Telefon okolo 10 000? Android telefony vs Apple?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Jeven
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 02, 2017 23:41
Zařízení: Samsung

Telefon okolo 10 000? Android telefony vs Apple?

Příspěvek od Jeven »

Zdravím ostatní uživatele fóra,

V současnosti mám telefon značky Samsung z jedné nižších řad a telefon už je naprosto zasekaný. Vnitřní paměť skoro plná bez možnosti najít cokoliv dalšího k odinstalaci či ke smazání, aby se paměť vyčistila. Nicméně telefon se začal zasekávat už tak po roce používání a nemyslím si, že nějak extra náročného.

Rozhodl jsem se koupit telefon kolem 10 000,- s tím, že chci, aby mi zhruba další 3 roky fungoval bez sekání a nijak zásadně neztratil na výkonu. Zároveň, aby se paměť nezaplnila neviditelným soubory jako se mi to stalo v telefonu, který vlastním současně (soubory nevidím ani po propojení s pc a ani v telefonu a nemůžu je tedy smazat a zbavit se jich).

Používat ho chci z velké části spíš ke studiu, to znamená, že foťák by měl být schopný přes celou aulu zazoomovat a vyfotit ostře text na tabuli nebo plátně z projektoru.

dále - hra - Hearthstone
čtení souborů - office (word, excel, outlook)
- adobe acrobat
aplikace - svítilna, endomondo, spotify, twitch.tv, messenger, facebook

Vzhledem k tomu, že o telefonech nemám žádný přehled, tak mě jako první na mysl přišla bývalá vlajková loď Samsungu s6 edge. Nicméně pak jsem si uvědomil, že android telefony i ze zkušeností kamarádů si výkonnost moc dlouho nedrží na rozdíl od konkurenčních výrobků od Apple, které podle kamarádů, kteří je používají už tři roky a jejich telefony stále fungují plynule. A to mluvím konkrétně o typech 6 a 6s. Nicméně jsem také zaslechl, že 6tky už nezvládají úplně nový iOS a říkám si, zda tento starý typ bude schopný (ačkoliv nově zakoupený) udržet si výkonnost s vylepšujícími technologiemi. Proto mě napadlo, zda není lepší si připlatit například za iphone 7. Navíc podle mých informací se iphone mnohem méně kradou kvůli jejich dokonalému zabezpečení.

Dále by mě zajímalo, jak je to s pamětí, jak rychle se zaplňuje atd., protože omezení vnitřní pamětí 32GB u iphone mě docela děsí a za větší paměť člověk utratí více peněz.

Shrnu zde z mého pohledu plusy a mínusy android telefonů a Apple telefonů.

Android - plusy - nižší cena, možnost zvýšení paměti pomocí micro SD
- mínusy - rychlá ztráta výkonnosti

Apple - plusy - dlouhodobé udržení výkonnosti, skvělá konfigurace, vysoká bezpečnost
- mínusy - vysoká cena, omezená paměť, dražší příslušenství

Je možné, že se ve všech bodech, které výše tvrdím mýlím, ale právě proto se Vás ptám na Váš názor a ocením Vaše rady z řad odborníků i nadšenců.

Závěrem se tedy ptám - je schopný moje požadavky pokrýt android telefon za 6-7 tisíc korun nebo je lepší si pořídit iphone7 32GB za zhruba 17 tisíc s tím, že se dlouhodobě vyplatí, vydrží mi dlouhou dobu a s pamětí to nebude tak horké?

Předem děkuji všem a doufám, že můj příspěvek není přespříliš dlouhý. :)
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Telefon okolo 10 000? Android telefony vs Apple?

Příspěvek od osso »

Teraz som kúpil lg g6 a rýchlosť je skvelá cena 386€ to by malo byt cca 10000 CZK, neviem ako bude chodiť za rok ale momentalne ide super[emoji16]
musa
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 01, 2014 9:43
Zařízení: iPhone SE 128gb

Telefon okolo 10 000? Android telefony vs Apple?

Příspěvek od musa »

Nicméně telefon se začal zasekávat už tak po roce používání a nemyslím si, že nějak extra náročného.

Rozhodl jsem se koupit telefon kolem 10 000,- s tím, že chci, aby mi zhruba další 3 roky fungoval bez sekání a nijak zásadně neztratil na výkonu. Zároveň, aby se paměť nezaplnila neviditelným soubory jako se mi to stalo v telefonu, který vlastním současně (soubory nevidím ani po propojení s pc a ani v telefonu a nemůžu je tedy smazat a zbavit se jich).

Používat ho chci z velké části spíš ke studiu, to znamená, že foťák by měl být schopný přes celou aulu zazoomovat a vyfotit ostře text na tabuli nebo plátně z projektoru.

Tak to iPhone SE 128gb
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů