Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

Dobrý den
Stávající telefon s mobilními windows mi dosluhuje a protože jsem nenašel adekvátního nástupce s tímto OS, musím poprvé koupit telefon s Androidem a rád bych si nechal při výběru poradit.

Standardní výběr probíhá u mě na heuréce, kde si specifikuji vlastnosti a přiřadím jim důležitost. Bohužel, heureka neumí filtrovat tak podrobně, jak potřebuji (například potřebuji dualsim s nehybridním slotem na paměťovou kartu), takže se zeptám zde:

Hledám telefon, který splňuje:
Displej 5,5 palců (minimálně alespoň ty 5,2)
Rozlišení 1080x1920
Dual SIM
Volný slot pro MicroSD
Co nejtenčí rámečky kolem displeje po stranách

Tyhle parametry ještě obecně dokážu vyfiltrovat. A pak si vyberu jeden telefon a u něj je v recenzích "Pozor, nepodporuje české LTE", nebo "Nemá NFC". Ani jednu technologii nyní nevyužívám, ale nevím, jestli ji nevyužívám právě proto, že je ve stávajícím telefonu nemám. Dále se telefony hemží různými verzemi Androidu, ale dostanou aktualizace na nejnovější? Některý má operační paměť 2GB, některé již 3GB, v duálních fotoaparátech se už vůbec nevyznám a co to je 2,5D displej také netuším.

Říkal jsem si, že je pro mě limit tak 8k, ale po hledání a filtrování jsem se na to chtěl vykašlat, říct si že nějaké LTE a HD rozlišení kašlu a koupím si nějaký XIAOMI za 4k.

Otázka tedy zní, jestli je pro mě, který s Androidem žádné zkušenosti nemá, vhodnější jít do low endu, nebo do nějaké střední třídy. Vyšší cenové varianty pro mě nemají žádnou větší přidanou hodnotu, takže se ani kouknechci.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od koumes »

Obecne droid je v pohode,na oficialnim OS lze fungovat stale,jen se nesmi pouzivat ruzne Task managery na "zrychleni" systemu.
Dual sim mikroSD a i FHD ma Honor 5x a za dobrou cenu.
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

Skutečně je Honor X5 jako jeden z mála, který má základní požadavek, tedy velký displej a DualSIM s vlastním slotem pro SD. Koukal jsem na něj před zadáním dotazu a před časem jsem jej měl pár minut v ruce, když si jej koupila známá. Vzhledově se mi vůbec nelíbí, ale možná je to tím, že to byla stříbrná varianta a ta mi k telefonu vůbec nesedí a vypadá strašně lacině a plastově.

Vzhledově se mi i přes menší displej líbí Huawei P8, kde bych díky vzhledu oželil i to, že je už na trhu nová generace P9 Lite. Ale zase má hybridní slot.

Vzhledově se mi líbí i telefony od Xiaomi, ale když na nějaký kouknu, tak zase narážím na spojený slot. Zkusím vzít nějakou starou SIM a udělám tu homemade úpravu, ale problém je, že se jedná o služební SIM a jejich případná výměna je docela složitý byrokratický problém, takže moc pokusů nemám. A jinak asi půjdu do toho X5.

Někdo ještě nějaký jiný tip? Klidně možná i s trochu menším displejem?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Mahtiel »

A nešel by třeba i hybridní slot v případě, že vnitřní paměť přístroje bude dostatečně velká? Osobně jsem vzhledem k okolnostem přešla z Lumie 640 na Xiaomi Redmi 3S s LTE. Osobně mám RAM 2 GB, ROM 16 GB. Má o něco nadupanějšího bratříčka 3GB/32 GB. Zatím mám Xiaomi týden a spokojenost :)
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

Také jsem uvažoval koupit telefon s větším úložištěm a oželet SD slot. Popravdě v tuto chvíli nevím, zda je to pro mě omezení. Nechci se moc dostat do situace, kdy budu vyměňovat telefon jen proto, že mi chybí pár GB místa.

Uživatelé androidu haní WP telefony právě proto, že je na tuto platformu strašně málo aplikací, takže předpokládám, že na androidu je jich tolik, až se mi budou protáčet panenky a GB se budou umazávat. K tomu nějaké média a je otázka, kolik toho zůstane. A pracovně opravdu hodně fotím a ty fotografie chci mít u sebe, takže popravdě nevím. Nevylučuji ale ani tuto variantu, no.
Uživatelský avatar
suckme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pon pro 08, 2008 19:09
Zařízení: SONY Z3Compact

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od suckme »

co Asus ZenFone 2?
interni pamet 64GB, 4GB RAM, fullHD ips, dualsim..? cena plus minus tech 8000,-
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

Popravdě, napadla mě vždy kombinace dualSIM s SD slotem, nebo integrovaná paměť s 32GB velikostí, z které jsem měl strach. Když nad tím tak uvažuji, varianta s 64GB není špatný nápad, protože takové místo asi hned tak nezaplním a pravděpodobně by se mi zvětšil výběr.

ZenFone 2 jsem se také koukal a hledal jsem jej někde v reálu (datart, electroworld a podobně), protože na fotografiích mi hrozně vadí ten vzhled, který imituje broušení do kruhu (a taky ta tloušťka 11mm). Ale je pravda, že to v jiných ohledech splňuje to, co hledám. Právě u něj jsem se rozhodl, že se na to vykašlu, koupím si nějaký Xiaomi za polovinu ceny a příští rok jej zase vyměním za něco podobného. Možná že v reálu ale Asus nebude vypadat tak škaredě.

Včera jsem ještě narazil na Lenovo Vibe Shot Dual http://mobilni-telefony.heureka.cz/leno ... e/#section. U Lenova ale pravděpodobně opět hybridní slot a jen 5", ale jinak jeden z nejhezčích telefonů, na který jsem narazil (subjektivně).

Kouknu se na nabídku telefonů s 64GB, kde bych pak netrval na SD Slotu.
Uživatelský avatar
suckme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pon pro 08, 2008 19:09
Zařízení: SONY Z3Compact

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od suckme »

Jeste takovej malej tip..zkuste mozna spis filtry na obchodech s elektronikou, vetsinou je maji o dost vic podrobnejsi (alza, czc, mironet apod.). Az pote co by jste nasel nejakeho kandidata, tak si ho vyhledejte na heurece (jenom myslim, ze alza od heureky uz odstoupila, tak tam nebudou vysledky z jejich obchodu).
Good luck :)
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

Připadal mi to jako neřešitelný problém, tak jsem právě objednal ten Asus ZenFone 2 4/64GB. V nejhorším tu bude za pár dní na bazaru, no :o).

Každopádně děkuji za pomoc.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Mahtiel »

Pokud jsi to objednal přes net, tak vyzkoušej a když tak vrať. ;) Třeba takové mp.cz vykupuje mobily za mrzký peníz
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

Nakonec jsem koupil Asusu ZenFone 2 4/64GB.

Bohužel, nešel zapnout. 2x jsem volal na podporu ASUSu a nakonec mi poradili reklamovat. V CZC mi řekli, že stejný problém již řešili včera a v jejich systému je ta vada popsaná. Takže mi to asi naznačuje, že tento telefon nekupovat :o).

Každopádně, měl jsem jej v ruce a nic moc. Ty houpavé prohnuté záda jsou fakt hloupé. A díky tomu se blbě drží a vyklouzává, takže je otázka, kdy vypadne. Ovládání na zadní straně napovídá, že je plánováno s pokládáním na displej, což asi nebude správně. Honor X5 je v tomto podobný, takže anabáze pokračuje.

Snížím požadavek na velikost displeje na těch 5", no. A když tak fakt koupím nějaký levný kousek za 4k a počkám, protože s nynějším telefonem je utrpení telefonovat.
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

Prošel jsem si Electroworld a datart a stejně nic nenašel, tak jsem v Alfě zase koupil ZenFone 2. Přijdu domů a...zase nejde zapnout :o). Buď dělám něco špatně, nebo sevyrobila špatná várka, nebo ke mě ten android nějak nechce :oD
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od JirkaTom »

Zkusit připojit k nabíječe, po čase by to mělo naběhnout. Může být totálně vybitá baterie... ;-) :)
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

jj, to mi říkali na podpoře, ale první telefon byl na nabíječce 2 hodiny, tenhle už skoro tři. Na podpoře říkali hodinu, no.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od JirkaTom »

Teď jsem se podíval na CZC a prodávají tam neobvykle moc rozbalených a zánovních Zenfone 2... Že by stejný problém se zapínáním ? Možná by tam věděli co s tím udělat... :)
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

Podle mě je baterie tak vybitá, že ji stačí jen nabudit v nějaké nabíječce, případně vymění za novou. Kdysi jsem měl v šuplíku telefon nějakou dobu a taky nešel nastartovat. V Alfě ji vzali a druhý den volali, že je vše OK a že byla baterie úplně vybitá a telefon nenaskočil. Tak to nějak nabili a jelo to OK
Uživatelský avatar
suckme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pon pro 08, 2008 19:09
Zařízení: SONY Z3Compact

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od suckme »

To jsou tedy lapálie, Asus tedy solidně zklamal.
Už je asi na to pozdě, ale z 5" by se dalo možná pouvažovat o Xiaomi Mi4S 64GB..tak snad někdy příště
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

Tak pozdě není. Asus jdu zase zítra vrátit, ale už jsem objednal telefon s Windows. Bohužel jsem nakupoval v rozčilení a až nyní si všiml, že ten zase nemá volný slot pro kartu a jen 32GB paměť. Každým tipem ale zvyšuji cenu a nyní jsem již skoro na úrovni Lumie 950 DS, takže jestli do pondělí nevyberu, jdu do ní a hotovo.

Každopádně mě pořád láká vyzkoušet ten Android, takže uvažuji, no.
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

Tak historka je to pěkná, ale stále pokračuje :o). Dnes jsem byl v Alfě s Asusem a s tím, že prostě netuším, jak jej zapnout (mimochodem, taky mě ta fólie na kontaktech napadla už u prvního Asusu z CZC, ale nebyla tam). Prodavači zkusili několik pokusů a taky na to nepřišli. Tak jsem je poprosil, že nechci házet flintu do žita a ať donesou nový ASUS, že jej hned rozbalíme a nastartujeme. A ten taky nešel zapnout :o). Takže nová Asusgate je na světě a ke mě se Androidu prostě nechce.

Takže ještě budu hledat a když tak jdu do Windows telefonu. Ale uznávám, že je to divné, no.
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Android - DualSim s SD, Velký displej, hezký vzhled...

Příspěvek od Gooorila »

Zdravím

Děkuji všem za reakce. Udělal jsem v tuto chvíli několik kompromisů a objednal Xiaomi Redmi Note 3 PRO SE.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů