové nabíjení, 5. NFC, 6. výměnná baterie, 7. výborný fotoaparát..... A teď mi najděte něco, co všechno splňuje.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od qwerty »

spire011 píše: Definuj prosim Ta AOSP/Lineage :D Aj to kukam na nete, ale nie som z toho mudry... vdaka
Napriklad fon, co ti pisala Mathiel, daj si vyhladat na googli "XDA Redmi Note 4". Najde ti stranky na XDA Developers, venovane tomuto telefonu. Mozes nahrat iny android, vylepsenia atd, je tam toho vela. To som myslel. Ak nemas tendenciu sa v mobile hrabat, mozes ho pouzivat tak ako je. Ale ze taketo nieco existuje, je podla mna vyhoda.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od JirkaTom »

misir píše:No, ono asi Android ano. Nic jiného časem nezbyde. Mám Lumii 950 DS a když vezmu její, pro mě důležité parametry, tak nikde zrovna rovnocennou náhradu nevidím. Bod: 1. dual SIM - data na obou SIM + zvlášť paměť. karta, 2. USB-C, 3. 3,5 mm sluchátka, 4. bezdrátové nabíjení, 5. NFC, 6. výměnná baterie, 7. výborný fotoaparát..... A teď mi najděte něco, co všechno splňuje.
Hardwarově je L950(XL) moc dobrá mašinka... Bohužel, ve výčtu důležitých vlastností chybí: perspektivní OS a dostatek aplikací. Od W10M se vývojáři odklání a tak bych přechod buď na iOS nebo Android moc neodkládal... 8-)
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od l0lz »

M.BoBo píše:
l0lz píše:...Nebol den čo by mi niečo nezblblo, nezlyhalo a hlavne vždy ked na pozadi inštalovalo aktualizacie, sekalo sa to nech to bol aj neviem ako silny stroj..
A to je ten problém, žádný silny stroj si neměl. Lidi koupí levnej android, na který nadávají a pak koupi vrcholný model výrobce (což 6s byl), který vychvalují do nebes a na Android jako takový nadávají. Kdybys měl třeba S7 Edge, nebo nějakýho Pixela, tak mluvíš jinak. -> a to nejsem Android ovce a mám dlouhou dobu jablečné produkty.
Sorry ale všetko som napísal v tom príspevku, ale presne ako si citoval, vybral si si len časť čo ti vyhovuje. 6S je už starší model, chcem vidiet ako by niekto radil niekomu galaxy S5/ S6, presne nikto, dnes su to staré šunty. Taky iPhone SE stoji 300€, to je ta cena za ktoru som mal ten Android (každy moj android bol nad 300€) .. ten čo blbol. Preto som tam napisal že ked android, tak nad 400/500€
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od l0lz »

Huawei mate 10 lite nemusi byt zla volba. Poslednom čase som počul pozitivne ohlasy na Huawei (dokonca aj v rodine). Ale ja by som sa osobne bál, možno zbytočne :-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od JirkaTom »

l0lz píše:.........6S je už starší model, chcem vidiet ako by niekto radil niekomu galaxy S5/ S6, presne nikto, dnes su to staré šunty......
Starší jsou, ale určitě ne šunty. Jak iPhone 6S, tak zejména Galaxy S6 jsou hodně svižné a skvělé stroje, které vůbec není problém se spokojeností používat... :)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Tedy »

S tím nezbývá než souhlasit.
Šestkové Galaxy a iPhone, jsou i dnes stále dobrá koupě.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů