Výběr telefon pro dítě.

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

Dobrý den, potřeboval bych poradit nějaký mobilní telefon nebo jiné komunikační zařízení pro 9leté dítě. Dcera začala chodit na keramiku a potřebovali by jsme možnost jak nás kontaktovat, že už jí můžeme vyzvednout. Jako samozřejmě jí můžu koupit jakýkoliv mobil, ale říkám si jestli v tomhle věku to není ještě trochu moc brzo, aby měla vlastní telefon. Za každou radu budu nesmírně rád.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Katikakus »

Diteti neco levneho, treba Redmi 4A udela dobrou sluzbu.
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

Děkuji za tip, ale pořád nejsem rozhodnutý jestli mobil jo nebo ne. Sám to vidím na neteří, která má mobil pořád v ruce a nechce ho dát pryč.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Tedy »

Pokud to potřebuješ jen aby byla na příjmu, přes volání co SMS a nic jiného nechce, tak nějaký "hloupý" tlačítkac.
Později ji můžete koupit nějaký smartphone s dotykovým displejem, třeba něco od zmíněného Xiaomi, nebo Huawei,Samsung,LG,Nokia atd.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od M.BoBo »

Dle mého je věk 9 let adekvátní pro vlastnění telefonu.

Já jako svůj první telefon dostal v roce 2000 nový Ericsson A2618 od Oskara. Tehdy mi bylo 10 let a vzhledem k tomu, že doba jde rychle dopředu bych se devitiletou dcerou vs mobil nezabýval.

To Redmi 4A za necelé 3 tisíce nevypadá jako první mobil pro dítě vůbec zle.
-
K zamyšlení: K čemu dávat 1000 korun za "tlačítkáč" jen na volání a SMS, když za 3000 bude mít "plnohodnotný" telefon.
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od starik »

K čemu "plnohodnotný" telefon pro devítileté dítě?

Ony ani ty tlačítkáče už zdaleka nevydrží to, co dřív. Děti mobily zapomínají, polévají, rozbíjí, jsou jim kradeny. Vyměňovat něco za 3000+ je docela rozdíl.

Má to taky spoustu sociálních dopadů, stačí se podívat na davy zombies kolem. I já jako dospělý s tím mám problém, tím spíš děti. Smartphone je vstupenka do světa her a messagingu, jak s tím jednou začnou, je dost problém je zaujmout něčím "obyčejným".

Ty naše jsou ve svých necelých třinácti poslední ve třídě s tlačítkáčem a k narozeninám už se konečně dočkají. Ony to asi vidí jinak, ale řekl bych, že o nic nepřišly. Samožřejmě byly po určitou dobu terčem posměchu, ale i to přešlo.

Já se přimlouvám za tlačítkáč a nějakou předplacenku. V tomhle věku je docela úspěch, pokud se dítě naučí mít mobil s sebou a nabitý.

Koneckonců, když tak čtu zadání, nestačilo by se domluvit s keramickou paní, aby vás jednoduše prozvonila? Nebo zatím dávat dítěti ten telefon jen když ho opravdu potřebuje s sebou.
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

Toho se právě strašně bojím, že pak na tom dítě bude pořád. Už jsem viděl spoustu takových případů. Domluvit s keramickou paní by asi šlo. Jenom asi by se telefon využíval i když by dcera šla ven.Tlačítkový mobil by bylo řešení, ale úplně vidím jak se na něj bude tvářit. :grin:
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Tedy »

Dokud nepropadne smartphonu, internetu, sociálním sítím a hrám, vadit ji to až tak nebude.
Bohužel ale v okolí budou mít vrstevnice a vrstevníci právě smartphony a ona jim bude závidet....je to o člověku, buď se s tím dočasně smíří anebo ne.
lld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned úno 18, 2007 18:25
Zařízení: HTC 8310, HTC Uni, HTC HD2, Lumia 920, Lumia 950

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od lld »

Já to vyřešil smart hodinkama z Číny za dvé kila, šup tam sim a o komunikaci postaráno :)
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Marty04 »

Kupte novou 3310. Postačí to na volání a sms a aspoň to bude tlačítkáč, který bude budit zájem místo posměchu.
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

Smart hodinky? Můžeš mi sem hodit jak to vypadá a co to vůbec dělá?
lld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned úno 18, 2007 18:25
Zařízení: HTC 8310, HTC Uni, HTC HD2, Lumia 920, Lumia 950

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od lld »

Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Mirdyn »

Koupil jsem malej (10) k vánocům Alcatel A5 LED, ten blikající zadek je pro děti super :) Jinak aby na tom nebyla furt tak je dobrá apka - ESET Parental Control ve verzi zdarma bohatě dostačuje na ovládání času stráveného s telefonem.
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

Ukážu to doma ženě a domluvíme se. Zatím díky. :-)
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

Tak jsem to ukázal a něco takového by se nám líbilo, ale ty stránky chtějí registraci a to se mi tam moc nechce. Zkusím se kouknout jestli to nemají někde jinde.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od dufulo »

Registrácia je smrť, cez to nejde vlak, to je pravda.
Dokonca chcú na konci objednávky platbu, no to je nonsens.

Btw pozor na výdrž tých hodiniek, niektoré bude treba nabíjať každý večer.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od amentma »

Je mi jasne ze vyvolam flame ohladom penazi, ale ja osobne nedam dopustit na koncept Apple co sa tyka zabezpečenia a ochrany deti pred nevhodnym obsahom. Teda ak aspon jeden z rodicov pouziva iPhone alebo Mac. Ked pridate AppleId dietata do rodinneho zdielania, kazde stiahnutie app (aj zadarmo) musi schvalit rodic. Rovnako v appke Find My iPhone vidim stale polohu telefonu (ked je v signale). Nechcem kecat, ale takato (vstavana) integracia sa na androide dosiahnut neda, opravte ma ak sa mylim. A tie deti dokazu nastahovat z Play tolko kravin a podozrivych apps ze je problem to cistit.

Btw. Podobny koncept mal aj MS so sluzbou Microsoft Family, týždňové reporty presne kolko minut dieta pouziva aku app, dal sa stanovit limit a pod. Akurat ze platforma skoncila mŕtva...
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

S tím nabíjením každou noc celkem i počítám. Taky nejde úplně jenom o registraci, ale jsou tam i dost zvláštní ceny na té stránce. Amentma, ale aby tohle fungovalo, tak by dítě muselo mít iPhone co?
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od M.BoBo »

amentma: Já s tebou souhlasím, navíc takový zánovní (v podstatě jako nový) iPhone SE jde sehnat už za 6000 CZK. Find my phone funguje u Apple perfektně a rodičovský dohled taktéž.

Bohužel pokud uživatel nechce dát ani 3tis, tak 6tis, případně pokud bude chtít nový telefon tak 8-9tis už prostě nedá.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od amentma »

ano aj dieta musi mat iPhone. V dnesnej dobe by som nesiel do starsich, ale taky iPhone 5S zase nie je az taky najdrahsi, len najst dobry kus, dat novu baterku a ide sa.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů