Náhrada za L640 cca do 8000 Kč

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
paulie12
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 19, 2017 8:36
Zařízení: Lumia 640

Náhrada za L640 cca do 8000 Kč

Příspěvek od paulie12 »

Ahoj, v brzké době bych si chtěl koupit nový telefon a potřeboval bych pomoc s výběrem .

Momentálně jsem uživatelem Lumie 640 W10 a už mi vážně dochází trpělivost. Ta nespolehlivost, pády aplikací apod. už mě vážně nebaví.

Chtěl bych telefon zhruba za ± 8000 Kč se čtečkou otisků prstů (jako plus považuji na přední straně, ale není podmínkou), display do 5,5" a pokud možno s kvalitním fotoaparátem. Preferoval bych čistý a aktualizovaný android. Možná by stačil nějaký do 5000 Kč, ale chci aby mi vydržel alespoň 3 roky a byl stále použitelný.

Budu ho používat na web, messenger, instagram, running a focení. Proto bych chtěl lepší fotoaparát aby fotky byly co nejlepší v dané cenové kategorii. Jinak ostatní parametry jako rozlišení displeje, takt procesoru, ram apod. jsou mi vcelku jedno. Podmínkou je svižnost, rychlost, kvalitní fotky a použitelnost v budoucnu. Nejsem typ člověka, který musí mít každý rok nové zařízení. Takže to beru jako dlouhodobější investici.

Do oka mi padl:
Moto G5s plus https://www.alza.cz/motorola-moto-g5s-p ... 096139&o=2 , tady se mi líbí čtečka otisků s podporou gest, aktualizovaný systém (otázkou je jak dlouho) a moto funkce jako rozsvícení baterky nebo spuštění fotoaparátu.
Potom ještě
Xiaomi Mi A1 https://www.czc.cz/xiaomi-mi-a1-64gb-ce ... 99/produkt ,ten jsem tolik nezkoumal, ale měl by také mít čistý OS, má celkem podobné HW vlastnosti jako G5s, ale s nižší cenou. Ale mám obavy z toho, že je to Xiaomi.
Na jiném fóru mi byl doporučen Lenovo Moto Z Play https://www.alza.cz/lenovo-moto-z-play-d4454578.htm?o=1 ale četl jsem, že ten foťák žádná sláva ohledně zaostřování apod.

Co si o těchto přístrojích myslíte ? Nebo mi doporučíte jiný ? Nebylo by třeba lepší si připlatit a koupit Iphone 6 popř. Iphone 6s (ale s tou cenou jsem úplně někde jinde) ?

Předem děkuji za rady :)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Náhrada za L640 cca do 8000 Kč

Příspěvek od pogo8303 »

Nokia 6?
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Náhrada za L640 cca do 8000 Kč

Příspěvek od M.BoBo »

Ještě než jsem si dočetl tvůj příspěvek, tak už jsem měl v hlavě myšlenku na Moto Z Play. Ten telefon je fakt příkladně zpracovanej, až mě to překvapilo. Čtečka funguje docela rychle a systém taky.

Koupil si jej kolega v akci přes O2 Extra výhody (dostal k tomu kryt s repro) za 8tis.

Co tak koukám na tvůj link na Alzu, tak už i Alza jej nabízí za 8tis vč. repro, což je asi bezkonkurenční nabídka.
paulie12
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 19, 2017 8:36
Zařízení: Lumia 640

Náhrada za L640 cca do 8000 Kč

Příspěvek od paulie12 »

Takže tedy to moto z play ? A co ten fotoaparát , jak je s ním spokojený ? Ten problém s ostřením jsem četl v několika recenzích např. https://smartmania.cz/recenze-lenovo-moto-z-android/ nevyřešili to nějakou aktualizací ?
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Náhrada za L640 cca do 8000 Kč

Příspěvek od M.BoBo »

Cituji kolegu: "Výdrž super, displej super, foťák dostačující, vyfotil to co jsem potřeboval, třeba pizzu, leda by se s ním víc pohrálo. Nemohl bych si přát víc za míň peněz. Většina mínusů co jsou různě po netu, včetně Alzy, tak vyřešily postupně aktualizace a teď na 7.1.1 je to lahoda. Jediné negativum je velikost, když jsem třeba v autobuse tak tu jsou úseky cesty, kde ho musím držet oběma rukama, aby mi nevylítnul z ruky, ale to je prostě můj problém, ne telefonu."
vasa13
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 02, 2006 15:58
Zařízení: iPhone 7 Plus 128Gb
Bydliště: Praha 10

Náhrada za L640 cca do 8000 Kč

Příspěvek od vasa13 »

Kdybys měl zájem, prodávám teďka Nokii 8, má skvělej hardware atd. Nechal bych ji asi i za 9500,–
paulie12
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 19, 2017 8:36
Zařízení: Lumia 640

Náhrada za L640 cca do 8000 Kč

Příspěvek od paulie12 »

M.BoBo píše:Cituji kolegu: "Výdrž super, displej super, foťák dostačující, vyfotil to co jsem potřeboval, třeba pizzu, leda by se s ním víc pohrálo. Nemohl bych si přát víc za míň peněz. Většina mínusů co jsou různě po netu, včetně Alzy, tak vyřešily postupně aktualizace a teď na 7.1.1 je to lahoda. Jediné negativum je velikost, když jsem třeba v autobuse tak tu jsou úseky cesty, kde ho musím držet oběma rukama, aby mi nevylítnul z ruky, ale to je prostě můj problém, ne telefonu."
Dobře tedy, na Vaše doporučení i Vašeho kolegy asi půjdu do toho moto z play. I když pořád váhám nad moto g5s plus.
paulie12
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 19, 2017 8:36
Zařízení: Lumia 640

Náhrada za L640 cca do 8000 Kč

Příspěvek od paulie12 »

vasa13 píše:Kdybys měl zájem, prodávám teďka Nokii 8, má skvělej hardware atd. Nechal bych ji asi i za 9500,–
Jste laskav, ale asi půjdu do moto z play.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 39 hostů