Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Blejzr
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 29, 2016 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Blejzr »

Ahoj, přesně před rokem a půl jsem řešil otázku zda si pořídit Xiaomi Redmi Note 2 nebo Nokii Lumii 830, po dlouhém boji vyhrála Nokia Lumia a neprohloupil jsem, vynikající foťák, opravdu excelentní fotky a svižný telefon, na druhou stranu tam bylo pramálo aplikací oproti Androidu.

Jak je na tom momentálně Android? Stále je to zasekaný systém, který neustále padá? Jak jsou na tom telefony s androidem co se týče fotek?

Lumii mi včera ukradli na výletě v Barceloně, takže opět řeším otázku jaký mobil vybrat.

Jelikož nemám digitální foťák, mám telefon z 90% kvůli fotkám (výlety, dovolené, kalby, sport..) Prostě vše jsem fotil přes Lumii.

Co jsem tak dva dny googlil zaujali me predevsim tyto telefony:

PS: Všechny jsem našel i se zárukou do 7 000Kč, což beru jako ten max limit, do 10 000Kč se většinou tyto telefony prodávaj nové.

Samsung Galaxy A5 2016 (6700Kč)
LG G4 (6700Kč)
Sony D6503
OnePlus X
LG G Flex 2
Nexus 5x
A samozřejmě Lumia 950 - ale u ní je mrtvý systém, sám jsem měl Windows Phone rok a půl a řadu aplikací jsem musel naprosto oželet a nebo shánět nějaké podobné..

Pak samožřejmě top telefony typu LG G5, Honor 8 nebo Samsung Galaxy S6, ale ty jsem pod 10 000Kč nenašel (pokud byste věděli kde je sehnat (bazarové asi) tak šup sem s tím)

Kdyby Windows Phone 10 nebyl v takovém stavu v jakém je, koupím si opět Lumii, jelikož tam podle mě nemají foťáky konkurenci.. Ale okolnosti mě nutí ke změně a proto se koukám po Androidech a holt budu doufat, že už nejsou ve stavu, jako před dvěmi lety.

Těch telefonů je mraky, mám v tom strašný bordel, včera byl favorit Galaxy A5 2016, dnes se mi zase jako nejlepší volba jeví za tu samou cenu LG G4, ale u něj jsem zas vygooglil strašně velikou poruchovost, z které mám teda hrůzu..


Díky moc za rady, mám z toho hlavu kolem a fakt nevím co vybrat..
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Blooddrunk »

Kup Honor 8, ten v Evropské distribuci popřípadě někde na bazoši jako zánovní seženeš a máš v pohodě vystaráno a navíc dostaneš to nejlepší co v dnešní době na trhu je.
Blejzr
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 29, 2016 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Blejzr »

Díky za typ, vyrovná se Honor 8 fotograficky LG G5/G4, Lumii 950 nebo Galaxy S6?
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Marty04 »

Nevyrovná.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Blooddrunk »

Ale vyrovná, s6 bude ze zmiňovaných fotit asi nejlépe, ale tam je průser baterka, v reálném používání fotí Honor překvapivě dobře a fotky jsou velice obstojné. Minimálně bude fotit na úrovni G4 a Lumie.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Sinpa »

Na 950 se nechytá ani trochu ;-)
xzeit
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 08, 2014 12:30
Zařízení: Huawei P30 PRO

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od xzeit »

Luma 950/XL jsou skvělé fotomobily. Pokud ti nevadí W10M, tak není co řešit. Do 10000 nic lepšího neseženeš.

Jediné mobily, které mohou Lumii 950 konkurovat jsou HTC10, iPhone 7, Samsung Galaxy S7, LG G5, Huawei P9 a ještě možná něco....


Osobně jsem Lumii 950Xl testoval a foťák je skvělý. Vlastním SGS7 a tak jsem je trochu porovnával. Kvalita fotografií je tak mezi TOP 5 fotomobilů, má velice silný blesk, bohužel to není xenon, ale na statické scény problém není. Rychlost ostření je příkladná u S7, ale Lumia 950 se nemá za co stydět.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Mich77 »

Souhlas a ještě bych to vytřídil. Jediný telefon, který se může ve foťáku rovnat s 950 je Galaxy S7 a to jsem si ty telefony co píše xzeit opravdu testoval. Jenže S7 pod 10k neseženeš. Navíc pokud i rád natáčíš videa tak HAAC mikrofony ti budou velice chybět. Pokud si opravdu omezený finančně a focení a kamera je pro tebe hlavní, tak určitě jdi do 950. Seženeš jí i pod 7k a jestli chceš zpátky na Android, tak s ušetřenými penězi počkáš až spadne bazarová S7 pod deset. Dlouho už to trvat nebude.
xzeit
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 08, 2014 12:30
Zařízení: Huawei P30 PRO

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od xzeit »

HAAC mikrofony.....hmmmmmm.......škoda že nejsou v S7 :-)
To byly časy, kdy jsem svou Lumii 1020 točil videa na různých hudebních akcích.....o tom si s S7 mohu nechat zdát. Škoda....
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Blooddrunk »

Ale no tak hoši, měl jsem všechny telefony o kterých uživatel, takže vím o čem mluvím, fotky z 950 jsou super, ale prostě faktem je, že ostatní výše zmíněné telefony se na ni v pohodě chytají, možná ne úplně ve všem, ale v mnoha věcech ano. A jako další bonus mají to, že neběží na mrtvém os.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Sinpa »

Malá uživatelská základna = mrtvý OS?
Vývoj stále běží, aktualizace chodí, ukončení oznámeno nebylo..
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Mich77 »

to Blooddrunk: ano telefony co napsal xzeit se v některých věcech chytají, ale v tom výběru co chce Blejzr a cenou okolo 7k se nechytá ani jeden a vůbec v ničem. Takže rozhodování má těžké, buď vydrží ještě na systému co má nebo oželí kvalitu fotek a videa nebo si musí prostě připlatit za telefony co psal xzeit.
Blejzr
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 29, 2016 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Blejzr »

Já se koukal na foto srovnání tech LG G4 a G5 a Galaxy S6 s Lumii 950 a upřímně jsem v tom takovej rozdíl neviděl, přijde mi, že pro to moje focení by to mohlo stačit a když LG G4 už teď seženu pod 7000Kč, tak mi to přijde jako velmi dobrá koupě, což mi přislo i u Galaxy A5 2016, ale to už mi hodně lidí rozmluvilo..

Na ty dražší teď prostě nemám, nebo spíš za to nechci dávat tolik peněz, jelikož mi poslední telefon vydržel jen rok a půl než jsem ho ztratil a to bylo veliké štěstí, že vydržel tak dlouho, ono usínat v noční tramvaji nebo kdekoliv jinde po kalbách mi totiž není cizí :( Proto mám ten strop 7000Kč

Do Windows phone uz nepujdu, ackoliv k tomu systemu nemam vyhrady a dle me je mnohem lepsim systemem jak Android, ale vyvoj aplikaci na ten system byl ukoncen a ty nove tam uz ani nechodi.. A rad bych konecne vyuzival smartphone naplno.. Mam chytry naramek, ktery s windows phone sotva funguje, nemohu pouzivat sluzbu jako je hele.cz, nemuzu pouzivat snap chat a dalsi haldu appek.. Proto holt zvolím zalagovanej android a budu verit ze uz to bude lepsi jak v minulosti :( (Zkousel jsem ho cca pred 2 lety a nemel jsem na to nervy..)
xzeit
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 08, 2014 12:30
Zařízení: Huawei P30 PRO

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od xzeit »

Lumia 950 fotí o něco lépe, než LG G4, ale pokud nechceš W10M, tak moc na výběr nemáš. Teda máš, ještě se dá sehnat za lehce přes 10000 Kč...LG G5. Jestli je tedy tvoje hranice 10 tísíc, asi bych si v tomhle případě i připlatil. Jinak tedy LG G4,

Ještě se dívám že Huawei P9 taky lehce přes 10 tisíc....SGS7 pak už nějakých 13500 a to je dost nad tvou hranicí.

Samsung galaxy S6 s s cenovkou do 10000 asi jenom s 32GB pamětí...to nevím, jestli je dost vhodné pro focení....32GB je dost málo...a 64 GB stojí ca 11500...
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Mich77 »

Blejzr: po tom co jsi doplnil ty informace, tak bych se taky přikláněl k LG G4, z tvého výběru fotí nejlépe
Blejzr
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 29, 2016 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Blejzr »

https://mobil.bazos.cz/inzerat/68169380 ... 4G-LTE.php" onclick="window.open(this.href);return false; jak muze byt G5 za 2700? :O
https://mobil.bazos.cz/inzerat/67778800 ... aratem.php" onclick="window.open(this.href);return false; - tohle uz je realnejsi nabidka, ale s prasklym displejem a bez zaruky..
Blejzr
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 29, 2016 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Blejzr »

http://www.naldotech.com/increase-lg-g4 ... o-quality/" onclick="window.open(this.href);return false; - máte někdo z uživatelů LG G4 zkušenosti s upgradem kamery pro nataceni 1080p v 60fps? Nasel jsem na to plno navodu a clanku, ze to lze upravit a pak to v pohode funguje, ale mam strach, aby tim uzivatel neprisel o zaruku telefonu...

Popripade, toci nejakejch z telefonu co jsem zde daval 1080p 60fps videa? Prijde mi to jako suepr funkce
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od veigy »

L950 ano. Ale pozor, že 60FPS má kratší uzávěrku, čili je to horší se světlem...
Blejzr
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 29, 2016 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od Blejzr »

https://www.alza.cz/lg-g4-h815-leather- ... ssionPosts" onclick="window.open(this.href);return false;
https://mobil.bazos.cz/inzerat/68373510 ... i-stav.php" onclick="window.open(this.href);return false;
https://mobil.bazos.cz/inzerat/68130033 ... ZARUKA.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Mohu se zeptat, jak poznat rozdil mezi temito telefony? Zdají se být zcela stejné, ale ta cena je na alze 2x větší :O
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Nejlepší fotomobil do 10 000Kč

Příspěvek od tgriger »

Skús ešte CZC.cz. Má LG G4 šedivý dovoz, ale zase je to veľká firma, reklamácia by nemala byť problém. Cena 8790Kč a máš ho nový. https://www.czc.cz/lg-g4-h815-cerna-lea ... 88/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamčeno

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů